Дискусійні питання та питання для поглибленого вивчення



1. Контроль відхилень у використанні робочого часу та витрат праці за видами робіт.

2. Особливості контролю збереження та використання запасних частин.

3. Особливості контролю збереження та використання твердого палива і паливно-мас-тильних матеріалів.

4. Особливості контролю збереження та використання малоцінних і швидкозношувальних предметів.

 

Заняття № 10

Форма самостійної роботи студента Попередня підготовка з визначених питань та самостійне опрацювання матеріалу та аналіз конкретної виробничої ситуації
Вид заняття Семінар-розгорнута бесіда та практичне заняття-вирішення ситуаційних вправ  
Тема заняття Організація і методика внутрішньогосподарського контролю витрат виробництва і виходу продукції (2 год.)
Завдання та план заняття Визначити особливості: методики проведення інвентаризації матеріальних запасів; методики внутрішньогосподарського контролю матеріальних запасів.  
Знання та навички (компетентності, набуті студентами під час підготовки та проведення заняття) Знання контролю особливостей контролю збереження та використання твердого палива та паливно-мастильних матеріалів та особливостей контролю збереження та використання малоцінних та швидкозношувальних предметів; проведення контрольних запусків сировини і матеріалів у виробництві; контроль за ввезенням виробничих запасів на територію підприємства та вивозом їх за межі підприємства; контроль наявності та кількості продукції, підготовленої для відпуску (відвантаження) покупцям .  
Перелік питань, попереднє вивчення яких необхідне для виконання завдання 4. Особливості контролю збереження та використання запасних частин. 5. Особливості контролю збереження та використання твердого палива та паливно-мастильних матеріалів. 6. Особливості контролю збереження та використання малоцінних та швидкозношувальних предметів.  
Зміст практичних занять 7. Проведення інвентаризації виробничих запасів; 8. Перевірки дотримання умов забезпечення зберігання товарно-матеріальних запасів; 9. Перевірки своєчасності та повноти оприбуткування товарних запасів; 10.Перевірки собівартості випущеної продукції; 11.Організації спостережень за своєчасним і первинним документуванням та відображенням в бухгалтерському обліку операцій з активами підприємства. 12.Розробити схему контролю важливіших об’єктів активів підприємства.  
Порядок і форма оцінювання та контроль знань Максимальна кількість балів – 4 (2 бали за письмове виконання домашнього завдання, 2 бали за усну та письмову відповідь)

К росворд

П О ГОРИЗОНТАЛІ

1. Як називаються дії, спрямовані на раціональне використання та економічне витрачання первинної та перетвореної енергії?

2. Одностороння угода, яка фіксує межі повноважень представника та створює права та обов’язки безпосередньо сторін.

3. Будь-яке матеріальне чи ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, заради якого живе.

4. Який облік використовують в умовах масово-потокового виробництва?

5. Якими документами оформлюється метод документування відхилень від норми?

6. Яка тара обліковується за кількістю?

7. Один з методів контролю напівфабрикатів, що має назву «облік … за партіями».

8. Як називається відносне скорочення витрат паливно-енергетичних ресурсів, що виявляється в зниженні їх питомих витрат на виробництво продукції, виконання робіт і надання послуг встановленої якості?

10. Продукція, яка не пройшла всіх установлених технологічним процесом стадій виробництва й потребує доопрацювання або укомплектування.

11. Місце, куди оприбутковуються всі запчастини, отримані від постачальника або інших джерел.

14. Документ, у якому здійснюється реєстрація виданих довіреностей.

П О ВЕРТИКАЛІ

9. Непридатні запасні частини, які прийняті в обмін та видані зі складу по закінченню місяця оприбуткування.

12. Предмети, які призначені для пакування, зберігання, транспортування, передпродажної підготовки й продажу продукції або товарів.

13. Продукція виробничо-технічного призначення, споживчі й інші товари, що перебувають на різних стадіях виробництва та обігу та очікують вступу в процес виробничого або особистого споживання.

Тестові завдання

10.1. До основних методів контролю напівфабрикатів належать:

а) описовий метод;

б) інвентарний метод;

в) метод документальних відхилень від норм;

г) правильні відповіді б і в.

