ЗМ № 6 Оволодіння психокорекційними прийомами та методами



Завдання 1.Оволодіння навичками визначення цілей психокорекційної роботи.

Завдання 2.Опрацювання окремими методами психокорекційної роботи

Завдання 3.Розробка та проведення індивідуальної психокорегуючої програми з особами групи ризику.

Завдання 4Розробка та проведення групового психокорекційного заходу (тренінги, рольові ігри, арттерапія тощо), згідно результатів психодіагностики.

ВИМОГИ ДО ЗВІТУ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ

До підсумкової конференції студент готує папку звітної документації (Додаток А), яку регіструє у старшого лаборанта кафедри та надає керівнику практики (методисту) від ВНЗ. Документація з практики, визначена програмою практики, здається студентами-практикантами на перевірку упродовж п’яті днів після закінчення практики.

Звітна документація включає:

1. Щоденник з матеріалами виконаних завдань:ЗМ №1. Умови проходження практики;ЗМ № 2Планування роботи в закладі, що є базою практики; ЗМ №3 Ознайомлення з нормативним та методичним забезпеченням роботи психологічної служби; ЗМ № 4 Психодіагностика й психокорекція в діяльності шкільного психолога  (Додаток Б).

2. Індивідуальний план роботи студента-практиканта (на аркушах А 4)

3. Результати психодіагностичних обстежень у вигляді протоколів (на аркушах А 4).

4. Залікова індивідуальна психокорегуюча програма(на аркушах А 4).

5. Залікова групова психокорегуюча програма(на аркушах А 4).

6. Звіт про проходження практики (Додаток В) (на аркушах А 4).

7. Характеристика на студента-практиканта(на аркушах А 4).

8. Фотоматеріали.

Звітна документація практики зберігається на кафедрі, яка відповідає за її проходження, до завершення терміну навчання студентів за першим рівнем вищої освіти.

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ

Підсумки проходження студентами-практикантами навчальної психолого-педагогічної практики проводяться на звітній конференція. На конференцію запрошуються: завідуючий відділом організації практик БДПУ, представники директорату (деканату), керівник та методисти від університету, студенти-практиканти.

Конференція проходить у формі співбесіди зі студентами-практикантами. Студенти, які проходили практику за місцем проживання можуть демонструвати виконання програми практики у відеозапису.

За результатами звітної конференції, студентам виставляється оцінка, яка заносяться в екзаменаційну відомість, проставляється в заліковій книжці і в журнал обліку успішності.

Студент, що не виконав програму практики, отримав незадовільну оцінку або незадовільний відгук від керівника бази практики, направляється на практику вдруге або відраховується з навчального закладу.

Система нарахування рейтингових балів

№ та теми ЗК Види робіт Бали рейтингу

ЗК № І

Завдання 1. Присутність на настановній конференції. Отримання завдань діагностико-психокорекційної практики 2
Завдання 1. Ознайомлення студентів з базою практики, із структурою, основними підрозділами закладу, де проходить практика, персоналом та його обов’язками, оформленням приміщень загального користування, організацією діяльності закладу. 3  
Завдання 2. Ознайомлення з умовами та організацією праці психолога: а) оформлення кабінету; б) розпорядок робочого дня, нормативні документи, що регламентують діяльність психологічної служби. 3
Завдання 3. Розробка індивідуального плану роботи студента-практиканта 5

ЗК № ІІ

Завдання 1. Бесіда з психологом, щодо організації здійснюваної ним психодіагностичної та психокорекційної роботи. 4
Завдання 2. Ознайомлення зі звітною документацією практичного психолога установи, щодо психодіагностичної та психокорекційної роботи. 4
Завдання 3. Специфіка психодіагностичної роботи практичного психолога установи. 6
Завдання 4. Специфіка психокорекційної роботи практичного психолога установи. 6

