САМОСТІЙНА ТА КУРСОВА РОБОТА СТУДЕНТІВ



 

Самостійна робота студентів полягає у виконанні курсової роботи, який передбачає вивчення та аналіз різних видів самодіяльного туризму розкриття факторів та перешкод в перебуванні в поході.

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗIВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВЇ РОБОТИ

1. Мета методичних вказівок - забезпечити студентів методикою виконання та оформлення курсової роботи, познайомити їх з єдиними вимогами до розробки окремих розділів роботи, техніко-економічного обґрунтування запропонованих рішень.

2. Зміст курсової роботи полягає в розробці проекту організації та проведення туристського самодіяльного походу.

3. Виконання курсової роботи поєднує накопичення та аналіз теоретичних знань з організації та проведення туристського самодіяльного походу вивчення та критичний аналіз запропонованих завданням маршрутів, визначальних перешкод та небезпечних зон.

4. Задачі курсової роботи полягають в розвитку у студентів здатності самостійно вирішувати конкретні задачі вдосконалення організації та проведення туристського самодіяльного походу, самостійно намічати маршрут і спосіб пересування, забезпечують собі харчування, нічліг і місця відпочинку, намічають об'єкти для огляду, теоретично навчитися розбивати табірні стоянки, заготовлювати паливо для вогнищ, готувати їжу, в дорозі долати різні перешкоди, влаштовувати переправи, розчищати завали та ін.

Вимоги до виконання курсового проекту.

1 Курсова робота повинна відповідати досягнутому рівню комплексного рішення задач організації, та бути орієнтованим на можливість практичного використання виконаних розробок для вдосконалення організації різних видів туристських самодіяльних походів. Для цього необхідно провести аналіз  виду та вибору маршруту, визначитись з розрахунками походу та терміном тривалості походу. Визначитись з підготовкою особистого і групового спорядження, розподіл обов’язків групи , комплектація туристської групи, врахувати реальні потреби туристської групи в їх вдосконаленні.

2 Роботу виконують. на білому папері формату А-4 (210x297 мм) рукописним або машинним способом на одній стороні аркуша. Розмір полів - 20 мм з усіх боків при машинному способі, при рукописному справа допускається 10 мм. Рамку полів не проставляють. На сторінці повинно бути не більше 30 рядків машинного тексту, розмір шрифту 14 шт гарнітурою Times New Roman. Сторінки нумерують, починаючи з титульного листа, арабськими цифрами. Номер сторінки проставляють, починаючи з другої сторінки у верхньому правому кутку без крапки. Найменування розділів і підрозділів розміщують посередині сторінки без крапки в кінці, не підкреслюючи. Найменування розділів пишуть (друкують) заголовними буквами, найменування підрозділів, пунктів і підпунктів - рядковими буквами (окрім першої).

 

3.Зміст розрахунково-пояснювальної записки складають: титульний лист, завдання на курсовий проект, реферат, проектна частина, основна частина ,висновки та пропозиції, список літератури, додатки. В записці наводяться всі розрахунки з необхідними, обов'язково вичерпними поясненнями та посиланнями на використані джерела інформації. Графіки, схеми та інший ілюстративний матеріал може виконуватись чорним олівцем. Розрахунково-пояснювальна записка повинна бути підписана студентом на останній сторінці тексту.

4. Робота без картографічного матеріалу - не дійсна. Робота за бажанням студента може бути доповнена вирізками з журналів, газет, фотографіями, рисунками. Текст роботи слід скріпляти або прошивати.

Порядок виконання курсової роботи та зміст пояснювальної записки.

1. В рефераті подаються загальні відомості про зміст виконаного курсової роботи.

