Іконоборська політика Римських імператорів і Рим



Імператор був зайнятий східними справами. То багато священиків і монахів (50 тис) переселилось з тих країн на схід. Сталось так, що папа римський був залиений на призволяще, тому що на той час на Італію було нашестя лангобардів і папа не справлявся з ним. Він очікував допомогу імператора і візантія не давала жопомогу. І папа почав ддививтись на захід до франків і саме в ці роки 750 роки в франкії відбувалась зміна династії. І владу захоплює Піпін Короткий. Таким чиноп по-трошки співпадає інтерес франків і папи. Папа римьский ще раніше почав відходити від політики і впливу Візантії. Папа Захарія колись став папою, але затвердження не роходив. І рим починає орієнтуєтсья на захід. Тоді лангобарди захопили Равену в 751 році (військова база візантійців) і він звертається до франків. Папа Стефан 2 поїхав на захід і там особисто зустрівся з Піпіном і помазав його на царство і дав йому титул патриція риму. І він зробив це на допомогу франків проти лангобардів.

Столиця лангобардів була Павія. І вже в 774 році місто Павія падає під ударами франків. І франки допомагають папі звільнитись від лангобардів. І таким чином дві речі зіграли: 1) іконоборська політика, яка відштовхнула Рим від Константинополя і тому що папа не прийняв указів іконоборських від імператора; а також 2) напади лангобардів, з якими боровся папа.

775 рік – помирає імператор Константин Копронім 5. І стає Лев 4 Хазар. Він був сином хазарянки. Він царював не довго. Двзолив багатьом монахам повернутись всхі із заслання. Був формально іконоборцем. Дружиною була Ірина, яка стала потім імператрицією. Коли відбувся 7 ВС то вона попіклувалась що ім’я його чоловіка не попало в список анафемацтвованих. Потім на пристол стає їхній син Констянтин 6. Але курувала спарвами Ірина.

797-802 рік. – була Ірина на пристолі. Почались повстання. В 786 році вона захотіла відновити іконошанування в імперіїї. Патр. Павел відрікся від прситолу примусово і був поставлений патр. Тарасій а він був родом із південної Італії. Але Ірина вже збирала собор, де хотіли відновити іконошанування. Але солдати, які були там, вони було проти, тому що були ярими іконоборцями і розігнали тих всіх владик. І тоді Ірина тихо вивела війська під приводом навчанням і так декого роззброяли і в рим завела військових із греції. В 787 році відбувся 7ВС. Цей собор тривав два тижні, тому що був дуже підготовлений. І дуже активними були єпископи з південної Італії. Формально царював Констянтин 6, але мама хотіла дуже впливати на політику імперії. І ще раніше, коли йому було 12, він був заручений з дочкою імператора Карла Великого. І дочку звали Ротруда і її перейменуали в «Червоний». І це була домовленість між карлом і іриною.

 В 788 році Ірина розриваю заручені ці і починає працювати далі. І в 790 році вона робить заколот і видалає сина з царства, але повстали війська. Тоді вона відступила назад. І Конст 6 вернувся, в матері забрав титул августа. В 797 році повернулась вона і зробила знову заколот і свого сина осліпила. Це був перший випадок в імперії, де вона правила від свого імені «Ірина, імператор, цар Ромеїв». Правда її потім скинули. Але в 800 році 25 грудня, папа Лев коронує в Римі короною імператора Карла.

Коронація Карла Великого і значення події для Візантійської імперії

Саме іконоборство зіграло вирішальну роль в підготовці цій події. Коли Рортруда була заручена з Конст 6 то це було як би то поєднання. І з точки зору Карла і папи, то престол був вакантний, оскільки Ірина була на престолі, бо жінка не могла володіти престолом. І таким чином Карл, зайняв вільний престол єдиної римської імперії. І зробився приємником всіх імператорів саме східній лінії. За іменем Констянтина 6 іде ім’я Карла Великого. Тобто Карл пішов на цей кроз з огляду на те, що жінка не могла бути на троні. І він став з наією. Що стане потім імператором всієї імперії.

