Складання протоколу суб’єктом державно-владних повноважень



Nbsp;  

Ліга студентів

Асоціації правників України

Запорізький національний

Університет

Положення про проведення

Всеукраїнських змагань

З адміністративно-деліктного права

 

Неодмінною умовою нормального функціонування будь-якого суспільства є належний рівень організації державної боротьби з правопорушеннями. Серед засобів державного примусу, завдяки яким забезпечується зміцнення правової основи держави, неухильне додержання законності і правопорядку, чільне місце посідає саме адміністративна відповідальність. Завданням якої є охорона прав і свобод громадян, власності, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання законів України.

За даними статистики, адміністративні правопорушення становлять найбільшу частку в загальній масі правопорушень. За рахунок значного розширення кола об’єктів, які підпадають під охорону адміністративного законодавства, у сферу адміністративно-деліктних правовідносин залучається значна кількість населення нашої країни.

Також досить актуальною є адміністративна відповідальність й в рамках реформування системи органів виконавчої влади, чинного адміністративного законодавства, зокрема щодо адміністративних стягнень, повноважень органів адміністративної юрисдикції, юридичного складу правопорушень і порядку накладення адміністративних стягнень за їх скоєння.

З наукової точки зору, дана тематика зацікавила таких видатних науковців як С. Ківалов, Ю. Битяк, В. Гаращук, М. Тищенко, Л. Коваль,
А. Комзюк, В. Колпаков, О. Кузьменко, Т. Коломоєць, Д. Приймаченко,
І. Картузова, Л. Біла, А. Осадчий, А. Васильєв, О. Миколенко, А. Берлач,
Х. Ярмакі та ін.

Тому необхідно постійно стежити за змінами в чинному адміністративному законодавстві та практиці його застосування, у зв’язку з цим юридичний факультет Запорізького національного університету та Запорізький осередок Ліги студентів АПУ започатковують проведення щорічних Всеукраїнських змагань з адміністративно-деліктного права.


Організатори змагань:

- Ліга студентів Асоціації правників України;

- Юридичний факультет Запорізького національного університету.

 

Місце проведення змагань:

юридичний факультет Запорізького національного університету.

 

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

Учасники змагань

1.1. Учасниками змагань є студенти денної форми навчання вищих юридичних навчальних закладів України. Команда може бути переможцем відбіркового туру на базі навчального закладу, або направлена від навчального закладу за рішенням адміністрації факультету.

 

Реєстрація учасників

2.1. Реєстрація учасників відбувається шляхом надіслання реєстраційної форми.

2.2. Реєстраційна форма надсилається на електрону скриньку до дати визначеної організаторами змагань.

2.3. Вимоги реєстраційної форми:

Реєстраційна форма повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові учасника, відомості про курс навчання, спеціальність; контактна інформація учасника.

Реєстраційна форма має бути затверджена печаткою навчального закладу.

2.4. Учасник вважається допущеним до участі у змаганнях після отримання офіційного запрошення.

 

Суддівство змагань

 

3.1. Суддями змагань можуть бути:

- викладачі юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів України;

- практикуючі юристи.

3.2. Не допускаються до суддівства особи, які зацікавлені у результатах змагань.

3.3. Суддівська колегія працює у складі трьох – п’яти суддів. Колегія може обрати головуючого. Усі судді у суддівській колегії мають рівні права щодо оцінювання команд.

 

Жеребкування

 

4.1. Безпосередньо перед змаганням, після урочистого відкриття, проводиться жеребкування учасників, на якому визначається порядковий номер учасника в таблиці рейтингу та перший опонент.

 

Система змагань

 

5.1. Змагання проводяться за турами.

5.2. Кількість турів є меншою на одиницю від кількості учасників.

5.3. Кожен тур складається з проваджень пар учасників. При непарній кількості учасників – кожний тур один з учасників займається підготовкою та участі у цьому турі не бере. В такому випадку кожен з учасників протягом всього змагання повинен мати лише один тур для підготовки.

5.4. В кожній парі учасників їх ролі (суб’єкт державно-владних повноважень та особа, яка притягається до адміністративної відповідальності) розподіляються за вибором учасників. Якщо згоди не досягнуто – членом суддівської колегії проводиться швидкий жереб. Протягом всього змагання учасник не може виконувати тільки одну роль.

5.5. За результатами туру учасник отримує бали: 3 – погано, 4 – задовільно, 5 – відмінно.

5.6. Кількість балів за кожний тур складається. Перемагає той з учасників, який набрав найбільшу кількість балів.

5.7. У разі однакової кількості балів, проводиться додатковий тур (тури) між учасниками що однаково набрали найбільшу кількість балів.

 

Структура змагань

 

6.1. Оголошення фабули справи, що розглядається.

  Складання та оголошення протоколу суб’єктом державно-владних повноважень.

  Зауваження зі сторони особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

  Оголошення постанови по справі суб’єктом державно-владних повноважень.

  Зауваження зі сторони особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

  Репліки учасників.

  Заслуховування правильного рішення справи та зауважень до учасників, що оголошуються членами суддівської колегії.

  Оголошення балів, що отримали учасники пари.

 

6.2. Після проведення кожного туру кількість балів учасників не оголошується. Рейтингова таблиця учасників та учасник (учасники), що набрав найбільшу кількість балів оголошується після проведення всіх турів. Відповідальність на підрахунок попереднього рейтингу балів після чергового туру, покладено на кожного учасника змагання.

 

Складання протоколу суб’єктом державно-владних повноважень

7.1. Складання протоколу суб’єктом державно-владних повноважень проводиться згідно з нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпап) та інших актів законодавства.

 

7.1. При складанні протоколу учасник повинен зазначити суб’єкта державно-владних повноважень – особу, яка має право складати протокол про даний вид адміністративного правопорушення.

 

7.2. Притягнення до адміністративної відповідальності здійснюється, в тому числі, й з застосуванням заходів забезпечення провадження у справі та всіх вимог законодавства України.

 

7.3. Після зауважень зі сторони особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суб’єкт державно-владних повноважень може вносити зміни в протокол лише у випадках передбачених законом.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 76; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!