 

10.2. Відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження несуть особи, винні в:

а) невиконанні вимог державної експертизи з енергозбереження;

б) відмові від надання своєчасної повної інформації, а також у фальсифікації даних обліку та звітності щодо енергозбереження;

в) невиконанні вимог щодо підтримання та підвищення технічного рівня енерговикористовуючого обладнання та систем енергопостачання;

г) усі відповіді правильні.

 

10.3. Довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей видається на термін не більше:

а) трьох днів;

б) п’яти днів;

в) десяти днів;

г) п’ятнадцяти днів.

 

10.4. До первинних документів контролю переміщення напівфабрикатів належать:

а) лімітно-забірна картка;

б) здавальна накладна;

в) накладна на внутрішнє переміщення матеріалів;

г) усі відповіді правильні.

 

10.5. Чи повинен контролер перевіряючи операції з тари та тарних матеріалів з’ясовувати правильність віднесення їх до запасів:

а) так;

б) ні;

в) по можливості;

г) не обов’язково?

 

10.6. Як здійснюється рух запасних частин, що передаються в ремонт і для відновлення:

а) з відображенням у бухгалтерському обліку;

б) без відображення у бухгалтерському обліку;

в) з відображенням у податковому обліку;

г) без відображення у податковому обліку?

 

10.7. Контроль за списанням запасних частин здійснюється на підставі:

а) документації, яка ведеться ремонтними службами цехів;

б) документації, яка ведеться директором;

в) документації, яка ведеться головним бухгалтером;

г) документації, яка ведеться інвестором.

 

10.8. Контролер не зобов’язаний перевіряти:

а) правильність прийому тари;

б) кількість працюючих;

в) стан обліку;

г) стан розрахунків.

 

10.9. Під час перевірки МШП контролер зобов’язаний звернути увагу на:

а) наявність договору про матеріальну відповідальність і податкових звітів;

б) порядок оформлення операцій з руху МШП і кількість працюючих;

в) наявність маркування спецодягу, спецвзуття;

г) умови зберігання МШП у складських приміщеннях та умови доставки товару.

 

10.10. Перевіряючи операції з тарою і тарними матеріалами контролер повинен з’ясувати:

а) джерела надходження тари;

б) місткість тари;

в) дату виготовлення;

г) термін виготовлення.

 

 

Практичні завдання

10.1. Скласти схему контролю збереження та використання засобів праці на підприємстві за формою, яка містить такі показники: об’єкти контролю, терміни контролю, виконавці контролю, методи контролю, порядок оформлення результатів контролю.

 

10.2. Торговий дім «Ліза» замовив у постачальника три великих мішки борошна пшеничного «Макфа». У день поставки замовлення завідувач складом О. О. Петренко був у відпустці, і тому його замовлення прийняв його помічник С. О. Герасименко. Підписавши подібні документи про отримання товару, С. О. Герасименко швидко відпустив постачальників, оскільки ті поспішали. Через кілька днів приїхав з відпустки О. О. Петренко і, перевіряючи товар на складі, виявив, що частина товару була пошкоджена й не відповідала належній якості, а частини взагалі не вистачало. Натомість постачальник поставив аналогічний товар, але іншої марки.

Необхідно:

1. Указати, якої помилки припустився С. О. Герасименко під час отримання замовлення. Які документи заповнюються під час отримання замовлення, та що в них вказується?

2. Указати, що саме С. О. Герасименку необхідно було зробити з товаром, який надійшов помилково та не відповідав належній якості. Які документи оформлюються в разі відмови від товару?

3. Скласти робочий документ контролера.

10.3. Підприємство «Романс» вирішило провести внутрішньогосподарський контроль джерел формування необоротних активів з метою визначення їх цільової структури. Результати показали, що сформований обсяг фінансування з різних джерел відповідає цільовій структурі.

Необхідно:

Указати, що потрібно зробити підприємству, аби збільшити необоротні активи?

 

10.4. Виберіть правильні твердження щодо організації та методики внутрішньогосподарського контролю активів підприємства, позначаючи їх «+». Неправильні ж твердження позначайте «-».