Візантія це не дуже сприйняла, тому що вони подумала що будто повстання на державу. Типу чергові варвари оголосии себе імператором. І тоді Карл вів переговори з Ірино, про те що б вона вийшла за нього заміж J. Він розумів всю важливість і необіхдність.

І в 802 році міняє Ірину імператор Никифор 1 Геннік. Саму імператрицю заточили. Якщо Никифор став імператором то Карл вже занепокоївся. У 812 році посли Візант імператора Михаіла Вангари, приїхали в Аахен і вітали його саме як імператора. Таким чином це ніби узаконило це вибрання Карла. Але з того часу дуже часто сам імператор візантійський почав дуже часто вживатись в тому сенсі, що імператор Константинопольський вищий Карла. Таким чином формальна єдність імперії зберіглась. Аде саме з 800 року можна говорити про східну імперію.

 Сам Лев Ісавріанин був талановитим полководцем, так як і його наступники до Карла. Геніальний імператор, але їхня іконоборська політика викликала в імперії важку внутрішню смуту.

Другий період іконоборства

Цей період – імператори Аморійської династії. Цей період доходить до смреті Ірина, але до 867 року. Де вже потім була македонська династія. Це період – це період більше перехідний до македонської династії.

Після імператриці Ірини, став імператор –

Никифор Генік (802-811). І він захопив владу, але спокійно безкровно. Він не був військовим і був цивільним. Він дуже позитивно царював. До цього займався фінансами. Знав як працює державна машина. Почав економити. Відновив аліленги – система податків, коли за людину, яка не могла заплатити то платила община. Це означає якби солідарність. Він у 803 році заключив епермир’я з Карлом Великим, який на відмову від Візантії признав права на півдні Італії. Наповнилась казна, армія окрепла і влада імператора стала міцною. Але Никифор загинув у війна з Болгарами. Імперія збереглась доти, доки вона була універсальною.

Михаіл 1 Рангаве (811-813) Михаил был сыном начальника Эгейского флота Феофилакта Рангаве. После того, как он женился на Прокопии, дочери императора Никифора I, получил должность куропалата в 802 году.

Когда Прокопия не смогла убедить своего больного брата императора Ставракия назвать Михаила своим преемником, тот в октябре 811 году при помощи своих сторонников захватил власть, низложив Ставракия. По словам Феофана Исповедника, Михаил был добр, но не искусен в управлении и рабски предан Феоктисту и другим военачальникам. Михаил оставил умеренные налоги, установленные Никифором, а также щедро раздавал деньги армии, церкви и народу.

В 812 году Михаил I Рангаве начал переговоры с королём франков Карлом Великим и признал за тем право на императорский титул. В обмен на это признание Венеция была возвращена в состав Византийской империи.

На долю императора Михаила I выпала тяжёлая война с болгарами, начатая его тестем. В 812 году болгары взяли Месемврию, подошли к стенам Константинополя, но были отбиты. 22 июня 813 года ромейское войско встретилось с болгарским ханом Крумом под Версиниками, неподалеку от Андрианополя, и потерпело от него жестокое поражение, причём греки обратились в бегство еще прежде, чем болгары успели на них напасть.

Проклиная трусость воинов, Михаил I вернулся в Константинополь. Во главе армии он оставил своего полководца, Льва Армянина. Узнав вскоре, что тот провозгласил себя императором страны, Михаил немедленно сложил с себя власть и постригся в монахи[1]. Он скончался 11 января 844 года.

Лев 5 Вірменин (813-820). Був іконоборцем. В 815 році в березні в константинополі був іконоборський собор. Сам Лев був стриманим іконоборцем і якось сказав одному клірику, щоб той подививися що там писали отці проти ікон. В цей час жив преподобний студит. Він був проти втручання держави в церкву. І ставлять патріарха Феодота. Лев казав, що всі держави, які поклонялись іконам померли на війні і у вигнанні. Проти Лева підняв повстання Михаіл Травл. І його відправили на казнь.