ЗК № І ІІ

Завдання 1. Оволодіння методами організації та проведення психодіагностичного обстеження особистості 4
Завдання 2. Збір амнестичних даних: первинна бесіда, спостереження. 4
Завдання 3. Оволодіння навичками використання психодіагностичних методик: особистісні опитувальники; тести інтелекту, досягнень; проективні методики тощо. 10
Завдання 4. Оволодіння практикою застосування технологій соціальної психології з метою вивчення взаємин в колективі (міжособистісні стосунки, цінісно-оріентаційна єдність, психологічний клімат  тощо) 10
Завдання 5. Закріплення навичок складання психодіагностичного звіту. 4
Завдання 1. Оволодіння навичками визначення цілей психокорекційної роботи, методами її організації та проведення. 4
Завдання 2. Оволодіння окремими методами психокорекційної роботи 4
Завдання 3. Розробка тапроведення індивідуальної психокорегуючої програми з особами групи ризику. 8
Завдання 4 Розробка та проведення групового психокорекційного заходу (тренінги, рольові ігри, арттерапія тощо), згідно результатів психодіагностики. 10

ЗМ № 7

Завдання 1. Підготовка та оформлення звітної документації за результатами практики 3
Завдання 2. Підготовка звіту та виступ на підсумковій конференції. 3

Звіт на конференції

3

РАЗОМ

100

Сума балів за всі види навчальної діяльності

Оцінка за національною шкалою

для екзамену, курсового проекту (роботи), практики для заліку
90-100 А відмінно 

 

 

зараховано

78-89 B

добре

65-77 C
58-64 D

задовільно

50-57 E
35-49 FX незадовільно з можливістю повторного складання не зараховано з можливістю повторного складання
1-34 F незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

Шкала оцінювання

 

90-100 балів («відмінно») студент отримує в тому випадку коли повністю виконав програму практики, підготував звіт, який за структурою, обсягом і змістом відповідає вимогам програми практики. Основні положення звіту глибоко обґрунтовані, логічні. Висока старанність у виконанні, бездоганне зовнішнє оформлення. Захист звіту впевнений і аргументований. Виявив глибокі знання з дисциплін психолого-педагогічного циклу, показав достатній рівень організаторських навичок, отримав позитивний відгук від керівника колективу та адміністрації навчального закладу, в якому проходив практику.

65-89 балів («добре») ставиться в тому випадку, коли студент повністю виконав програму практики, підготував звіт, який за структурою, обсягом і змістом відповідає вимогам програми практики. Основні положення звіту достатньо обґрунтовані, незначне порушення послідовності. Достатня старанність у виконанні, добре зовнішнє оформлення. Захист звіту аргументований, але з деякими неточностями у другорядному матеріалі, які студент сам виправляє. Студент продемонстрував достатній рівень теоретичних знань та практичних навичок з дисциплін психолого-педагогічного циклу, показав організаторські навички, отримав позитивний відгук від керівника колективу та адміністрації навчального закладу, в якому проходив практику.

50-64 балів («задовільно») ставиться в тому випадку, коли студент повністю виконав програму практики, звіт відповідає вимогам програми практики, але має неточності за структурою і змістом. Основні положення звіту недостатньо обґрунтовані з порушенням послідовності. Посередня старанність у виконанні, зовнішнє оформлення задовільне. Захист звіту із значними помилками, які студент виправляє з допомогою викладача. Студент показав середній рівень теоретичних знань, до завдань практики відносився безвідповідально, не проявляв творчої ініціативи, самостійності мислення, допускав методичні помилки під час самостійного проведення навчальної та виховної роботи з дітьми.

1-49 балів («незадовільно») ставиться в тому випадку, коли студент виконав програму практики (більше 50%), звіт відповідає вимогам програми практики, але має значні неточності за структурою і змістом. Основні положення звіту недостатньо обґрунтовані з порушенням послідовності. Посередня старанність у виконанні, зовнішнє оформлення задовільне. Захист звіту з великими помилками і прогалинами, які студент не може виправити.

Студент, який отримав незадовільну оцінку з практики, за рішенням деканату факультету може бути поданий на відрахування з університету.

Підсумки практики обговорюються на засіданні кафедри, а матеріали звітів з практики зберігаються на кафедрі впродовж семестру.


РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Базова

1. Абрамова Г. С. Практическая психология: учебник для студентов вузов / Г. С. Абрамова. - Изд. 6-е, перераб. и доп. - М. : Академический проект, 2001. - 480 с.

2. Активные методы в работе психолога : Сб. науч. тр. / Отв.ред. И. В. Дубровина. - М., 2007. - 165 с. .

3. Баскаков А. Я., Методология научного исследования / А. Я. Баскаков, А. В. Туленков. - К. : МАУП, 2002. - 158 с.

