Програмне забезпечення майстерень



 

Програмне забезпечення лабораторій в училищі — це сукупність програм, які призначені для розв’язання різних завдань на комп’ютері. Програмне та апаратне забезпечення працюють взаємопов’язано і в неперервній взаємодії. Будь-який апаратний пристрій управляється програмно.

Програмне забезпечення можна поділити на три класи: інструментальне, системне і прикладне. Наведена класифікація є досить умовною. Інтеграція програмного забезпечення призвела до того, що практично будь-яка програма має риси кожного класу.

Системне ПЗ — це комплекс програм, багато з яких постачаються разом з комп'ютером та документацією до неї. Системне ПЗ можна розділити на три основні частини: операційні системи (ОС), системи програмування та сервісні програми. Системне ПЗ призначено для управління роботою комп'ютера, розподілу його ресурсів, підтримки діалогу з користувачами, надання їм допомоги в обслуговуванні комп'ютера, а також для часткової автоматизації розробки нових програм.\

В даній лабораторії стоїть така операційна система: Windows XP Professional Version 2002.

Також на всіх комп’ютерах проходить ідентифікація користувача шляхом вводу імені користувача та паролю.

На комп’ютерах встановлено такі програми:

Microsoft Office 2003, який включає в себе Microsoft Word, Microsoft Excel та Microsoft Access та Microsoft Publisher та Microsoft PowerPoint;

Браузери: Mozilla Firefox, Opera i Internet Explorer;

Photoshop; CorelDRAW;

Архіватори: WinRar, 7-Zip.


Загальна характеристика табличного процесора Microsoft Excel

Загальні відомості про Microsoft Excel

Електронна таблиця Microsoft Excel є однією із найпоширеніших електронних таблиць. Це зумовлюється його численними перевагами, до яких в першу чергу відносяться широкі функціональні можливості. Важко знайти таку задачу при роботі з документами, яку не можна було б розв’язати засобами Microsoft Excel.

Електронна таблиця Microsoft Excel входить до групи програм Microsoft Office. Широкому використанню Microsoft Excel сприяють також вбудовані в нього засоби перетворення файлів, створених іншими редакторами, в файли формату Excel.

У будь-який момент роботи з Microsoft Excel користувач може одержати допомогу декількома способами. Для одержання довідки про команду або елемент вікна слід натиснути кнопку ? стандартної панелі інструментів, встановити курсор миші ( який при цьому набуде форми знака питання) на вибраний елемент і натиснути ліву кнопку миші.

Розглянемо командні вкладки, що є присутнім в Office Excel 2003.

Вкладка Главная містить команди, необхідні для роботи з буфером обміну, вибору й зміни шрифтів, керування вирівнюванням вмісту клітин, вибору числових форматів, а також виправлення, сортування й пошуку.

Вкладка Вставка містить команди для додавання в робочі аркуші об’єктів, наприклад, таблиць, діаграм, ілюстрацій, посилань і різних текстових елементів, наприклад, назв стовпців або рядків.

Вкладка Разметка страницы містить все необхідне для настроювання робочого аркуша, включаючи вибір тим, параметрів структури сторінки, управлінням розмірами окремих об’єктів, вибір параметрів робочого аркуша й опції упорядкування елементів аркуша.

Вкладка Формулы містить майстра функцій, бібліотеку функцій, команди, необхідні для створення й обробки іменованих клітин, команди аудиту формул і параметри обчислення.

Вкладка Данные містить команди для одержання зовнішніх даних, керування зовнішніми з’єднаннями, сортування й фільтрації даних, усунення дублікатів, перевірки й консолідації даних, а також групування й розгруповування клітин.

Вкладка Рецензирование містить все необхідне для рецензування, коментування, поширення й захисту аркуша.

Вкладка Вид містить команди для вибору різних представлень робочої книги, приховування й відображення елементів робочого аркуша (сітки, лінійки, рядка формул і т.д.), збільшення або зменшення зображення, а також роботи з вікном робочого аркуша. Нижче розташований рядок формул, де розміщені такі елементи:

Поле імені (вікно імен блоків).

Кнопка підтвердження дії.

Кнопка відміни дії.

Кнопка вставки функції.

Вільне місце рядка формул використовується для введення і редагування формул, тексту, цифр.

Робоче поле Excel це пуста таблиця, яка складається з 16384 стовпчиків і 1048576 стрічок. Новому файлу Excel автоматично присвоюється ім’я Книга 1 з розширенням .xlsх. Книга складається з листів, яких може бути до 255.

Внизу робочого поля ми бачимо стрічку закладок або ярличків (Лист 1, Лист 2 …) За допомогою ярличків, можна переміщуватися по листам книги. Ці операції можна виконувати за допомогою миші або комбінацій клавіш Ctrl+PgUp, Ctrl+PgDown.

Стрічки таблиці нумеруються цифрами, а стовпчики позначаються літерами латинського алфавіту. Кожна клітина Excel має ім’я, яке складається з імені стовбчика і номера стрічки, наприклад перша клітина має ім’я А1. Якщо потрібно звернутися до клітини А1 на листі 2, то записують Лист 2!А1. Одна з множини клітин є активною, вона виділяється рамкою – табличним курсором.

В кожній клітині таблиці може знаходитись число, текст, формула:

Числа – це цифрові дані. Число може бути ціле чи дробове будь-якого формату.

Текст – дані відмінні від числових, об’ємом до 32 Кбайт.

Логічні константи – типу ИСТИНА, ЛОЖЬ.

Формули – починаються символом = і являють собою сукупність операндів, що є координатами клітинок, з’єднаних знаками математичних операцій і круглих дужок.

Дата/Час – в повному чи короткому форматі.

Друкування робочих аркушів потребує узгодження полів сторінок і включення всіх необхідних елементів; це може представляти деяку складність (і віднімати чимало часу) як для новачків, так і для досвідчених користувачів Office Excel. В Office Excel 2007 є нове подання Разметка страницы, що дозволяє бачити, як виглядає робочий аркуш, у будь-який момент роботи над ним. Щоб відобразити робочий аркуш у цьому поданні потрібно скористатись командою Разметка страницы командної вкладки Вид.

Подання Разметка страницы дозволяє уникнути роботи «навмання». Лінійки угорі й ліворуч від робочої області дозволяють розподіляти області вмісту на сторінці, також є всі можливості редагування, можна вносити зміни в дані, вибирати нові опції форматування, а також зберігати й виводити документ на друк.

Подання Разметка страницы також можна ввімкнути за допомогою ярлика режиму перегляду стрічки стану Office Excel 2007. Ліворуч повзунка масштабу розташовані ярлики трьох подань – Обычный, Разметка страницы, Страничный.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!