Розрахунок коефіцієнту спрямованої дії антени передавача і ефективної площини антени приймача



 

Оскільки РЛС, параметри якої розраховуються, повинна забезпечити розрізнення і точний вимір тільки по одній кутовій координаті - азимуту, то в РЛС необхідно застосувати антену, яка формує плоску діаграму спрямованості і при цьому сканує її в азимутальній площині.

Ширина головного променя ДС в азимутальній площині на рівні 0,5 за потужністю  визначається заданою розрізняльною здатністю по азимуту  ( ), а ширина променя в площині кута місця визначається заданою величиною .

Основним виразом для визначення параметрів РЛС є рівняння віддалі, яке має вигляд:

 

, (1.17),

 

де  - максимальна віддаль виявлення, ;

 - імпульсна потужність передавача, ;

 - кількість імпульсів, що приймаються антеною за час повороту в площині азимуту на кут, який відповідає ширині антенного променя на рівні 0,5 за потужністю;

 - коефіцієнт спрямованої дії антени передавача;

 - ефективна площа антени приймача, ;

 - ефективна відбиваюча поверхня цілі, ;

спектральна щільність внутрішнього шуму;

 - коефіцієнт розрізнення;

 - база зондуючого сигналу;

 - коефіцієнт втрат в системі.

В рівнянні віддалі дії (1.17) входить коефіцієнт підсилення антени, який наряду з іншими заданими параметрами, що входять в (1.17), забезпечує виявлення цілі із заданими ймовірностями  та  на .

Для цілей, що мають кут місця  в межах , віддаль виявлення повинна бути  і, отже, .

В той же час, оскільки максимальна висота цілі обмежується величиною  і , то для цілей, що летять на висоті  і мають кут місця  в межах , максимальна віддаль між РЛС і ціллю  буде менше ніж .

Із рис.1 бачимо, що для .

 

. (1.18)

 

Тому для кутів  в межах  для забезпечення виявлення цілей, що летять на висоті  із заданими ймовірностями  та  може бути менше ніж . Вказаним умовам задовольняє антена, яка має для кутів місця  коефіцієнт підсилення , а для кутів  - коефіцієнт підсилення

 

. (1.19)

 

Таку антену називають косеканс-квадратною. Відомі кілька способів побудови косеканс-квадратної антени. В найбільш поширеному з них верхня половина відбивача являє собою параболу. Вона відбиває енергію опромінювача, що розміщується в фокусі параболи, в напрямках, які паралельні осі антени, як у звичайної параболічної антени. Нижня частина відбивача трохи відрізняється від параболи. Вона видозмінена у такий спосіб, щоб частина енергії випромінювача відбивалась вверх по відношенню до осі антени.

Коефіцієнт підсилення параболічної антени із плоским променем розраховується за формулою:

 

, (1.20)

де ,

,

.

Отже,

.

 

Коефіцієнт підсилення косеканс-квадратної антени  з тією ж апертурою як і у параболічної для кутів  буде трохи меншою, ніж розрахований за формулою (1.20), і визначається співвідношенням:

 

. (1.21)

 

Для суміщеної антени при коефіцієнті корисної дії  ефективна площа антени визначається як:

 

. (1.22)

 

Тому по розрахованому значенню  (1.21) і формулою (1.22) можливо розрахувати ефективну площу косеканс-квадратної антени:

 

. (1.23)

 

Наближені лінійні горизонтальний та вертикальний розміри косеканс-квадратної антени розраховуються за формулами:

 

; (1.24)

 (1.25)

 

де кути підставляються в градусах.

 


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 507; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!