Проблеми водокористування та водовідведення.



Для покращення якості води в річках та недопущення подальшого забруднення водних екосистем, необхідно не допускати несанкціонованих скидів стічних вод у водоприймачі, здійснювати посилений контроль за господарською діяльністю на водних об’єктах та на землях водного фонду, впроваджувати нові технології очистки зворотних вод.

Шкідлива дія вод.

В області гостро стоїть питання підтоплення населених пунктів і сільськогосподарських угідь при проходження весняної повені та паводків, особливо в північних районах в заплавах річок Прип’ять, Стохід та ін.

Інші негативні фактори

На Волині з кожним роком все більших масштабів набирає проблема, пов’язана з різким зростанням популяції бобрів, яких в області налічується близько п’яти тисяч. Бобри завдають значної шкоди захисним дамбам, будують загати та руйнують береги річок і меліоративних каналів. Внаслідок цього підтоплюються та затоплюються сільськогосподарські угіддя, лісові масиви та території населених пунктів. Особливо гостро відчувається ця проблема під час пропуску весняного водопілля та паводків. Усунення наслідків діяльності бобрів потребує значних фінансових затрат і людських ресурсів.

Необхідні першочергові заходи на найближчі роки.

До першочергових заходів у найближчі роки, відносяться:

•   відновлення 170 км внутрішньогосподарської меліоративної мережі для запобігання підтоплення у районах області;

•   відновлення 426 км каналів та дамб міжгосподарської меліоративної мережі для відведення надлишкових повеневих і паводкових вод у районах області;

•   «Будівництво водоскидного споруди Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу Ратнівського району Волинської област» ;

•   захист від затоплення і підтоплення повеневими водами р.Стохід села Заріка Любешівського району;

•   будівництво дамби для захисту від підтоплення повеневими водами села Черськ та сільськогосподарських угідь Маневицького району;

•   захист від затоплення і підтоплення повеневими водами р.Турія села Мельники-Мостище Камінь-Каширського району;

•   заходи по кріпленню берега р. Західний Буг в районі погранзнаку 1055 Шацького району;

•   розчищення русла річки Західний Буг від затоплених дерев;

•   будівництво дамби для захисту від підтоплення повеневими водами с. Теребовичі Ратнівського району;

•   захист від затоплення і підтоплення повеневими водами р.Стохід села Пожіг Любешівського району.

 

 

ОХОРОНА ПРАЦІ

Закон України "Про охорону праці" – Закон України, що визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, регулює за участю відповідних державних органів відносини між власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні. Прийнятий 14 жовтня 1992 р.

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності [4].

Роботодавець – власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.

Працівник – особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом).

Згідно з Законом України “Про охорону праці” служба охорони праці створюються власником підприємства. Служба охорони праці займається вирішуванням наступних завдань:

• забезпечення безпеки виробничої праці, устаткування, будівельних споруд;

• забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту;

• професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці, пропаганди безпечних методів праці;

• вибору оптимальних режимів праці і відпочинку працюючих.

Навчання і перевірка знань по охороні праці робітників проводяться відповідно до «Типового положення про навчання з питань охорони праці» від 04.12.1999 р [4].

На Волинському облводресурсів на підставі цього положення діє ціла система інструктажів. Регулярно проводяться всі необхідні інструктажі працівників: вступний (при прийомі на роботу, відповідальний – інженер по охороні праці), первинний інструктаж на робочому місці (відповідальний начальник цехів), повторний і т. д.

Пряма відповідальність за безпеку праці Волинського обласного управління водних ресурсів і керівництво роботою по техніці безпеки покладена на начальника Волинського облводресурсів [1].

На підставі вищезазначеного положення на Волинському облводресурсів організоване навчання і перевірка знань по охороні праці керівників і фахівців, пов'язаних з організацією, керівництвом і проведенням роботи безпосередньо на робочих місцях і виробничих ділянках із здійсненням нагляду і технічного контролю за проведенням робіт [4].

Перевірка знань з охорони праці керівників, що поступили на роботу, і фахівців проводиться не пізніше за один місяць після призначення на посаду, для працюючих – періодично, не рідше ніж один раз в три роки.

Керівники, що поступили на роботу, і фахівці проводять ввідний інструктаж, який проводить інженер по охороні праці. Позачергова перевірка знань на підприємстві проводиться незалежно від терміну проведення попередньою:

- при введенні в дію нових або перероблених законодавчих і інших нормативних, правових актів по охороні праці;

- при зміні технологічних процесів і устаткування, що вимагає додаткових знань по охороні праці обслуговуючого персоналу; після аварій і нещасних випадків і т. д [1].

За наслідками виявлених недоліків і порушень по охороні праці начальником Волинського облводресурсів видаються накази по їх усуненню і накладаються стягнення на керівних осіб, які за це несуть відповідальність.

На Волинському обласному управлінні водних ресурсів особливих випадків виробничого травматизму і професійних захворювань не спостерігалось. Це пов’язано насамперед з дотриманням вимог охорони праці [4].

 

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Виробничу практику я проходила на Волинському обласному управлінні водних ресурсів.

Під час проходження практики я виконала програму практики в повному обсязі, дослідивши: напрямки роботи та організаційну структуру підприємства, її функції та повноваження.

При цьому я закріпила теоретичні знання, набула практичних навичок і досвіду виконання доручень на підприємстві, отримала великий досвід спілкування в трудовому колективі.

Я брала участь у розробці паспорта водного об’єкта та режиму роботи водосховищ, ознайомилась з водогосподарськими гідрологічними розрахунками, оформленням звітів про використання води по формі 2-ТП (водгосп) для визначення розташування водозаборів звітуючих об’єктів-водокористувачів та детальніше розглянула водні ресурси Волинської області.

Проаналізувавши роботу, оцінивши всі переваги і недоліки я зробила висновок, що для подальшої, успішної діяльності Волинського обласного управління водних ресурсів необхідно залучати велику кількість інвестицій, оновити техніку та комп’ютерне оснащення підприємства. В зв’язку з обмеженим фінансуванням з державного бюджету я б порадила працювати у напрямку залучення коштів Євросоюзу шляхом участі у міжнародних проектах. Тільки дотримуючись такої політики можна досягти високих еколого-економічних результатів.

 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 44; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!