Дискусійні питання та питання для поглибленого вивчення



1. Завдання, об’єкти, джерела, методичні прийоми та напрями внутрішньогосподарського контролю витрат і доходів підприємства та формування фінансових результатів від операційної, інвестиційної, фінансової та іншої діяльності.

2. Внутрішньогосподарський контроль витрат і доходів від надзвичайних подій.

3. Особливості контролю витрат пального, паливно-мастильних матеріалів, енергії та запасних частин.

4. Особливості внутрішньогосподарського контролю витрат і результатів діяльності допоміжних та обслуговуючих виробництв і підрозділів підприємств.

5. Внутрішньогосподарський контроль загальновиробничих та адміністративних витрат і витрат на збут продукції.

6. Контроль витрат на впровадження нових технологій і нових видів продуктів.

Заняття №13

Форма самостійної роботи студента Самостійне опрацювання матеріалу та аналіз конкретної виробничої ситуації
Вид заняття Семінар-вирішення ситуаційних вправ
Тема заняття Організація контролю бухгалтерського обліку, звітності та фінансового стану підприємства та шляхи його вдосконалення  (2 год.)
Завдання та план заняття Опрацювання матеріалу робочої програми дисципліни ВГК; написання тестового завдання та розв’язання кросворду.
Знання та навички (компетентності, набуті студентами під час підготовки та проведення заняття) Опрацювання матеріалу за темою№10 робочої програми дисципліни ВГК, підготовка групового проекту на основі поетапного аналізу процесу виконання контрольного заходу, ознайомлення з робочими документами контролерів. Розв'язання ситуаційних завдань за темою в малих творчих групах та їх презентація з використанням демонстраційних матеріалів.   По ситуаційним завданням скласти перелік контрольних процедур з перевірки статутної діяльності підприємства, перелік об’єктів перевірки стану бухгалтерського і податкового обліку та звітності та вміти складати тест внутрішньогосподарського контролю стану Набуття навиків контрольних процедур з перевірки статутної діяльності підприємств та об’єктів перевірки стану бухгалтерського і податкового обліку та звітності; особливостей організації контролю процесу підготовки та подання статистичної звітності підприємства; вміння складати тест внутрішньогосподарського контролю стану бухгалтерського обліку; вміння проводити експрес-аналіз фінансового стану та скласти проект постанови щодо його поліпшення. бухгалтерського обліку.
Перелік питань, попереднє вивчення яких необхідне для виконання завдання 1. Контроль стану оперативного обліку на підприємстві. 2. Організація контролю процесу підготовки та подання статистичної звітності підприємства. 3. Організація і методика проведення експрес-аналізу фінансового стану підприємства. 4. Організація і методика контролю бухгалтерського обліку та звітності. 5. Організація і методика контролю податкового обліку та звітності. 6. Контроль фінансового стану підприємства. 7.
Зміст практичних занять 1.    Скласти перелік контрольних процедур з перевірки статутної діяльності підприємства. 2. Скласти перелік об’єктів перевірки стану бухгалтерського і податкового обліку та звітності. 3. Скласти тест внутрішньогосподарського контролю стану бухгалтерського обліку. 4. Оформити робочий документ контролера щодо перевірки податкового обліку . 5.    Зробити експрес-аналіз фінансового стану та скласти проект рекомендацій щодо його поліпшення.
Порядок і форма оцінювання та контроль знань Максимальна кількість балів – 5 (2 бали за письмове виконання індивідуального завдання, 3 бали за усну та письмову відповідь)

Кросворд

 

П О ВЕРТИКАЛІ

3. Назвіть вимогу до звітності, яка означає відсутність помилок і перекручувань бухгалтерської інформації.

6. Яка перевірка проводиться на підприємствах, що є господарськими партнерами, раніше перевіреного (або того, що перевіряється одночасно) суб’єкта підприємницької діяльності з метою з’ясування реальних обставин здійснення певної операції, повноти оприбуткування отриманої за неї продукції або виручки від її реалізації за допомогою зіставлення відповідних даних обліку на обох підприємствах?

