Клімат острівних країн Карибського моря



 

Клімат країн Карибського басейну багато в чому залежить від теплих та холодних течій, які прямують Атлантикою та власне Карибським морем.

Куба має тропічний клімат. Він відрізняється особливим температурним режимом, на який впливають теплі навколишні течії. Північно-східні пасати, що несуть вологу, досягають більшості території острова, за винятком глибоких долин в горах і деяких ділянок південно-східного узбережжя. Влітку температури дещо помірніші, взимку клімат як правило теплий і комфортний. На піднесеннях і на схилах північної частини країни температури нижче. У Гавані середня річна температура складає 25° С, температура найхолоднішого місяця (січня) - 22° С, найтеплішого (липня) - 28° С. Найвища температура на острові - 38° С. Часами на північно-східні райони Куби впливають з півночі холодні повітряні маси, які знижують температуру майже до 0° С. На всій території острова, за винятком крайнього південного сходу, випадає багато дощів (близько 1100 мм в рік), в основному влітку і восени. Взимку погода сонячна і суха.

Клімат Гаїті - тропічний пасатний. Країна має форму підкови, витягнутої в східному напрямі, і внутрішні області захищені горами від впливу вітрів, що дмуть з океану, що охолоджує. У Порт-о-Пренсі наголошуються максимальні для Вест-індії середні річні температури (27° З), при тому що середня температура липня складає 29° С. Сезонне коливання температур дуже незначні, а добові - 11-17° С. В гірських районах клімат прохолодніший. Кількість опадів варіює залежно від локальних умов і експозиції місцевості по відношенню до пасатних вітрів. У деяких районах щорік випадає до 2500 мм опадів, тоді як в довколишніх долинах всього 500 мм. Із-за високої випаровуваності і пористості ґрунтів значна частина Гаїті отримує менше 1250 мм опадів в рік і відноситься до семіарідним територій.

Негативну дію на клімат Гаїті надавали багатолітні вирубування лісу (особливо інтенсивні після 1960). В результаті стали випадати менше опадів і зафіксовано підвищення температури повітря. Вирубка лісів сприяла сильному розвитку грунтової ерозії, особливо на гірських схилах. Деревина повсюдно використовується як паливо для приготування їжі і на підприємствах легкої промисловості.

Клімат Ямайки відрізняється від клімату інших країн регіону найбільшою вологістю та кількістю опадів. Клімат острову тропічний, пасатний, вологий. Пересічні місячні температури 24-28°C. Опадів на більшій частині острова 1800-2000 мм за рік, на півдні - близько 800 мм, на північних схилах Блакитних гір - до 5000 мм. Дощові сезони - у травні-червні та вересні-жовтні - супроводжуються повенями, найбільш сухий сезон - січень-квітень. Досить рідко бувають урагани, що спричиняють великі руйнування.

Домініканська Республіка має тропічний клімат, існує дуже невелика різниця у температурі у різні сезони, суха зима і вологе літо. Опади трапляються переважно в кінці літа, співпадаючи з сезоном ураганів. Середні місячні температури до висоти 1000 м над р. м. складають 24-29°C, а середня річна кількість опадів 1000-1500 мм. Схили гір, відкриті пануючим північно-східним вітрам, отримують більше 2000 мм. опадів. Тут вологі тропічні ліси з червоного і кампешевого дерев з підвищенням ґрунту переходять в хвойні ліси. На сухіших південних схилах рослинність ближче по складу до змішаного листяного лісу. Долина Сибао отримує 1500 мм опадів в рік. Вважаються, що вологі савани і густі ліси по берегах річок є залишками корінної рослинності. Сухіший клімат на південному узбережжі: Санто-Домінго отримує 1450 мм опадів в рік - це досить лише для зростання чагарників. У западині Кюль-де-Сак кількість опадів в рік не перевищує 1300 мм. В умовах семіарідного клімату поширені чагарники колючих чагарників і гігантських кактусів [7].

Клімат островів Тринідад і Тобаго субекваторіальний, жаркий і вологий, пасатний, із слабо вираженими сезонними відмінностями. Середня температура лютого 24° З, вересня (найжаркішого місяця) - 27° С. Острова розташовані в області пасатної циркуляції повітряних мас, де переважають північно-східні вітри. Кількість випадних опадів в значній мірі залежить від характеру рельєфу місцевості. На навітряних східних схилах Північного хребта щорік випадає більше 3600 мм опадів, на схилах С’єрри-Тобаго - до 3800 мм, на підвітряних західних схилах - менше 1500 мм. Відносно сухий сезон доводиться на січень - травень, відносно вологий, - на червень - грудень.

У період з червня по грудень інколи на острови обрушуються урагани. Часто дмуть сильні штормові вітри, що супроводжуються тропічними зливами руйнівної сили. На рівнинах і нижніх частинах гірських схилів поширені червоно-жовті і червоні фералітні грунти, що відрізняються високою родючістю. Флора Трінідада і Тобаго відрізняється великим видовою різноманітністю і включає як південно-американські види, так і специфічні види Антильських о-вов. Більша частина провінції Тобаго і ок.40% площ провінція Тринідад покриті лісом. Вологі тропічні ліси збереглися на півночі Тринідаду, переважно на схилах Північного хребта. У них виростає більше 50 видів коштовних деревних порід, в т.ч. цедрела, свієтенія (торгівельна марка обох видів - червоного дерево), мору висока, бальсове дерево і ін. У центральних районах Тринідаду поширені сухіші вічнозелені ліси, що зазнали значні антропогенні зміни. Сухі ліси за участю сандалового дерева, фустика і кипариса зустрічаються на заході про. Тринідад. На рівнинах і в передгір'ях в центральних і західних районах острова місце зведених лісів зайняли савани або плантації експортних культур. На багатьох ділянках побережжя в межах заболочених низовин в гирлах річок поширені мангрові чагарники.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 254; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!