ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ
Головна мета індивідуальної роботи – поглиблення знань та одержання додаткових практичних навичок з основних питань курсу „Кримінологія” шляхом самостійної роботи з нормативно-правовими актами та іншими літературними джерелами.
Індивідуальна робота студентів передбачає також написання реферативних повідомлень.
Реферат - це короткий виклад у письмовій формі робіт, які вивчались. У рефераті необхідно виразити і свої думки, які демонструють ставлення до проблеми, що аналізується.
Мета реферату — допомогти студентам глибше засвоїти найбільш важливі питання основ права, перевірити їх уміння самостійно викладати теоретичні положення, працювати з літературою, нормативним матеріалом, вирішувати конкретні правові задачі, правильно застосовувати і тлумачити чинне законодавство.
Перш ніж приступити до написання реферату, необхідно уважно ознайомитися з методичними вказівками, вивчити відповідні розділи в підручниках і необхідну основну і спеціальну літературу. Треба також уважно ознайомитися з чинним законодавством з цього питання і практикою його застосування.
Найбільш поширеною помилкою при написанні рефератів є механічне переписування тексту з учбової, спеціальної або довідкової літератури Студенти мають з'ясувати суть проблем, що досліджуються врефераті, і потім самостійно викласти їх.
Тексту реферату повинен передувати детально розроблений план. Складаючи його, потрібно керуватися зразком плану, що рекомендується до кожної теми. Однак він може бути доопрацьований, в нього можуть вноситися необхідні уточнення і зміни. Важливо, щоб зміст роботи відповідав плану. По можливості студент повинен обговорити тему і план роботи з викладачем.
|
|
Вимоги до реферату:
1. Реферат повинен бути обсягом 10-12 машинописних сторінок або виконаних на комп’ютері (допускається також написання від руки).
2. Реферат представляє собою самостійно виконану роботу, метаякої поглиблення та розширення знань з певного питання.
3. Структура реферату: титульний аркуш; план реферату; основна частина; висновок; список використаної літератури.
4. До списку використаної літератури заносяться нормативні акти, підручники. Для посилання на літературу необхідно вказувати автора, назву праці, найменування журналу або збірки (для статей), місце видання, рік видання, загальну кількість сторінок.
5. Реферат маг бути охайно оформленим, граматично і стилістично грамотно написаним. Мова викладу - державна.
6. Реферат оцінюється від 1 до 5 балів.
|
|
|
ФОРМИ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ
Поточний контроль знань та умінь студентів проводиться на семінарських заняттях.
Семінарське заняття - це форма організації навчання, яка розвиває логічне мислення, спонтанне мовлення, сприяє глибокому засвоєнню фундаментальних знань, формуванню переконань, виробленню у студентів активних життєвих позицій.
Семінарські заняття з навчальної дисципліни "Кримінологія" надають можливість студентам глибоко засвоювати найбільш важливі та складні питання; розвивати у них навички до викладення власної точки зору з того чи іншого питання, а також логічно за певними критеріями визначати політико-правові аспекти.
Головним завданням семінарських занять є надання допомоги студентам у самостійному вивченні навчального курсу.
Семінарське заняття проводиться після лекції по всьому курсу або ж після проведення певної частини лекційних занять. Успіх проведення семінарів багато в чому залежить від правильності складання плану та завдань, від їх кількості і рівня складності. З планом семінарських занять і списком рекомендованої літератури студенти повинні ознайомлюватись за 7-10 днів до такого заняття.
|
|
Семінарське заняття може мати приблизну структуру:
А. Організаційна частина - ознайомлення студентів з темою семінару і його планом.
Б. Навчально-дискусійна частина - дискусія на визначену тему за відомим планом:
- виступи доповідачів і їх опонентів;
- робота зі студентами, що не взяли участь у дискусії, але готові до репродуктивних відповідей на питання.
По кожному дискусійному питанню викладачу необхідно робити висновок, узагальнення, поступово привчаючи до цього студентів.
Оцінка роботи студента на семінарському занятті складає від 1 до 3 балів.
В. Розв’язування практичних завдань – ряд завдань зазначені у плані кожного семінарського заняття і передбачають попередню підготовку студентів, наведення аргументів на користь того чи іншого рішення завдання.
Розв’язок практичного завдання повинен бути обов’язково виконаний письмово у зошиті. Відсутність письмово завдання у зошиті дає підставу викладачу знизити оцінку студенту за відвідування.
|
|
Оцінка роботи студента за участь у розв’язку практичного завдання складає від 1 до 3 балів.
Г. Вирішення тестових завдань
Вимоги до тестових запитань полягають у виборі лише одного правильного варіанта відповіді з наведених чотирьох варіантів. Як правило, тестове завдання складається із 10 запитань і оцінюється наступним чином:
Кількість правильних відповідей | Кількість балів |
10-9 | 3 |
8-7 | 2 |
6-4 | 1 |
3-0 | 0 |
Д. Написання юридичного диктанту.
Написання юридичного диктанту передбачає наведення повного визначення або тлумачення того чи іншого кримінологічного поняття. Як, правило, юридичний диктант складається з 3-5 визначень і оцінюється від 1-5 балів.
Ж. Заключна частина - мотивована оцінка роботи студентів, що брали участь у проведенні семінарського заняття.
Модульний контроль. Даний вид контролю проводиться 2 рази після вивчення, відповідно, Загальної та Особливої частин курсу. Контроль включає в себе 2 теоретичних запитання з відповідної частини курсу, який полягають у наведенні того чи іншого кримінологічного поняття, а також розкриття теоретичних засад тих положень, які зазначені у питанні. Оцінюється від 1 до 10 балів, відповідно кожне питання – від 1 до 5 балів.
Приклад.
1. Дати визначення поняттю системи курсу кримінології, а також охарактеризувати її частини.
2. Навести визначення поняття класифікації заходів профілактики злочинності, охарактеризувати її види.
Підсумковий модульний контроль здійснюється шляхом проведення заліку (ПМК). Даний вид контролю представляє собою написання письмової роботи і складається з 3 завдань: 2 – теоретичних та одного практичного. Вимоги до виконання теоретичних та практичних завдань тотожні до вимог, які були наведені раніше. Підсумковий модульний контроль оцінюється в межах від 1 до 15 балів (кожне питання оцінюється по 5 балів).
Приклад. 1. Навести поняття особистості злочинця та охарактеризувати його типи.
1. Поняття та кримінологічна характеристика професійної злочинності.
2. Визначте, яку інформацію необхідно зібрати для складання прогнозу поведінки осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі після відбування покарання за шахрайство.
Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 107; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!