7. Яка перевірка здійснюється вповноваженими посадовими особами податкового органу згідно з їх службовими обов’язками без спеціального рішення керівника?

8. Яка документальна перевірка охоплює питання правильності обчислення та сплати всіх видів податків, зборів та обов’язкових платежів на підставі вивчення діяльності платників податків щодо дотримання ними основ податкового та валютного законодавства, правильності розрахунків з бюджетами всіх рівнів, достовірності ведення бухгалтерського обліку, складання звітності?

9. Яка перевірка передбачає контроль дотримання суб’єктами підприємницької діяльності встановленого порядку розрахунків зі споживачами за готівку з використанням електронно-касових апаратів і товарно-касових книг, грошових документів, лімітів готівки в касах та її використання під час розрахунків за товари, роботи, послуги, контроль наявності відомостей про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності?

11. Яка фінансова звітність під час внутрішньогосподарського контролю відображає фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці?

П О ГОРИЗОНТАЛІ

1. Назвіть показник відображення дійсно існуючих операцій в обліку, що застосовується під час внутрішньогосподарського контролю.

2. Звітність, що складається щоквартально наростаючим підсумком.

4. Прибуток, який під час внутрішньогосподарського контролю визначається як різниця між скоригованим доходом, витратами та амортизацією основних засобів і нематеріальних активів.

5. Який відділ на підприємстві повинен вести описи архівних справ за роками?

10. Назвіть різновид документа, який застосовується під час внутрішньогосподарського контролю і найчастіше використовується в бухгалтерській справі, банківській системі.

12. Який податковий контроль являє собою процес перевірки порядку нарахування, термінів сплати податків, обов’язкових платежів і зборів, який організовується безпосередньо на підприємстві з метою запобігання порушенням і втратам від сплати штрафних санкцій?

Тестові завдання

13.1. Система бухгалтерського обліку господарюючого суб’єкта вважається ефективною, якщо:

а) наявні оригінали документів, що підтверджують здійснення фінансово-господарських операцій;

б) є необхідні реквізити, підписи відповідальних осіб;

в) операції зафіксовані в обліку в правильних сумах;

г) усі відповіді правильні.

13.2. Формальна дозволеність як показник ефективності системи бухгалтерського обліку - це:

а) усі операції, які своєчасно реєструються;

б) на кожну операцію одержано загальний або спеціальний дозвіл;

в) усі операції правильно рознесені за відповідними бухгалтерськими рахунками;

г) усі суми під час операцій правильно підраховані.

13.3. Під час проведення перевірки відділу бухгалтерії контролер:

а) установлює наявність посадових інструкцій на кожного працівника бухгалтерії;

б) установлює присутність чи відсутність працівників;

в) установлює графіки завдання звітності до бухгалтерії;

г) контролює, чи працівники виконують свої обов’язки.

13.4. Оцінюючи правильність ведення оперативного обліку, необхідно встановити:

а) чи відповідає він поставленим вимогам;

б) чи проводяться обробка, накопичення та представлення даних для потреб оперативного управління;

в) чи забезпечується управлінський персонал достовірними даними;

г) усі відповіді правильні.

 

13.5. Планово виїзна перевірка - це:

а) контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності встановленого порядку розрахунків зі споживачами;

б) контроль, який не передбачений у планах роботи контролюючого органу;

в) контроль, який проводиться за спеціальними рішеннями податкових органів;

г) контроль фінансово-господарської діяльності суб’єкта, який передбачений у плані

роботи контролюючого органу.

13.6. Основними помилками (порушеннями) під час внутрішньогосподарського контролю статутної діяльності підприємства є:

а) відсутність чи недооформленість документів, що свідчить про внесення часток засновниками (акціонерами) до статутного капіталу, арифметичні помилки в таких документах;

б) відсутність свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензію на право здійснення певних видів підприємницької діяльності;

в) використання коштів не за призначенням;

г) відсутність документації та належного оформлення первинних документів.


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!