Характеристика об’єкту досліджень



Об´єктом дослідження є територія мотелю Меркурій, що знаходиться на окраїні міста Жидачів. Двохповерхова будівля була введена в експлуатацію у 1979 році. У 2001 році до неї добудовано навіс площею 74 м. кв. (рис. 2.3). Мотель пропонує відвідувачам послуги проживання, кафе, сауни, більярду.

 

 

Рис. 2.3 Будівля мотелю з навісом

У цій частина міста також розташовані такі підприємства та установи: автозаправочна станція, автосервіс, складські приміщення медичної апаратури та медикаментів, залізничний вокзал.

Територія, яка на даний час належить мотелю, становить близько 0,8 га. Територія являє собою рівнинну ділянку землі прямокутної форми, яка простягається від мотелю до автомобільної траси, і відмежовується від неї рядовою посадкою тополь.

Ділянка частково огороджена і має асфальтований під´їзд від основної траси Жидачів-Ходорів. Місця для паркування автомобілів відсутні.

Зелені насадження представлені посадкою сосни звичайної (рис. 2.4), туї західної. Закладена основа декоративної водойми (рис. 2.5) та альпійських гірок.


 

 

 

Рис. 2.4 Насадження сосни звичайної

                      

 

Рис. 2.5 Незавершене оформлення водойми

Новий власник має на меті продовжити роботи з озеленення та благоустрою території.

 

Результати проведених досліджень

Дослідження території об’єкту, а також будівлі самого мотелю дало можливість визначити стильові особливості, взяти до уваги особливості природного оточення та специфіку ділянки.

У зв´язку розширенням послуг, які будуть пропонуватися мотелем, виникає необхідність будівництва додаткових будівель і споруд, зокрема басейну критого типу і приміщення кінно-спортивної площадки. Ці заходи у свою чергу вимагають проведення функціонального зонування території.

Слід зазначити, що на території дуже бідний видовий склад рослин, який обмежується 3-4-ма видами дерев і трав’яною рослинністю. Чагарниковий ярус відсутній. Тому насадження відзначаються низькою естетичною цінністю.

Оскільки мотель працює цілодобово, виникає необхідність у організації освітлення території у відповідності з призначенням окремих зон.

Головний вхід і територія мотелю загалом потребують більш привабливого оформлення.

 


РОЗДІЛ 3. ПРОЕКТ ЗАХОДІВ

Аналіз результатів дослідження

Спираючись на результати дослідження можна зробити висновок, що об´єкт озеленення являє собою прямокутну ділянку, яка належить мотелю “Меркурій” без деревної і чагарникової рослинності, за винятком насадження сосни звичайної, організованого попереднім власником.

Виходячи з побажань замовника та специфіки роботи мотелю проект благоустрою та озеленення території передбачає розміщенння додаткових будівель і споруд, майданчиків, прокладання дорожньо-стежкової мережі, створенння декоративних насаджень з відповідним асортиментом порід.

Для зручності перебування клієнтів на території необхідне функціональне зонування, яке повинне передбачати створення різних зон, як для пасивного, так і для активного відпочинку.

Суттєвим недоліком організації території є відсутність належного освітлення, яке має забезпечувати безпечний рух відвідувачів у темний період доби. Тому слід розробити схему освітлення території.

В загальному розміщення території дослідження сприятливе для росту зелених насаджень та відпочинку відвідувачів, оскільки район віддалений від промислових структур, для нього характерний низький рівень транспортного руху, і відповідно низький рівень загазованості і запиленості повітря.

Для підвищення іміджу мотелю та забезпечення більшої конкурентоздатності насадження, які проектуються повинні мати естетичний вигляд, а благоустрій відповідати сучасним нормам та організовуватися з використанням сучасних технологій.


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!