Взаємозалежність моделей RGB і CMYK



Основні кольори моделей RGB і CMYK знаходяться в залежності, яку представлено на рисунку.

Кожен колір розташовано між кольорами, за допомогою яких його утворено і напроти кольору, що його доповнює. Щоб підсилити будь який колір, слід ослабити його доповнюючий колір, що розташований на протилежній стороні кола.

Наприклад, щоб підсилити жовтий (Yellow), слід ослабити синій (Blue). На колі кольорів жовтий розташовано між зеленим (Green) і червоним (Red). Складання цих кольорів надає жовтий (Yellow).

Не всі кольори моделі CMYK можна представити в моделі RGB, і навпаки. У кількісному відношенні колірний діапазон CMYK є меншим за колірний діапазон RGB. Ця обставина є важливою, і має принципове значення, а не обумовлена лише фізичними особливостями монітора, друкуючого пристрою чи фарбників.

Моделі HSB і HLS

Модель HSB засновано на трьох параметрах:

Н — відтінок або тон (Hue).

S — насиченість (Saturation).

В — яскравість (Brightness).

Модель HSB краще за моделі RGB і CMYK, відповідає поняттю кольору, яке використовують професійні художники. Дійсно, в них, зазвичай, є кілька основних фарб, а решта утворюються внаслідок додавання до них білої або чорної фарб. Таким чином, потрібні кольори — це певна модифікація основних кольорів: висвітлення або затемнення. Хоча, художники і змішують фарби, але це вже виходить за рамки моделі HSB.

Насиченість характеризує чистоту кольору. Нульова насиченість відповідає сірому кольору, а максимальна насиченість — найбільш яскравому варіанту даного кольору. Можна вважати, що зміна насиченості пов'язана з додаванням білої фарби, тобто зменшення насиченості відповідає додаванню білої фарби.

Яскравість розуміється як ступінь освітленості. При нульовій яскравості колір стає чорним. Максимальна яскравість при максимальній насиченості надають найбільш виразний варіант даного кольору. Можна вважати, що яскравість змінюється шляхом додавання чорної фарби. Чим більше чорної фарби додано, тим менше яскравість.

 Графічно модель HSB можна представити у вигляді конусу, вздовж якого розташовано відтінки кольорів. На зовнішньому краю конусу знаходяться чисті спектральні кольори або колірні тони (параметр Н вимірюється в кутових градусах, від 0 до 360). Чим ближче до центру кола розташовано колір, тим меншою є його насиченість, тим більш він є бляклим, пастельним (параметр S вимірюється у відсотках). Яскравість (освітленість) відображається на лінійці, що перпендикулярна до площини колірного кола (параметр В вимірюється у відсотках). Всі кольори на зовнішньому колі мають максимальну яскравість.

В певних графічних редакторах, наприклад, в Adobe FreeHand, використовується модель HLS (Hue, Lightness, Saturation), яка є схожою до HSB. У моделі HLS, на відміну від HSB, замість яскравості застосовано параметр L — освітленість (Lightness). Зменшення освітленості наближає колір до чорного, а збільшення — до білого. Чистий спектральний колір утворюється при освітленості 50 %.

Моделі HSB і HLS є апаратно незалежними і не орієнтовані на жоден технічний пристрій.

Модель Lab

Модель RGB орієнтована в основному на особливості випромінюваного світла (монітор), а CMYK — на особливості світла, що поглинається (принтер).

Колірні діапазони цих моделей не збігаються: RGB добре відтворює кольори в діапазоні від синього до зеленого і дещо гірше — жовті і оранжеві відтінки, а в моделі CMYK бракує багатьох відтінків.

Модель Lab позбавлена таких недоліків. В рамках цієї моделі працюють багато професіоналів комп'ютерної графіки.

Модель Lab засновано на трьох параметрах:

· L — яскравість (Luminosity)

· Два колірні параметри — а і b. Параметр а містить кольори від темно-зеленого через сірий до яскраво-рожевого. Параметр b містить кольори від світло-синього через сірий до яскраво-жовтого.

Параметр L ще називають освітленістю, легкістю і навіть світлістю. Поняття яскравості в моделях Lab і HSB не є тотожними. Як і в RGB, змішування кольорів зі шкал а і b дозволяє отримати яскравіші кольори. Зменшити яскравість кольору можна за рахунок параметра яскравості L.