4. Болотова А. К. Прикладная психология : учеб. для вузов / А. К. Болотова - М. : Аспект Пресс, 2001. - 383 с.

5. Бурлачук Л.Ф. Психодиагностика / Л. Ф. Бурлачук. - СПб. : Питер, 2002. - 356 с.

6. Бурлачук Л.Ф. Словарь-справочник по психодиагностике / Л. Ф. Бурлачук. - СПб. : Питер, 2002. - 528 с.

7. Бурлачук Л. Ф., Савченко Е. П. Психодиагностика (психодиагностический инструментарий и его применение в условиях социальных служб) / Л. Ф. Бурлачук, Е. П. Савченко - К., 1995. - 100 с.

8. Галян І. М. Психодіагностика : навчальний посібник / І. М Галян. - К. : Академвидав, 2009. - 464 с.

9. Горбатов Д. С. Практикум по психологическому исследованию / Д. С. Горбатов - Самара : Издательский Дом «БАХ- РАХ-М», 2000. - 248с.

10. Дружинин В. Н. Практика психологического исследования / В. Н. Дружинин - М., 2009. - 264 с.

11. Дуткевич Т. В. Практична психологія : вступ до спеціальності. - [навч. посібник для ВНЗ] / Т. В. Дуткевич, О. В. Савицька. - 2-е вид. - Київ, 2010. - 256 с.

12. Ковальчук В. В., Основи наукових досліджень : навчальний посібник / В. В. Ковальчук, Л. М. Моїсєєв. - 2-ге вид. перероблене і доповнене. - К.; ВД «Професіонал». - 214 с.

13. Марков В. Н. Психодиагностика : диагностика личностно- профессионального потенциала : учеб. пособие / В. Н. Марков - РАГС, 2005. - 72 с.

14. Методы социально-психологического исследования : учебное пособие для вузов / под ред. Т. В. Фоломеевой. - Кемерово : Юнити, 2002. - 277 с.

15. Мостова К. К. Соціально-психологічні аспекти підготовки студентів ВНЗ до практики / К. К. Мостова - К., 2008. - 62 с.

16. Наследов А. Д. Математические методы психологического исследования. Анализ и интерпретация данных : учеб. пособие /

17. Д. Наследов. - 2-е изд., испр. и доп. - СПб. : Речь, 2006. - 392 с.

18. Немов Р. С. Психология / Р. С. Немов - М. : Просвещение, 1995. - 500 с.

19. Немов Р. С. Психология : словарь-справочник : В 2-х ч. Ч.1. / Р. С. Немов - М. : Владос-ПРЕСС, 2003. - 304 с.

20. Общая психодиагностика / под ред. А. А. Бодалева,

21. В. Столина. - СПб. : Речь, 2000. - 420 с.

22. Основи практичної психології / В. Панок, Т. Титаренко, Н. Чепелєва та ін. : підручник. - Київ : Либідь, 1999. - 536 с.

23. Основи психології : підручник / За заг. ред. О. В. Киричука, В. А. Роменця. - К. : Либідь, 2002. - 630 с.

24. Полтавченко Н. Г. Психологічне дослідження особистості /

25. Г. Полтавченко - К., 2007. - 231 с.

26. Практикум із загальної психології / За ред. Т. І. Пашукової - К. : Т-во «Знання», КОО, 2000. - 204 с.

27. Практикум по психологии профессиональной деятельности и менеджмента : учеб. пособие / под. ред. Г. С. Никифора, М. А. Дмитриевой, В. М. Сметкова. - 2-е изд. - СПб. : Изд-во ун-та, 2001. - 240 с.

28. Приходько Ю. О. Практична психологія : введення у професію : навч. посібник. - 2-е вид. / Юлія Олексіївна Приходько - К. : Каравела, 2010. - 232 с.

29. Психологія : підручник / За ред. Ю. Л. Трофімова - К. : Либідь, 2001. - 390 с.

30. Психологические тесты : В 2-х т. / Под. ред. А. А. Карелина. Т. 1. - М. : ВЛАДОС, 2003. - 248 с.

31. Робер М., Тильман Ф. Психология индивида и группы / М. Робер, Ф. Тильман - М. : Прогресс,1998. - 256 с.

32. Романова, Е.С. Психодиагностика : учебное пособие для вузов по направлению и специальностям психологии / Е.С. Романова . - СПб. : Питер, 2006. - 400 с.

