Умови, за яких статус біженця не надається.



яка вчинила злочин проти миру, воєнний злочин або злочин

проти людства і людяності, як їх визначено у міжнародному праві;

яка вчинила тяжкий злочин неполітичного характеру за межами

України до прибуття в Україну з метою набуття статусу біженця,

якщо таке діяння віднесено Кримінальним кодексом України до тяжких

злочинів;

яка винна у вчиненні дій, що суперечать меті та принципам

Організації Об'єднаних Націй;

стосовно якої встановлено, що умови, передбачені абзацом

другим статті 1 цього Закону, відсутні;

яка до прибуття в Україну була визнана біженцем або отримала

притулок в іншій країні;

яка до прибуття в Україну з наміром набути статусу біженця

перебувала в третій безпечній країні. Дія цього абзацу не

поширюється на дітей, розлучених з сім'ями, а також на осіб, які

народилися чи постійно проживали на території України, а також

їхніх нащадків (дітей, онуків).

79.Особливості правового статусу осіб, яким надано статус біженця.

Такі особи користуються тими ж правами і свободами, а
також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за
винятками, встановленими Конституцією та законами України, а також
міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана
Верховною Радою України.

80. Поняття закордонних Українців. це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України;

81.Особливості правового статусу закордонних українців. Закордонний українець, який перебуває в Україні на законних
підставах, користується такими самими правами і свободами, а також
несе такі самі обов'язки, як і громадянин України, за винятками,
встановленими Конституцією , законами України чи
міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана
Верховною Радою України.

Поняття конституційних прав та свобод особи.

83.Класифікація конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні. Залежно від суб’єкта їх можна поділити на права і свободи людини (особи), права і свободи громадянина; права і свободи іноземців та осіб без громадянства. Індивідуальні та колективні. основні (конституційні) і додаткові (конкретизуючі). громадянські, політичні, соціально-економічні та культурні.

84.Назвіть особисті (громадянські) права та свободи людини і громадянина в Україні. Громадянські права і свободи людини і громадянина є пріоритетним видом прав і свобод. Ці права вважаються природними, тобто такими, що їх має або повинна мати кожна людина, незалежно від громадянства з часу народження чи від початку життя.

За Конституцією України до громадянських прав і свобод відносяться: право на життя (ст.27); право на повагу гідності (ст.28); право на свободу та особисту недоторканність (ст.29); недоторканність житла (ст. 30); таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції (ст.31); невтручання в особисте і сімейне життя (ст. 32); свобода пересування, вільний вибір місця проживання для тих, хто на законних підставах перебуває на території України, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом (ст.33).

85Назвіть соціально-економічні права та свободи людини і громадянина в Україні. Соціально-економічні права і свободи – суб’єктивні права і свободи у сфері економічних (майнових) відносин. До цих прав за Конституцією України відносяться насамперед право власності особи, тобто право приватної власності, право на підприємницьку діяльність ; право громадян на користування об’єктами права публічної (суспільної) власності: загальнонародної, загальнодержавної та комунальної ; право на працю ; право на страйк ; право на відпочинок ; право на соціальний захист ; право на житло ; право на медичну допомогу і медичне страхування ; право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди .

Назвіть політичні права та свободи людини і громадянина в Україні.

право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (ст. 38); право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк (ст.40); право на свободу об’єднання у політичні партії і громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей (ст.36); право збиратися мирно, без зброї, і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування (ст.39) тощо.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 111; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!