Модель Lab є апаратно незалежною, її колірний діапазон покриває діапазони RGB і CMYK. Графічний редактор Adobe Photoshop при переході від режиму RGB до CMYK використовує Lab як проміжний етап.

 

 

Тема: Інструменти програми. Прості інструменти рисування. Складні інструменти рисування

План

1. Панель інструментів

2. Інструменти та їх призначення

Панель інструментів

Для того щоб активізувати інструмент, піктограма якого в даний момент видно на екрані, клацніть по ній. Поряд з деякими піктограмами розташована маленька стрілочка. Якщо по ній клацнути, розкриється спливаюча палітра, де можна вибрати інструмент, що входить в ту ж групу.

Ще зручніше викликати інструменти за допомогою клавіатури (запам'ятайте літери, вказані на наступних сторінках для кожного інструменту). Якщо ви забули клавішну комбінацію, наведіть курсор на піктограму інструменту, затримайте на кілька секунд, і спливаюча підказка нагадає її вам Щоб поперемінно викликати входять в яку-небудь групу інструменти, піктограми яких заховані, натискайте клавішу Shift і відповідну «гарячу» клавішу. Також можна, натиснувши клавішу Alt, клацнути по піктограмі видимого інструменту.

Для кожного інструмента задаються свої власні параметри (наприклад, режим змішування, значення непрозорості) на панелі опцій, розташованої вгорі екрана Склад параметрів на панелі опцій змінюється в залежності від того, який інструмент вибраний.

На панелі опцій з правого боку розташована піктограма активного інструменту. Якщо клацнути по стрілочці поруч з піктограмою, розкриється меню, що випадає, де ви можете вибрати інший інструмент. Цей список можна редагувати, видаляти рідко використовуються і додавати часто застосовувані інструменти. Установки на панелі опцій зберігаються для кожного інструменту, якщо їх не змінити або не відновити прийняті за замовчуванням. Завантажити, додати і зберегти різні комбінації кнопок, а також відновити прийняті за замовчуванням характеристики інструменту можна за допомогою команд меню випадаючому панелі. Для того, щоб відновити прийняті за замовчуванням значення опцій для всіх інструментів, там же виберіть команду Reset All Tools (Відновити всі інструменти) або клацніть по кнопці Reset All Tools у вікні Edit> Preferences> General (Правка> Установки> Загальні).

Примітка

У вікні Edit> Preferences> Display & Cursors (Правка> Установки> Відображення & курсори) виберіть, як буде виглядати курсор: так само, як і піктограма інструменту на панелі інструментів, або у вигляді перехрестя.

Якщо спробувати неправильно використовувати інструмент, з'явиться піктограма заборони 0. Клацніть мишею у вікні, що містить зображення, над яким ви працюєте, щоб дізнатися, чому не можна використовувати інструмент в даній ситуації.

Рис. 28. Панель вибору інструменту

 

Всі інструменти у програмі Photoshop містяться на спеціальній панелі, рис. 29:
Рис. 29

Робочі інструменти – це кнопки управління, які призначені для виконання різних операцій обробки зображень, а також для вибору режимів їх відображення на екрані. Так як ці інструменти розміщенні компактно (на одній основній і декількох додаткових (вкладених) панелях), їх ще називають блоком інструментів (toolbox).

На рис.29 показано, які інструменти входять до складу блоку інструментів. Зліва наведена нумерація рядків комірок блоку інструментів.

Основна панель блоку, яка має прямокутну форму, знаходиться зліва, а додаткові панелі – праворуч. Основна панель присутня на екрані завжди, а додаткова відкривається лише у випадках переносу інструментів з цих панелей на основну.

В кожній комірці основної панелі знаходиться один інструмент або ціла група. Якщо інструментів декілька, то в правому нижньому куті комірки буде зображена невелика чорна мітка. Натиснувши на такій комірці і зафіксувавши на деякий час кнопку миші в натиснутому стані, ви розкриєте відповідну додаткову панель з інструментами, які знаходяться в ній. Для вибору одного з них необхідно встановити на ньому вказівник і відпустити кнопку миші. Даний інструмент поміщається в комірку блоку і стане активним.

­

Рис.30. Блок інструментів

Панель вибору інструментів


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!