Україна - демократична держава.



Демократичною вважається держава, устрій і діяльність якої відповідає волі народу, загальновизнаним правам і свободам людини і громадянина. Ознаками України як демократичної держави є: демократія, поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову ,конституційне закріплення та реалізація принципу ідеологічного і політичного плюралізму ,визнання й гарантованість місцевого самоврядування (ст. 7 Конституції України).

34.Україна – соціальна держава - це держава, яка надає підтримку незахищеним верствам населення, намагається впливати на розподіл матеріальних благ відповідно до принципу соціальної справедливості, щоби забезпечити кожній людині гідне існування .

35.Україна – правова держава. розуміє демократичну державу, де забезпечується верховенство закону, послідовно проводиться принцип поділу влади та визнаються й гарантуються права і свободи кожної людини. У Конституції України закріплено такі ознаки правової держави:

1. Верховенство права

2. Здійснення державної влади на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову

3. Вищий пріоритет прав і свобод людини і громадянина

4. Незалежність суду та їхніх посадових осіб.

5. Законність управління

6. Правовий захист людини від порушення її прав державною владою

Зміст принципу політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності

Політична означає перш за все реальну можливість створення та діяльності різних обєднань громадян, які мають головною метою участь у вироблені державної політики та функціонуванні органів держ. Влади і місцевого самоврядування.

Економічна передбачає можливість рівноправного існування різних форм власності та господарювання , однакову їх підтримку з боку держави.

Ідеологічна право різних субєктів їх обєднань безпосередньо формулювати досліджувати, пропагувати та втілюватив практику суспільних відносин різноманітні ідеї , теорії, погляди, які стосуються різних аспектів життя держави, суспільства, цивілізації в цілому.

Зміст принципу народного суверенітету.

Народний суверенітет насамперед означає повновладдя народу, тобто володіння народом, який є єдиним джерелом влади, політичними та соціально-економічними засобами для реальної участі у здійсненні публічної, політичної влади (державної влади та місцевого самоврядування), в управлінні державними та суспільними справами.

38.Зміст принципу поділу державної влади. 3 гілки влади . Полягає в запобіганню існування такої дії структури яка могла б зосередити в своїх руках повноваження, що мають сприяти запобіганню створення передумов для безконтрольного здійснення, а також зловживання владними повноваженнями.

39.Зміст принципу визнання і гарантування місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровольного обєднання в сільську громаду жителів кількох сіл, селища , міста,

Види правового статусу людини і громадянина.

Загальний- статус особи як громадянина держави закріплений у конституції і конституційних законах. Спеціальний- статус особи як представника тієї чи іншої соціальної групи, відокремленої за певним юридико-значущим началом (родом діяльності, віком та ін.), який наділений відповідно до законів та інших нормативних актів спеціальними, додатковими, правами і обов'язками, обумовлений особливостями становища особи і потребами її функціональної спеціальної активності (студент, пенсіонер, військовослужбовець, посадова особа та ін.); є загальним для певного кола осіб.Індивідуальний- статус особи як індивідуума, який становить персоніфіковані права і обов'язки в їх конкретних, природних і набутих здібностях і особливостях (стать, вік, родинний стан, стан здоров'я, релігійні переконання тощо), відрізняється рухливістю: змінюється відповідно до тих змін, що відбуваються в житті людини.

41.Структура конституційного статусу особи : громадянство, правосубєктність, основні прва, свободи, обовязки, закони , інтереси, правові принципи, гарантії правового статусу.

42.Поняття конституційного статусу особи.це реальне конституційно визначене положення особи в її взаємовідносинах з державою, суспільство.

43.Конституційні принципи правового статусу особи в Україні.

1.Принцип невідчужуваності та непорушності основних природних прав і свобод людини та належність її їй від народження

2. Принцип рівноправності прав і свобод осіб

3. Принцип єдності прав та обов’язків людини і .

4. Принцип гарантованості прав і свобод людини і громадянина

5. Людина, її права і обов'язки — найвища цінність;

44.Поняття громадянства. 1. Громадянство України – постійний правовій зв’язок особи з державою Україна, який знаходить своє вираження в їхніх взаємних правах та обов’язках..

45.Принципи громадянства.

1) єдиного громадянства

2) запобігання виникненню випадків безгромадянства;

3) неможливості позбавлення громадянина України громадянства України;

4) визнання права громадянина України на зміну громадянства;

5) неможливості автоматичного набуття громадянства України іноземцем чи особою без громадянства внаслідок укладення шлюбу з громадянином України або набуття громадянства України його дружиною (чоловіком) та автоматичного припинення громадянства України одним з подружжя внаслідок припинення шлюбу або припинення громадянства України другим з подружжя;

6) рівності перед законом громадян України незалежно від підстав, порядку і моменту набуття ними громадянства України;

7) збереження громадянстваУкраїни незалежно від місця проживання громадянина України.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 299; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!