33. Русинка І. І. Психологія : навчальний посібник /

34. І. Русинка - К. : Знання, 2007. - 367 с.

35. Туриніна О. Л. Практикум по психології : навч. посіб. - К. : МАУП, 2007. - 186 с.

36. Фетискин Н. П. Социально-психологическая діагностика развития личности и малых групп / Н. П. Фетискин, В. В. Козлов, Г. М. Мануйлов. - М. : Изд-во ин-та психотерапии, 2005. - 490 с.

37. Цехмістрова Г. С. Основи наукових досліджень : навчальний посібник / Г. С. Цехмістрова. - К. : ВД «Слово», 2003. - 185 с.

38. Цигульська Т. Ф. Загальна та прикладна психологія : навчальний посібник / Т. Ф. Цигульська - К. : Наукова думка, 2000. - 190 с.

39. Шейко В. М., Організація та методика науково- дослідницької діяльності : підручник. - 2-е вид., переробл. і доп / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко. - К. : Знання-Прес, 2007. - 154 с.

Допоміжна

40. Варій М. Й. Загальна психологія : навчальний посібник / Мирон Йосипович Варій. - К. : «Центр учбової літератури», 2007. - 968 c.

41. Вікова та педагогічна психологія : навч. посіб. / О. В. Скрипченко, Л. В. Долинська, З. В. Огороднійчук та ін. 2-ге вид. - К. : Каравела, 2007. - 400 с.

42. .Гамезо М. В., Петрова Е. А., Орлова Л. М. Возрастная и педагогическая психология : учеб. пособие для студентов всех специальностей педагогических вузов / М. В. Гамезо, Е. А. Петрова, Л. М. Орлова. - М. : Педагогическое общество России, 2003. - 512 с.

43. Дубравська Д. М. Основи психології : навчальний посібник / Д. М. Дубравська.- Львів : Світ, 2001. - 280 с.

44. Загальна психологія : підручник / О. В. Скрипченко, Л. В. Долинська, З. В. Огороднійчук та ін. - К. : Либідь, 2005. - 464 с.

45. Загальна психологія / За заг. ред. С. Д. Максименка. Підручник. - Вінниця : Нова книга, 2004. - 704 с.

46. Кириленко Т. С. Психологія: емоційна сфера особистості : навчальний посібник / Т. С. Кириленко. - К. : Либідь, 2007. - 256 с.

47. Клименко В. В. Психологія творчості : навчальний посібник / В. В. Клименко. - К. : Центр навч. літератури, 2006. - 480 с.

48. Лозниця В. С. Психологія і педагогіка : основні положення. Навчальний посібник / В. С. Лозниця. - К. : «ЕксОб», 1999. - 303 с.

49. Максименко С. Д., Соловієнко В. О. Загальна психологія : навчальний посібник / Сергій Дмитрович Максименко, Валентин Олександрович Соловієнко. - К. : МАУП, 2000. - 256 с.

50. М'ясоїд П. А. Курс загальної психології: у 2 т. : підручник / П. А. М'ясоїд. - К. : Алеута, 2011. - 496 с.

51. Основи психології : підручник / За заг. ред. О. В. Киричука, В. А. Роменця. - К. : Либідь, 2002. - 630 с.

52. Савчин М. В., Василенко Л. П. Вікова психологія : навчальний посібник / М. В. Савчин, Л. П. Василенко. - К .: Академвидав, 2005. - 360 с.

53. Скрипченко О. В. Загальна психологія / О. В. Скрипченко, Л. В. Долинська, З. В. Огороднійчук та ін. : посібник - К. : Каравела, 2012. - 464 с.

54. Степанов О. М., Фіцула М. М. Основи психології і педагогіки : навчальний посібник / О. М. Степанов, М. М. Фіцула. - К. : Академвидав, 2005. - 520 с.

55. Столяренко Л. Д. Основы психологии / Л. Д. Столяренко. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1997. - 721 с.

56. Столяренко А. М. Психология и педагогика : учебное пособие. / А. М. Столяренко. - М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2004. - 423 с.

57. Цимбалюк І. М. Психологія / І. М. Цимбалюк. - К. : ВД «Професіонал», 2004. - 304 с.


ДОДАТКИ

Додаток А


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 140; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!