2. У вступі необхідно коротко викласти загальні принципи самодіяльної туристської організації, предмет дослідження, мету курсової роботи,Зміст та суть туризму

3. Оскільки робота організації туристських походів базується на всебічному аналізі існуючого рівня організації маршрутів, аналітична частина курсової роботи повинна представляти собою опис вибраного виду маршруту його різновиди, критичні перешкоди та повна комплектація похідного знаряджання. В основу оцінки придатності регіону для мети туризму і відпочинку повинні бути постановлені природні умови і наявність екскурсійних об'єктів, у тому числі об'єктів культурної спадщини. До визначальних природних чинників можна віднести тривалість сприятливих температурних умов, тривалість залягання стійкого снігового покриву, наявність морського узбережжя, річок, озер, водосховищ, водопадів, характер рельєфу і т.д. Слід враховувати, що цінність одних і тих же природних чинників може мінятися залежно від пори року і виду туризму. Привабливість екскурсійних об'єктів визначається їх художньою, культурною і історичною цінністю, близькістю до початку або кінця спортивного маршруту. Відомості про регіон подорожі повинні включати інформацію про природні особливості, об'єкти огляду, дороги, природні перешкоди, місцевий транспорт, наявність стежок, мостів, переправ, бродів, населені пункти, пункти зв'язку і медичної допомоги, розташування автобусних зупинок, залізничних станцій, пристаней, розклад і можливості використовування місцевого транспорту, наявності на маршруті палива і питної води, можливості поповнення запасів продуктів харчування т.д.

4. Друга частина роботи включає наступні розділи:

Опис маршруту При розробці траси спортивного походу необхідно враховувати вимоги високої оздоровчої ефективності й змістовності маршруту. Побудову траси маршруту здійснюють в межах певних лімітуючих чинників, таких як транспортні обмеження, санітарно-епідеміологічний стан району подорожі, погодні умови та ін. Крім того, траси маршрутів повинні бути безпечними і логічними за побудовою.

Крім основної траси походу, треба планувати запасну полегшену і аварійну траси на випадок неможливості руху за основним варіантом (наприклад, через погодні умови) або у зв'язку з недостатньою фізичною підготовленістю самих туристів.

Фізичні навантаження на маршруті повинні збільшуватися поступово, зростаючи гранично до другої третини подорожі. На цей же період бажано планувати проходження найскладніших ділянок місцевості.

Режим похідного дня повинен забезпечувати необхідну ритмічність чергування навантажень і відпочинку. Режим дня залежить від району подорожі, сезону, фізичного і морального стану групи та інших чинників. На першу половину дня-приходяться дві третини денного переходу.

Розбиття траси на ділянки денних переходів, планування днівок і стан графіка руху групи слід проводити залежно від конкретних особливостей місцевості, технічної складності проходження маршрутного шляху, наявності екскурсійних об'єктів або природних визначних пам'яток.

Переходи не повинні займати в день більше 5-6 годин чистого ходового часу. Для загального орієнтування слід використовувати додаток 2.

Харчування на маршруті. При розрахунку харчування необхідно дотримуватися основного принципу теорії збалансованого харчування - динамічної рівноваги між кількістю енергії, що поступає з їжею і енерговитратами організму. Основна вимога до підбору продуктів для походу - легкість і швидкість приготування різних блюд. Залежно від тактики маршруту режим харчування може бути двох-, трьох- і чотириразовим. У нескладній подорожі розпорядок дня передбачає триразове гаряче харчування. У цьому випадку на сніданок приводиться 35 відсотків денного раціону, на обід - 40, на вечерю - 25. При дворазовому гарячому харчуванні, наприклад на екстремальних маршрутах, на сніданок планують 40 відсотків добової норми калорій, на вечерю - до 35, інше відводиться на харчування на великих і малих привалах. Співвідношення основних енергетичних речовин (білків, жирів і вуглеводів) в раціоні виражається у відсотках таким чином: 13, 30, 57. Розрахунок необхідної калорійності харчування проводять на підставі додатку 10. Харчування повинне бути різноманітним. Меню складають на три дні, а потім повторюють. Форма оформлення в додатку № 3

 Т ехнічне забезпечення маршруту Перелік необхідного інвентаря і спорядження Вимоги до спорядження залежать від умов і характеру туристської подорожі. Спорядження повинне бути легким, міцним, надійним, зручним у вживанні і по можливості універсальним. Склад медичної аптечки Зміст аптечки повинен передбачати надання допомоги при всіляких небезпеках, травмах і захворюваннях, обумовлених як неправильними діями туристів, так і умовами проведення подорожі. Форма оформлення в додатку № 4

Кожен із розділів другої частини являє собою один з напрямків туристської самодіяльного походу.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!