Обов'язки судді-хронометриста.

10.1.1. Основний обов'язок судді-хронометриста – регулювати кількість і тривалість раундів і інтервалів між раундами. Інтервали між раундами продовжуються одну повну хвилину.

10.1.2. За десять секунд до початку кожного раунду суддя-хронометрист переконується у тому, що ринг чистий, сигналізуючи секундантові покинути ринг дзвінком, свистом і так далі або віддавши наступний наказ «піти з рингу», «секундантам піти».

10.1.3. Суддя-хронометрист дає сигнал про початок кожного раунду ударом у гонг або дзвінком.

10.1.5. Суддя-хронометрист регулює всі періоди часу, включаючи відлік по годиннику або кишеньковому годиннику.

10.1.6. При нокдауні бійця суддя-хронометрист сигналізує рефері рукою проходження секунд, поки рефері рахує.

10.1.7. В кінці кожного раунду, якщо боєць на підлозі, і рефері рахує, в той час коли закінчується дві хвилини тривалості раунду, дзвінок не дзвенить, до того як рефері скомандує «FIGHT». В разі останнього раунду всеукраїнських змагань, суддя-хронометрист дзвонить в кінці раунду, навіть якщо рефері рахує.

10.1.8. Суддя-хронометрист сидить біля рингу.

Правила для рефері та суддів

11.1. Час проведення поєдинку.

11.1.1. Діти та юнаки (10-11, 12-13 років): поєдинок триває 3 раунди по 1,5 хвилини. Перерва між раундами 1 хвилина. Додатковий раунд не передбачений!!!

Судді зобов’ язані визначити переможця в основний час.

11.1.2. Кадети та юніори (14-15 та 16-17 років): поєдинок триває 3 раунди по 2 хвилини. Перерва між раундами 1 хвилина. Додатковий раунд можливий лише в фінальних поєдинках змагань!!!

11.1.3. Молодь та дорослі (18-20 або 18 и доросліші): поєдинок триває 3 раунди по 3 хвилини. Додатковий раунд можливий у разі нічийного результату в основний час. Можливий лише один додатковий раунд, після якого судді мають виявити переможця!!!

12 Удари ногою в голову із партера в стійку + + + + + +
13 Больові прийоми + (дивитись примітку) + (дивитись примітку) + (дивитись примітку) + + +
14 Задушливі прийоми + (дивитись примітку) + (дивитись примітку) + + + +
15 Кидки + + + + + +

Примітки:

1 Больові прийоми в категоріях 10-11, 12-13 та 14-15 років виконуються до випрямленої руки (важіль ліктя) або ноги(важіль коліна). Сигналом про здачу спортсмена для рефері може стати: крик спортсмена, неодноразове стукання долонею (або ногою) спортсмена, якого атакують, по килиму, підлозі або супернику, та гримаса болі на обличчі під час виконання йому больового прийому.

2 Задушливі прийоми в категоріях 10-11, 12-13 виконуються лише із захватом шиї та руки (трикутник ногами, трикутник руками, анаконда, Гільотина)!

Дозволено виконувати задушливий прийом «задушення сзаду»(“rear naked choke”) але, якщо захват на задушливий прийом виконаний чітко із фіксацією суперника ногами, то рефері ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ зупинити поєдинок і віддати перемогу спортсмену, що виконував прийом!

5) Забороняється тримати, виривати або тягнути суперника за волосся;

6)  Забороняється втикати суперника в покриття килима (рингу або клітки) вниз головою або шиєю(привевши до того тіло суперника у вертикальне становище вниз головою-ногами вверх,з силою втикати його в канвас головою);

7) Удари по хребту або по потилиці; забороняються удари по хребту, включаючи копчик;