Михаіл 2 Травл (шипилявий)(820-829). Засновник Аморійської династії. Релігійна доктрина держави була іконоборською, яку прийняв то таку і лишив. Найважливіша подія – повтсання Фоми Славянина у 821 році. Це Фома був при дворі і він там хотів спокусити жінку свого начальника і про це стало відомо і тоді він втік до арабів. Потім збунтував світ і сказав, що захищаю святі ікони. У 827 році Євфимий, адмірал флота, заставляє свого сина вийти за монашку. І він тікає до арабів. І домовляється з ними, щоб вони допомогли йому захопити Сицилію. І вперше араби вступають на сицилію.

Феофіл (829-842). Був сином Михаіла. Був іконоборцем але не злосним. Але його дружина була Феодора, яка відновила шанування. Феофіл воював з персами, з арабами. У 829 році араби захоплюють порт (Месіну). Він любив переодягатись в бідну одежу і ходити по місту. Був справедливим. При ньому був відовий Лев Математик. Потім став він митрополитом Фесалонікийським. Він зроби світловий телеграф, зробив престол імператора який піднімався, поставив два дерева на яких співали птахи. При Феофілі араби захопили у 840 році місто Таранту.

Македонська Династія

Михаїл 3 П’яниця (847-867). Цей імператор був останнім іпмпратром Аморійської династії. При ньому упочав династію Василь македонянин.

Михаїл був дуже розгульним. З 856 року політику двору визначав і впливав дядько Михаїла п’яниці. Варда. Він воював проти арабів, русів. Активність Варди була повною протилежністю життя Михаїла. Був відновлений Конст університет. При Михаїлі був патріарх Фотій. І в той час стався той розкол, але разом з тим, почалась активна місія проти русів. При ньому при дворі появляється Василь Македонянин.

З Василія 1 Македоняния до Василя 2 Болгаробійця. При Михаїлі 3 було хрещення Болгарії. Тобто, Михаіл будучи пяницею, але при ньому дуже багато хороших речей. Македонська династія – це період розквіту візантійської імперії.

Василь Македон був звичайним хлопцем. Коли він народився то казали що він був слов’янином чи вірменом. І він пізніше став фаворитом імператора Михаїла 3. І тоді почав впливати на справи імперії. Але з 856 року впливає на політику Варда, і був тут Василь. Тоді наіває конфлікт. Тоді Михаїл під час одного походу Василь організовує вбивство Варди. І тоді Василій перший переступає через труп. Далі, в Михаїла звявляєтсья новий фаворит. І під час одної пянки він знімає свої сандалі і каже щоб то фаворит одягнув. Тоді Василь організовує вбивство Михаїла.

Тоді вже проголошують його імператором. В моральному плані був він не приглядним. В нього була певна опозиція. І пізніше коли писали слово – похвалу, то там принизили Михаїла П’яницю, тому що хотіли возвисити Василя Македонянина.

Василій 1 Македоняний (867 – 886). Був простим але багато що у владі зробив. Більш централіщував державу. Активно боровся зі словживанням чиновників, тмоу що була корупція. Він в 870 роках вижав збірник законів, які називаються «Прохірон» - означає «те що під руками». Тобто це така книга, як себе вести адвокатам, судочинству. Епохи Македонської династії вперше стала розквітом візантійської державності. Формувалась вона на фемному устрої – це військовий округ. Імперія ділилась на провінції. Декільна областей державних обєднувались в військовий округ. І начальником стає Фематарх – це особа, в якої зосереджувалась як і цевільна так і війскьова влада. Війни були дуже частими. І основою державності був такий – верства стратіотів = солдат. Стартіот -  це солдат який звільнявся від податків, але у випадку війни він разом зі своїм конем, мечем, зброю йшов на війну. Імператор воював як і всі інші. Він мав достатньо хороші відносини з Людовіком.

У 872 році західний імператор Людовик захоплює місто Барів і вбиває арабів і передає його Василію Македонянину.

878 рік – падіння Сіракуз. Але він утримував державу свою.

Помирає він своєю смертю.

Наступний імператор – Лев 6 Мудрий (886 – 912). Лев був сином Василя. Але є теорія, що Лев є біологічним сином Михаїла П’яниці. Василь македоняни постійно підозріло відносився о сина. І якось він навіть посадив його в тюрму, тобто відносився як не до рідного сина. Також у Василя був син Олександр. Коли помирає Василь, то Лев стає і той і той син. Але по суті тільки Лев керував. Лев був хорошим імператором, його соратником був Стимен. Пізніше навіть лев женився на дочці Стимена.

