Лекція № 2: Цивільно-правове регулювання договору страхування.



1. Договір страхування: поняття, основні риси та зв’язок з правилами страхування.

2. Порядок укладення та дії договору страхування. Форма та зміст договору страхування.

3. Зміна, розірвання та припинення дії договору страхування.

 

Лекція № 3. Основні види договорів страхування та їх характеристика.

1. Правові особливості та види особистого страхування.

2. Правове регулювання майнового страхування. Види майнового страхування.

3. Поняття та види страхування відповідальності.

 

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ І ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Тема № 1. Сутність, структура, види страхових правовідносин.

Семінарське заняття – 2 год.

1. Поняття, змiст страхових правовідносин в Україні.

2. Види страхових правовідносин.

3. Суб'єкти страхових правовiдносин.

4. Об’єкти страхових правовідносин.

5. Види страхування в Україні.

6. Правова регламентація страхових правовідносин в Україні.

Література: [1 – 4, 9, 12, 13, 16, 18 – 25].

 

Тема 2. Цивiльно-правове регулювання договору страхування.

Семінарське заняття – 2 год.

1. Юридична характеристика договору страхування.

2. Поняття та сутність договору майнового страхування.

3. Зміст та специфіка договору особистого страхування.

4. Істотні умови договору страхування.

5. Документи, що подаються при укладенні договору страхування.

6. Права та обов'язки страхувальника i страховика за договором страхування.

7. Правові наслідки порушення умов договору страхування.

 

Література: [2 – 11, 14 – 17, 21 – 25].

 

Практичне заняття – 2 год.

Задача 1.

Журков в кінці листопада, в день свого народження, коли йому виповнилося 17 років, вирушив на рибну ловлю. За відомостями гідрометеослужби, температура повітря в той день була плюс 4, а води плюс 2. Сильним вітром човен, на якому рибалив Журков, перекинуло, i він опинився у воді. Більше 10 хвилин він перебував у воді, поки не вибрався на берег. Знесилений Журков дібрався до шосе, що знаходилося в 3 кілометрах, де його пiдiбрали пасажири автомобіля, але в дорозі він помер. Судово-медична експертиза встановила, що смерть настала вiд загального переохолодження. Журков був застрахований батьками на суму в розмірі 100 000, 00 грн. Страхувальники звернулися в страхову компанію з вимогою про виплату страхової суми, однак страховик погодився повернути лише сплачені страхові внески, відмовивши у виплаті страхової суми.

Чи є Журков учасником страхового договору? Чи можна вважати нещасний випадок з Журковим страховим випадком? Чи підлягає виплаті страхова сума?

Задача № 2.

Гладченко уклав договір страхування дачi, що належить йому на правi власності на суму 125 000, 00 грн. В результаті підпалу невідомим зловмисником, дачi була заподіяна шкода на суму 50 000, 00 грн. За даними незалежного оцінювання, вартість дачi становила 160 000,00 грн.

Розрахуйте суму страхового відшкодування. Чи можливо укладання договору страхування майна nри умові «відшкодуванню підлягає будь-яка шкода у межах страхової суми», який буде розмір відшкодування за такої умови?

Задача № 3.

Тищенко купив новий автомобіль «BMW X6», укомплектований додатковим обладнанням, і після оформлення покупки уклав договір страхування транспортного засобу і договір страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу. Під час транспортування автомобіля з магазину, не впоравшись з керуванням, він скоїв наїзд на Свєтлову, заподіявши їй тілесні ушкодження, і з місця пригоди зник. Через деякий час автомобіль був викрадений, у зв’язку з чим страхова компанія виплатила Тищенко страхове відшкодування в повній страховій сумі. Через 3 місяці автомобіль був виявлений в пошкодженому стані і повернений страхувальнику. У цей же час страховик одержав відомості про скоєний Тищенко наїзд на Свєтлову і виплатив їй страхову суму. Страхова компанія зажадала від Тищенко повернення виплаченого за автомобіль страхового відшкодування і сум з відшкодування шкоди Світловій. Тищенко вимог страхової компанії не визнав, тому страхова компанія звернулась до суду.

Чи має право Тищенко укладати одночасно два договори страхування?

Чи несе Тищенко цивільно-правову відповідальність перед Свєтловою?

Яке рішення повинен винести суд?

Що таке абандон?

Задача № 4.

Страхова компанія «АСКО» укладала договори страхування на випадок втрати роботи. При зверненні до нього потенційного страхувальника останньому пропонувалося заповнити заяву і сплатити до каси страхову премію (внесок), а потім видавався страховий полiс, в якому було сказано, що страховий ризик визначається у вiдповiдних Правилах страхування. Caмi Правила страхування страхувальникам не представлялися. Соколов, уклавши таким чином договір страхування, втративши роботу, звернувся до страхової компанії за вiдповiдною виплатою. Проте, йому було відмовлено з мотивів вiдсутностi страхового випадку. Згідно з Правилами страхування виплата передбачалася лише у випадку втрати роботи з причини ліквідації підприємства-банкрута. Соколов звернувся до суду, так як вважав відмову у страховій виплаті необґрунтованою. У судовому засiданнi страховою компанією були представлені Правила страхування, депоновані в органі нагляду, які дійсно передбачали в якості страхового випадку лише ліквідацію роботодавця -банкрута.

Яке рішення повинен винести суд? Змінилося б рішення, якби Правила страхування були вивішені для загального ознайомлення? Які законодавчі приписи щодо визначення умов договору страхування в Правилах страхування?

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 149; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!