Дипломатична бесіда та переписка



 

Дипломатична бесіда - це переговори дипломатів між собою.

В Україні існують наступні основні принципи ведення дипломатичних бесід: • залучення уваги;

• пробудження зацікавленості;

• детальне обґрунтування;

• виявлення інтересів і усунення сумнівів;

В процесі дипломатичної бесіди важливо використовувати вітання, компліменти та звернення на ім'я.

Дипломатичне листування - листування держави, уряду, відомства закордонних справ з відповідними іноземними державами, дипломатичними представництвами цих держав, міжнародними організаціями, а також листування дипломатичних представництв між собою. Всі документи дипломатичного листування носять офіційний характер.

Нота - документ дипломатичного листування. У міжнародній практиці розрізняють особисту ноту і вербальну ноту.

Обмін нотами, це звичайна форма дипломатичного листування органів зовнішніх справ держав і міжнародних організацій. Іноді обмін нотами використовується в якості спрощеного способу укладення міжнародних договорів.

 

Особиста нота - документ дипломатичного листування, що має форму листа.

Особиста нота:

• складається від імені особи яка її підписує;

• починається зі звернення до особи, якій адресована;

• закінчується формулою ввічливості;

• друкується на спеціальному нотному бланку.

У верхньому правому кутку особистої ноти проставляються місце і дата відправлення. У лівому нижньому кутку першої сторінки проставляється адреса, що складається з ініціалів, прізвища та повної офіційної посади особи, якій нота призначена.

Вербальна нота - в міжнародній практиці - документ дипломатичного листування, в якому викладаються поточні питання різного характеру. При написанні вербальної ноти керуються традицією і існуючою практикою.

Вербальна нота:

• складається від імені посольства або міністерства закордонних справ;

• починається і закінчується формулами поваги;

•складається в третій особі;

• друкується на спеціальному нотному бланку;

• має номер, дату відправки і відбитки печатки МЗС або посольства;

• вручається особисто або надсилається з кур'єром;

• не підписується, але, зазвичай, візується ініціалами особи, яка склала ноту.

У лівому верхньому кутку вербальної ноти ставиться вихідний номер. У лівому нижньому кутку першої сторінки проставляється адреса. Під текстом вербальної ноти вказуються місце і дата її відправки.

Також в Українській (та світовій) дипломатичній практиці широко застосовуються візитні картки, які повинні мати всі дипломати посольства, як для безпосереднього, так і для заочного знайомства. За допомогою візитної картки можна поздоровити з національним святом чи іншою видатною подією, з днем народження, підвищення на посаді, сімейним торжеством, передати подяку, зав'язати знайомство.

 

Якщо картка передається адресату особисто (без нанесення візиту), то вона загинається справа по всій ширині (в залежності від місцевої практики може загинатися лівий чи правий кут). Грубе порушення етикету — передача загнутої картки через кур'єра чи водія. З ними, але в жодному разі не поштою, можуть посилатися незагнуті картки. Для друкування візитних карток використовується високоякісний папір.

 

Розмір візиток не регламентується, але найпоширенішим є: для чоловіків — 90×50 мм; для жінок — 80×40 мм. На візитній картці друкується лише ім'я, по батькові і прізвище дипломата (в українській дипломатичній практиці — лише ім'я і прізвище), може даватися науковий ступінь «доктор», «професор», «магістр» і в правому кутку — назва столиці країни перебування. На візитці часом дають номер службового або навіть домашнього телефонів, хоч це абсолютно не обов'язково.

В лівому верхньому кутку візитки може друкуватися герб держави. Для зручності користування візитка друкується рідною мовою дипломата і мовою країни перебування (або англійською). Звертається увага на шрифт друку, розташування тексту, колір тощо.

В исновок

 

Дипломатичний протокол - зразок міжнародного спілкування, на який орієнтуються державні та бізнесові структури, приватні особи. Представники країн, які залучаються до міжнародної діяльності, потребують стабільних універсальних інструментів такої діяльності, якими, зокрема, є правила й норми ділового етикету, що формувався за зразком дипломатичного протоколу й етикету (порядок зустрічей і проводів іноземних делегацій, нанесення візитів, ведення переговорів, організація прийомів тощо). Знання і дотримання протокольних норм - елемент іміджу людини не лише вихованої та культурної, але й надійної, обов'язкової, яка заслуговує на довіру.

 

Як вважає Жюль Камбон, "Правила "протоколу" сьогодні здаються дещо старомодними.  Дехто ставиться до них благоговійно, дехто критикує. І ті, й інші помиляються. Така вже властивість звичаїв: хоча їх критикують, їм потрібно коритися.  Не робити цього так само безглуздо, як не знімати капелюха, входячи до церкви, або взуття, входячи до мечеті.

 

Іноземні дипломати є представниками того, що вище за них. Почесті, що надаються їм, звернені до глави держави, представниками якого вони є.

"Протокол" не знає народів-переможців та народів-переможених.

Завдяки телебаченню, сьогодні багато чого можна побачити на власні очі: урочисті зустрічі глав держав, урядові прийоми, бесіди, прес-конференції. Але все це - «сцена». А ось про те, що відбувається «за лаштунками» дипломатичного протоколу, знає лише невелике коло фахівців.

Сьогоднішня тенденція до співпраці держав, спілкуванню людей прийняла воістину глобальний характер. А це в свою чергу підсилює значення дотримання певних церемоніальних і протокольних звичаїв і правил.

Список літератури

1. Віденко А.Н. Сучасне діловодство. – Київ: Либідь, 1998.

2. Деловой протокол и этикет. – М., 1996.

3. Коваль А.П. Ділове спілкування – Київ: Либідь, 1992.

4. Лоза О.В. Діловодство та документування управлінської діяльності. Навчальний посібник. – Київ: УААУ, 1997.

5. Палех Ю.В. Управлінське документування. Навчальний посібник у 2-х частинах – Київ: ВКУ, 2001.

6. Руденко Г. Основи дипломатичного протоколу. – К.,1996.

7. Вуд Джон. Дипломатичний церемоніал та протокол. М., 1974.

8. Серре Жан. Дипломатичний протокол. М. 1961.

9. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30.

10. Положення про Міністерство закордонних справ України: Указ президента України від 03.04. 1999 № 357/99.

 

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 641; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!