Лев писав навіть богословські погляди і стихири богослужбові. В Октоіху навіть є стихири Льва Деспота. Лев був мудрий тому і назвали його «Софос» - мудрий. Він написав надгробне слово своєму батькові також писав він вірші. І про нього склали багато легенд. Він видав збірник законів «Васілікі» - царські закони. І цей збірник законів ділиться на 60 книг, які поділені на 6 томів. Це найбільше зібрання законів Візант імперії. Латинська мова на той час вже вийшла з вжитку. Сама структура Ваілікі була кращою, чим навіть Кодекса Юстиніана. Писались новели церковного змісту – 113 новел. В них ясно говориться, що адміністрація імперія зосереджується в руках імператора. Взагалі правління Лева 6 зосереджується на правлінні церковного розквіту. він був верховним главою. Суддеє, захиснеком церкви. Його рішення є кінцевим. Його закон є богодухновенним. Тобто він є джерело закону і владу. Імператор впливав на ставлення патріарха.

Лев 6 не мав чітку політичну програму. Його період відрізнявся тим, що візнатія воювала і з болгарами князь Боир Болгарський відрікаєтеся від престолу, його наступником стає Володимир і він хотів повернутись до язичництва і тоді стає Симеон Болгарський. Він жив в Конст. Він знав Грецьку мову і систему імперську. І він захотів стати імператором візантії. І в 904 роц араби нападають на солоніки і спустошують повністю. В той самий час згадується служба візнат. Флота, які отримали зарплату. В той час в 911 році кн Олег нападає на Конст і заключає торговий договір. Це договір зберігся в рос перекладі і там говориться про можливість служби росів у візант арміх.

4 шлюб імператора Лева 6 Мудрого Він женився перший раз на Феофано. Була православною, але в неї не було дітей. Імператор відпарвив її в моанстир. Потім він женився вдруге. Потім вступає в 3 шлюб Євдокією. І сам імператор в своїх новелах заборонив 3 шлюб. Але при ньому було наказано рабам вінчатись. Тобто вінчання було як розпис (реєстрація). Його жінка Євдокія навіть коли родила то померла разом з дитиною. І тоді він думав про 4 шлюб, бо треба наслідника лишити. І він одружується на Зої Карвонопсіна (та, яка має чорні очі). Але він жив з нею і вона родила сина йому. Майбутнього Констянтина 7 Багрянородного. Але це було не законно. Тоді почав говорити з патріархом, але він був містиком (таємний радник). Але патріарх був ревнивий в церковних справах. Костянтина христили, але жінку треба було вигнати. Тому що було все не законно. Але імпеартор зрадив слову і вінчається з нею в придворній церкві. Вінчав їх Фома. Тоді назріває конфлікт і Лев звертається до папи. І папа визнає шлюб. На заході закони були інші. І шлюб дійсний поки жива дружина. Імпеартор вимусив патріарха відріктись від престолу. Тоді прийшов інший патріарх, але не всі одобряли відсуненя патірарха.

В 912 році помирає Лев Мудрий.

8. Розкажіть про боротьбу Візантії з болгарським царем Симеоногм.

Симеон був князем Бориса Болгарського. Візантія боролась за свою назву і щоб бути імперією. Симеон доходить до Константинополя. Патріархом був Миколай Містик. Він коронував його імператором ромеїв і болгар. – після 914 року. І пообіцяв що константин жениться на дочці Симеона. Після того, як він пішов, то в столиці Конст був переворот і уряд скидає патріарха містика. І мати Констянтина, Зоя, повернулась в палац і починає керувати. І вона всі ці уступки забирає і відхилає план цього шлюбу і Симеон був злий і починає війну. Ця вінйа почалась і Симеон вимагає, щоб візантійський народ признав його імператором. І в 917 році Симеон отримує велику премогу над візантісйькою армією і стає повним господарем Балканскього півострова, після того вторгаєтсья в Грецію.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 210; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!