Таблиця 9.1

Твердження

Твердження

Так «+» Ні «–»
Мета внутрішньогосподарського контролю зберігання активів полягає в мінімізації втрати запасів у результаті крадіжок, зловживань, псування, непродуктивного використання    
Одним з основних завдань контролю активів є правильне та своєчасне документальне відображення операцій і забезпечення достовірних даних щодо надходження та відпуску матеріалів    
Усі заявки на матеріали (товари) повинні формуватися персоналом складу    
З метою уникнення розкрадань і незаконного використання надлишків кількість замовлених зі складу матеріалів має бути точно оцінена    
Товарно-матеріальні цінності, що надходять під час інвентаризації, приймаються матеріально-відповідальними __________особами в присутності членів інвентаризаційної комісії та оприбутковуються за реєстром або товарним звітом перед інвентаризацією    
Внутрішньогосподарського контролю перевіряють обсяг реалізації продукції та відповідність його розрахунковим договорам і комерційним угодам на постачання її покупцям    
Контролер не має права перевіряти правильність оцінки визначення вартості реалізованої продукції, а також достовірність звітних даних про обсяг реалізації    
Важливою діяльністю контролю є перевірка здавання продукції із виробництва на склад готової продукції    
Інвентаризаційна комісія не перевіряє під час документальної перевірки правильність та обґрунтованість суми дебіторської та кредиторської заборгованостей, з якими минули терміни позовної давнини    
Контролер, застосовуючи методичні прийоми слідчо-юридичного обґрунтування, не має права вилучати пояснювальні записки в одержувача коштів або вилучати документи, які подані до авансового звіту    

 

10.5. У підприємства «Караван» формування амортизаційної політики здійснюється на основі використання контролю аналітичної інформації. На амортизаційну політику впливають такі фактори: структура об’єктів необоротних активі; окупність; методи нарахування амортизації.

Необхідно:

Указати, що слід ураховувати під час визначення терміну корисного використання (експлуатації).

10.6. Бухгалтерією підприємства «Аква» на основі первинних документів щодо нарахування та виплати заробітної плати була проведена перевірка правильності відображення зарплати працівникам на відповідних рахунках.

Необхідно :

1. Указати та обґрунтувати, на підставі якого документу контролюється призначення витрат.

2. Скласти робочий документ контролера.

 

10.7. Які з перелічених нижче варіантів не є завданнями контролю активів за оперативно бухгалтерським методом?

1. Правильне і своєчасне документальне відображення операцій і забезпечення достовірних даних по надходженню та відпуску матеріалів.

2. Контроль за збереженням матеріалів у місцях збереження та на всіх етапах їх руху.

3. Встановлення чіткої системи документообігу та порядок оформлення операцій щодо матеріальних активів.

4. Контроль за дотриманням встановлених норм запасів.

5. Систематичний контроль за використанням матеріалів у виробництві на базі технічно

обґрунтованих норм їх витрат.

6. Своєчасне виявлення непотрібних і зайвих матеріалів для їх подальшої реалізації відповідно до існуючого порядку й заходів, розроблених на підприємстві.

7. Проведення в установленому порядку інвентаризації, а також контрольних вибіркових перевірок залишків матеріалів і вчасне відображення в бухгалтерському обліку результатів таких інвентаризацій і перевірок.

10.8. В офісі підприємства «МАРГО» було здійснена крадіжку: викрадено комп’ютери та факс. Викрадене обладнання обліковується на балансі підприємства в рядку «Основні засоби». Винних осіб не встановлено, викрадені основні засоби були віднесені бухгалтером до валових витрат.

Необхідно:

1. Указати що є джерелом інформації наведеної ситуації.

2. Указати, за допомогою яких методів проведення внутрішньогосподарського контролю

можна встановити цю ситуацію.

3. Пояснити, чи мало місце це порушення.

4. Навести нормативні документи, норми яких було порушено.

5. Це порушення Ви розумієте як помилку чи шахрайство?

6. Пояснити, які, на Вашу думку, подальші дії контролера.


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!