Клавіші для форматування шрифтів



Ctrl+ Shift+ F Активізація списку Шрифт
Ctrl+ D Активізація діалогового вікна Шрифт
Ctrl+ Shift+ P Активізація списку Розмір шрифту
Ctrl+ Shift+> Збільшення розміру шрифту на величину по умовчанню
Ctrl+] Збільшення розміру шрифту на одну одиницю
Ctrl+Shift+< Зменшення розміру шрифту на величину по умовчанню
Ctrl+[ Зменшення розміру шрифту на одну одиницю
Ctrl+Пробіл Відміна прямого форматування
Ctrl+Shift+D Подвійне підкреслення
Ctrl+B Виділення жирним накресленням
Ctrl+Shift+C Копіювання форматів
Ctrl+Shift+V Вставка форматів
Ctrl+Shift+A Перетворення всіх букв в прописні
Ctrl+Shift+= Створення верхніх індексів
Ctrl+Shift+K Перетворення букв в маленькі прописні
Ctrl+I Виділення курсивом
Ctrl+= Створення нижніх індексів
Ctrl+U Підкреслення слів з пробілами
Ctrl+Shift+W Підкреслення лише слів
Ctrl+Shift+H Створення схованого тексту
Shift+F3 Зміна регістра букв
Ctrl+Y Форматування тексту так, як був відформатований останній фрагмент.
Shift+ F1 Перегляд параметрів фрагменту документу

 

1. При введенні тексту нового документу використовуються попередньо встановлені вид, накреслення і розмір (в пунктах) шрифту. Назва шрифту і значення його розміру відображуються в полях Шрифт і Розмір панелі інструментів форматування.

2. Швидко змінити вид шрифту можна в списку Шрифт панелі інструментів форматування. Він активізується натисненням на стрілці справа від поля списку чи при натисненні комбінації клавіш Ctrl + Shift + F.

3. Якщо необхідно встановити параметри тексту чи вибрати спосіб виділення, потрібно використати діалогове вікно Шрифт, що активізується через Формат – Шрифт або обирається в контекстному меню на будь-якому місці документу, або натисненням клавіш Ctrl + D.

4. Розмір шрифту визначається в списку Розмір вкладки Шрифт однойменного діалогового вікна. Цей список містить всі доступні розміри обраного шрифту. Також це можна зробити в полі списку Розмір панелі інструментів форматування або за допомогою клавіатурної комбінації Ctrl + Shift + P. Розмір шрифту вимірюється в пунктах. Один пункт в Word дорівнює 0,351 мм.

5. Для швидкої пропорційної зміни розміру шрифту можна використовувати і комбінації клавіш, що наведені у додаткових відомостях.

6. Кожен шрифт має різні накреслення (напівжирне, курсив, напівжирний курсив тощо), що використовуються для виділення важливих фрагментів тексту (шрифтові виділення). Існують також не шрифтові способи виділення: виділення кольором, підкреслення тощо. Більшість таких параметрів можна встановити за допомогою панелі інструментів і комбінації клавіш. Також все це можна зробити в діалоговому вікні Шрифт – вкладка Шрифт.

7. Для виділення фрагменту тексту іншим кольором потрібно обрати необхідний колір в списку Колір шрифту панелі інструментів форматування або у вікні Шрифт – вкладка Шрифт.

8. Для зміни міжсимвольного інтервалу, зміщення символів відносно базової лінії тексту та зміни масштабу символів по горизонталі використовується вкладка Інтервал вікна Шрифт.

9. Для включення в документ різних анімаційних ефектів потрібно обрати їх на вкладці Анімація діалогового вікна Шрифт.

10. Для перегляду усіх параметрів того чи іншого фрагменту документу потрібно натиснути клавіші Shift + F 1 і клацнуть на тексті.

11. Під форматуванням абзаців розуміють виконання таких операцій: вирівнювання тексту, задання величини відступів абзацу, встановлення міжрядкового інтервалу, визначення відстані між абзацами, видалення рядків, що “висять”, встановлення зв’язку між абзацами, вибір фону і створення контуру абзацу, автоматичний переніс або його заборона. Всі ці параметри можна встановити в діалоговому вікні, що відкривається через Формат – Абзац або через пункт контекстного меню Абзац.

12. За допомогою першої вкладки діалогового вікна АбзацВідступи і інтервали можна задавати вирівнювання тексту на сторінці (Вирівнювання), відступи тексту від границі сторінки (Відступ), вид першого рядка абзацу (виступ, відступ) та їх числове значення (Перший рядок), інтервал перед і після абзацу (Інтервал) та міжрядковий інтервал (Міжрядковий). Всі зміни параметрів можна відслідковувати в нижній частині вікна на зразку тексту.

13. За допомогою опцій вкладки Положення на сторінці діалогового вікна Абзац користувач може керувати переходом на нову сторінку, заборонити автоматичний переніс слів і нумерацію сторінок. Щоб розмістити абзац на початку нової сторінки, необхідно встановити опцію З нової сторінки. Якщо встановити опцію Не відривати від наступного, виділений абзац завжди буде знаходитись на одній сторінці з наступним абзацем. Щоб попередити появу кінцевих і висячих рядків (неповних рядків в кінці і на початку сторінки) встановлюється опція Заборона висячих рядків. Щоб абзац розміщувався на одній сторінці, задається опція Не розривати абзац.

14. Щоб вставити обов’язковий кінець сторінки, потрібно обрати команду Вставка – Розрив – Нову сторінку чи натиснути клавіші Ctrl + Enter.

15. Для встановлення рамки навколо абзацу, малюнка чи сторінки документа використовується команда Формат – Границі і заливки. Це ж діалогове вікно можна відкрити за допомогою кнопки Границі вкладки Макет діалогового вікна Параметри сторінки. Тут можна обрати стандартний тип границі чи рамку з малюнками, визначити колір, ширину тощо.

16. За допомогою вкладки Заливка цього ж вікна для виділеного фрагменту документу можна визначити заливку будь-яким кольором, обраним із палітри або зі спектру.

17. Для додаткових можливостей розміщення і форматування тексту в документі використовується команда Напис із меню Вставка. Напис може містити текст, таблиці, діаграми і розташовуватись у будь-якому місці сторінки. При форматуванні напису можна використовувати панель інструментів Малювання. В діалоговому вікні Формат напису контекстного меню напису можна задавати кольори і типи ліній напису, його розмір, розташування на сторінці, фон заливки напису.

18. Для створення ефектного фону електронних документів призначена команда Фон меню Формат.

19. Для зміни орієнтації символів і розташування тексту по вертикалі призначена команда Напрямок тексту, але вона активна лише при наявності таблиці або напису на сторінці.

20. Для виділення першої букви чи першого слова документа можна використовувати команду Формат – Буквиця. В діалоговому вікні задається її розташування, шрифт, висота в рядках.

21. Список у Word можна створювати як до введення пунктів, так і після нього. Швидкий спосіб створення списку: потрібно виділити абзаці, натиснути кнопки Нумерація чи Маркери панелі інструментів форматування.

22. Якщо потрібні нові настроювання списків, після виділення абзаців обирається команда Формат – Список. На вкладках Маркований і Нумерований можна змінювати формат, шрифт, позицію символів перелічення, відстань між символами перелічення і текстом, між символами перелічення і полями сторінки.

23. При форматування нумерованого списку додатково можна задати значення, з якого має починатися нумерація.

24. У діалоговому вікні Список також можна задавати параметри багаторівневих списків.

25. Для впорядкування списків за алфавітом або за зростанням чи спаданням використовується команда Таблиця – Сортування.

Практичне завдання

1. Відкрийте файл, створений під час попередньої лабораторної роботи.

2. На власний розсуд відформатуйте текст, використовуючи різні настроювання щодо шрифтів (тип, розмір, накреслення, інтервал, видозміна, масштаб, анімація, колір тощо).

3. Застосуйте до тексту форматування шрифтів: встановіть різні за значенням абзацні відступи і виступи, розташуйте текст з різним вирівнюванням на сторінці, використайте інтервали перед і після абзаців, міжрядкові інтервали.

4. До будь-яких абзаців застосуйте границі, заливки.

5. Оформіть назву тексту у вигляді напису довільного складного форматування.

6. Створіть всередині тексту довільний напис і розташуйте в ньому текст вертикально.

7. Перше слово документа (після назви) відформатуйте, як буквицю.

8. Створіть маркований, нумерований та багаторівневий списки.

9. Відсортуйте маркований список довільно.

Контрольні запитання

1. Як створити відступ?

2. Як створити список з пронумерованими пунктами?

3. Як створити рамку навкруги абзацу?

4. Як відсортувати список?

5. Як встановити інтервал між абзацами?

6. Як встановити поля?

7. Як включити звичайний режим перегляду?

8. Як задати гарнітуру і розмір шрифту?

Звіт має містити

1. Тему, мету лабораторної роботи.

2. Завдання для виконання.

3. Послідовні результати виконання завдань.

4. Висновки.

 

 

Лабораторна робота №10

Тема. Побудова таблиць та обробка табличних даних. Введення математичних формул та рівнянь за допомогою редактора формул Microsoft Equation.

Мета: навчитися розміщувати текст в декілька колонок, вставляти ілюстрації, створювати графічні об’єкти, вставляти діаграми та спеціальні ефекти в текст; створювати, обробляти і форматувати таблиці тощо.

Теоретичні відомості

1. В Word існує можливість верстки тексту в декілька колонок в межах смуги набору. Вихідним текстом є звичайний текстовий документ. Для розташування звичайного тексту в колонки, потрібно стати на його початок і визвати команду Формат – Колонки чи натиснути однойменну кнопку стандартної панелі інструментів.

2. В діалоговому вікні Колонки можна задати число колонок (Число колонок або Тип), відстань між колонками (Ширина і проміжок), створити роздільну лінію між колонками (Роздільник), визначити область, для якої застосовується форматування в колонки (Примінити), переглянути, як буде виглядати текст (Зразок).

3. Якщо необхідно встановити в текст, що складається із декількох колонок, рядок чи абзац по всій ширині тексту, потрібно встановити перед цим текстом курсор введення і задати для тексту до кінця документа одну колонку. Після цього можна відновити розбивку тексту на колонки.

4. Заголовки всіх рівнів, а також елементи тексту, на які потрібно звернути увагу, виділяються за допомогою звичайного, кольорового форматування шрифтів та фону тексту.

5. Вставка ілюстрацій чи таблиць може привести до того, що колонки будуть мати різну довжину. Для ручного вирівнювання довжини колонок, потрібно в кожній встановити маркер кінця колонки: встановіть курсор введення в тому рядку колонки, що буде останнім, оберіть команду Вставка – Розрив – Нова колонка (Нова сторінка).

6. Для зміни ширини колонки, потрібно перейти в режим перегляду розмітки сторінки і відобразити на екрані координатну лінійку Вид – Лінійка, на якій видно маркери початку і кінця колонок. Зміна ширини відбувається шляхом переміщення маркера початку чи кінця колонки за допомогою миші. Натиснувши клавішу Alt, можна побачити дійсні розміри колонки.

7. Інтервал між колонками змінюється в діалоговому вікні Колонки в області Ширина і проміжок.

8. Для набору в документі будь-якої складної формули використовується вбудований в Word Microsoft Equation Editor 3.0. Значок цього додатка  або знаходиться на панелі інструментів, або редактор формул викликається за допомогою Вставка - Об’єкт - Microsoft Equation Editor 3.0. Word переходить у режим редактора формул, в якому за допомогою значків спеціальної панелі можна ввести формулу будь-якої складності.

9. Для вставки в документ малюнка із будь-якого файла потрібно активізувати команду Вставка – Малюнок – Із файла. У вікні Додати малюнок обирається ім’я файла, що впроваджується в документ, значно збільшуючи його розмір.

10. Щоб уникнути збільшення обсягу документу, слід створити зв’язок з графічним файлом: у вікні Додати малюнок в списку команд кнопки Вставити потрібно обрати Зв’язати з файлом.

11. Для редагування вставленого малюнка потрібно двічі натиснути мишею: в результаті відкриється програма-джерело, в якій створено графічний файл.

12. Оброблювати зображення зручніше за допомогою панелі інструментів Настроювання зображення. Для редагування і форматування імпортованої графіки можна скористатися командами Формат – Малюнок і Правка – Змінити малюнок, які з’являються у відповідних меню після вставки малюнка в документ.

13. Розмір і форма малюнка змінюються за допомогою спеціальних маркерів, що з’являються при натисненні мишею на малюнку. Переміщення кутового маркера призводить до пропорційної зміни розміру малюнка, а за допомогою бічних маркерів можна розтягти об’єкт по вертикалі чи горизонталі.

14. Точні розміри малюнка встановлюються в полях висота і ширина вкладки Розмір діалогового вікна Формат малюнка, що відкривається в результаті активізації команди Формат малюнка із контекстного меню малюнка.

15. Малюнок можна кадрувати, тобто розмістити в документ лише його фрагмент. Розміри фрагментів вказуються в області Обрізка вкладки Малюнок діалогового вікна Формат малюнка.

16. Для задання відстані від малюнка до тексту, потрібно відкрити вкладку Розташування діалогового вікна Формат малюнка і задати спосіб обтікання малюнка текстом. Точні координати малюнка на сторінці і відстань між малюнком і текстом по горизонталі і по вертикалі вказуються в діалоговому вікні Додаткова розмітка, що відкривається за допомогою кнопки Додатково вкладки Розташування. Щоб розташувати в рамці готовий графічний об’єкт, слід на вкладці Кольори і лінії вибрати тип і колір рамки. Тут же можна встановити і фон малюнка.

17. За допомогою панелі інструментів Малювання можна намалювати і оформити найпростіші графічні об’єкти. Щоб їх намалювати, потрібно клацнути на відповідній кнопці панелі інструментів Малювання і переміщати вказівник при натиснутій кнопці миші.

18. Якщо в процесі малювання утримувати клавішу Shift, буде зафіксована певна форма об’єкта (овал перетвориться в коло, прямокутник – в квадрат), а під час проведення лінії – вона буде вертикальною, горизонтальною або пройде під кутом 30, 45 чи 60 градусів. Щоб намалювати фігуру, починаючи із її центра, потрібно рухати мишу, утримуючи натиснутою клавішу Ctrl.

19. Існує можливість скористатися колекцією авто фігур, доступ до яких можна отримати через кнопку Авто фігури панелі Малювання.

20. Для виділення графічного об’єкта потрібно клацнути на ньому мишею. Щоб виділити декілька об’єктів, необхідно клацнути почергово на всіх потрібних об’єктах, утримуючи натиснутою клавішу Shift. Виділити декілька об’єктів можна за допомогою кнопки Вибір об’єкту панелі інструментів Малювання.

21. Щоб змінити розташування графічного об’єкта, спочатку потрібно його маркувати і встановити вказівник миші на об’єкті, а потім перемістити об’єкт в потрібне місце при натиснутій лівій кнопці миші. об’єкт буде рухатись суворо по вертикалі чи горизонталі, якщо утримувати натиснутою клавішу Shift. Для задання точного місця розташування виділеного графічного об’єкта, обирається команда Формат – Авто фігура (чи Формат автофігури в контекстному меню), потім вкладка Розташування кнопка Додатково.

22. За умовчанням всі графічні об’єкти прив’язуються до сітки (встановлена опція Прив’язати до сітки в панелі Малювання - Сітка). У вікні Прив’язка до сітки можна встановити опцію для показу ліній сітки, змінити точку відліку і відстань між лініями сітки.

23. Для вирівнювання об’єктів відносно друг друга і сторінки існують декілька способів, що активуються командою Вирівняти/розподілити меню кнопки Дії панелі інструментів Малювання.

24. Документ можна представити у трирівневому вигляді: рівень тексту, рівень попереду тексту і рівень позаду тексту. За умовчанням графічним об’єкт розташовується перед текстом. Команда Порядок меню кнопки Дії панелі інструментів Малювання дозволяє змінити ієрархію об’єктів і тексту.

25. Для одночасної обробки декількох графічних об’єктів призначене групування. Щоб створити групу, необхідно виділити всі об’єкти, що групуються, потім викликати команду Групувати меню кнопки Дії панелі інструментів Малювання.

26. Для вставки в документ готових малюнків із Microsoft Clip Gallery потрібно скористатися командою Вставка – Малюнок – Картинка, обрати будь-який малюнок та вставити його. У цього малюнка можна буде змінювати розміри, розташування тощо за допомогою миші або команди Формат малюнка контекстного меню.

27. Для створення діаграм існує Microsoft Graph. Для вставки потрібно встановити курсор в позицію вставки і викликати команду Вставка – Малюнок – Діаграма чи Вставка - Об’єкт – Створити – Діаграма чи натиснути кнопку Діаграма панелі інструментів. Відкриється заповнена таблиця даних, дані в якій потрібно відкорегувати за власними потребами. Можна натискаючи мишею на елементах діаграми змінювати їх настроювання, змінити сам тип діаграми (команда Тип діаграми меню Діаграма) тощо. Щоб вставити отриману діаграму в документ, необхідно натиснути зовні діаграми.

28. За допомогою Microsoft WordArt можна створювати спеціальні ефекти в тексті: задавати для тексту спосіб розташування, гарнітуру, розмір і накреслення шрифтів; обертання відносно фіксованих вісей; поворот символів на 90 градусів; змінювати відстань між символами. Вставка здійснюється так: курсор розташовується у місці вставки, потрібно натиснути кнопку Додати об’єкт WordArt панелі інструментів Малювання; обрати у вікні Колекція ... зображення; замість слів Текст напису ввести текст. Потім можна змінити форму об’єкту, задати обертання та формат об’єкта. 

Практичне завдання

1. Відкрийте файл з минулої лабораторної роботи.

2. Розташуйте текст таким чином, щоб заголовок знаходився посередині, будь-які три абзаци тексту – у трьох колонках різної ширини і відстані між ними, з роздільником, потім абзац знову на всю ширину сторінки і ще два абзаци – у двох колонках.

3. Між двома колонками розташуйте малюнок із колекції Microsoft Clip Gallery, причому його розмістіть у рамку.

4. Наберіть у редакторі формул формулу.

5. Намалюйте малюнок, застосовуючи автофігури та різне оформлення об’єктів, рівня складності.

6. Створіть діаграму за зразком з додатку, вводячи власні дані.

7. Створіть запрошення на презентацію вашої уявної фірми рівня складності, аналогічного зразкові з додатку.

8. До таблиці по номеру вашого варіанту, наведеної в додатку, застосуйте усі можливі типи форматування і заповнення.

Контрольні запитання

1. Як додати та намалювати таблицю в документі.

2. Як задати параметри розташування таблиці.

3. Як перемістити таблицю.

4. Як додати комірки, рядки, стовпчики, таблиці в таблицю.

5. Як об’єднати та розбити комірки.

6. Як видалити комірки, стовпчики, рядки, таблицю.

7. Як відсортувати дані таблиці.

8. Як розділити таблицю.

9. Як змінити вирівнювання і орієнтацію тексту в комірках.

Звіт має містити

1. Тему, мету лабораторної роботи.

2. Завдання для виконання.

3. Послідовні результати виконання завдань.

4. Висновки.

 

 

Лабораторна робота №11


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 324; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!