ЗМІСТ, СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Державний вищий навчальний заклад

«КРИВОРІЗЬКИЙ національний УНІВЕРСИТЕТ»

 

Кафедра фінансів суб’єктів господарювання та інноваційного розвитку

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання курсової роботи з дисципліни
«ФінансИ підприємств»

для студентів напряму підготовки
6.030508 «Фінанси і кредит»

усіх форм навчання

 

Кривий Ріг

2016


Укладачі: Короленко С.М., канд. екон. наук, доцент

Короленко Р.В., асистент

 

 

Відповідальний за випуск: Турило А.М., д-р екон. наук, професор

 

 

Рецензент: Адаменко М.В., канд. екон. наук, доцент

 

Методичні вказівки до виконання курсової роботи розроблено для студентів напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» усіх форм навчання з метою поглибленого вивчення дисципліни «Фінанси підприємств».

 

Розглянуто на засіданні кафедри фінансів суб’єктів господарювання та інноваційного розвитку                                                                                Схвалено на методичній раді Криворізького економічного інституту                                                                                         
Протокол № 1 від 27 серпня 2014 р. Протокол № __ від _______ 2014 р.

 


ЗМІСТ

С.

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ                                                 

2. ЗМІСТ, СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ                             

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ                              

4. ПІДБІР ТА ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ                              

5. ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ                                                               

5.1. Загальні вимоги                                                                                   

5.2. Нумерація                                                                                       

5.3. Ілюстрації, таблиці, формули                                                                

5.4. Посилання та цитування                                                                        

5.5. Список використаних джерел                                                                

5.6. Додатки                                                                                         

6. ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ                                                              

7. КРИТЕРІЙ ОЦІНЮВАННЯ                                                                      

8. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ                                       

ДОДАТКИ                                                                                                  


МЕТА І ЗАВДАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Курсова робота з дисципліни «Фінанси підприємств» виконується в процесі вивчення дисципліни. Вона є підсумковою роботою, яка передбачає поглиблення та закріплення теоретичних знань студентів при вивченні даної дисципліни, набуття навичок використання цих знань на практиці з залученням конкретних матеріалів.

Творчий підхід до виконання курсової роботи сприяє формуванню у студентів навичок до наукових досліджень та прикладних розробок. Виконання роботи важливе для підготовки виступів, доповідей студентських наукових робіт. Курсова робота також може стати основою для написання дипломної роботи. Курсова робота – результат поглибленого дослідження однієї із тем дисципліни. Курсову роботу виконують за такою схемою: вибір теми, підбір літератури, збір фактичного матеріалу та його систематизація, написання роботи, захист курсової роботи.

Курсові роботи виконуються під безпосереднім науковим і методичним керівництвом кафедри «Фінансів суб’єктів господарювання та інноваційного розвитку». Наукові керівники з підготовки, перевірки та захисту курсових робіт затверджуються кафедрою.

Метою написання курсової роботи є:

– закріплення, систематизація і поглиблення науково-теоретичних, практичних знань, вивчення передового науково-практичного світового досвіду фінансових відносин;

– оволодіння навиками самостійної науково-дослідної роботи, методикою дослідження актуальних проблем фінансової сфери;

– набуття практичних навиків економічної, аналітичної роботи з плановою, звітною, статистичною документацією;

– формування власного погляду щодо вивчених проблем фінансових відносин, напрямів їх вирішення.

Конкретна мета кожної курсової роботи залежить від обраної теми та об’єкта дослідження.

Основні завдання курсової роботи:

1) вивчення, поглиблення та узагальнення теоретичних, методологічних засад обраної теми та напряму її дослідження;

2) проведення всебічної діагностики практичної сторони теми та її сучасної проблематики із використанням сучасних інструментів;

3) оцінка альтернативних підходів, особливостей розв’язання визначених проблем та зарубіжного досвіду у вирішенні цих проблем;

4) обґрунтування запропонованих рішень з використанням аналітики.

У процесі виконання курсової роботи з дисципліни «Фінанси підприємств» необхідно досконало вивчити, проаналізувати законодавчий, нормативно-інструктивний, статистичний матеріал, літературні джерела, думки вчених, фахівців фінансової сфери, керівників владних структур, теоретично та практично обґрунтувати тему курсової роботи, сформулювати проблематику та висновки, дати обґрунтовані пропозиції по проблемах, що зазначені у роботі.

 

ЗМІСТ, СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ

При виборі теми курсової роботи студент керується тематикою, затвердженою кафедрою. По погодженню із керівником студент може замінити назву теми курсової роботи (розширити, звузити її) або запропонувати для розробки іншу тему, не зазначену в тематиці кафедри.

Структура курсової роботи наступна:

- титульний аркуш (Додаток А);

- завдання (Додаток Б);

- календарний графік (Додаток В);

- рецензія (Додаток Г);

- зміст;

- вступ;

- основна частина;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки.

До курсових робіт з дисципліни «Фінанси підприємств» виставляються такі вимоги:

1) курсова робота повинна бути написана самостійно і відрізнятися критичним аналізом питань, що входять до її предмету. Матеріал повинен бути викладений словами автора;

2) курсова робота являє собою друкований текст обсягом 35-40 сторінок. Сторінки повинні бути пронумерованими;

3) курсову роботу студент підписує, вказує дату її подання на кафедру.

Курсова робота повинна мати таблиці, діаграми, схеми, а також цифрові приклади, графіки, які характеризують динаміку основних показників фінансової діяльності суб'єктів фінансових відносин.

Процес розробки плану курсової роботи складається з двох етапів: складання першочергового плану; його доопрацювання і складання остаточного плану. Першочерговий план складається на підставі попереднього ознайомлення з літературними джерелами за темою дослідження і включає основні завдання та напрямки дослідження за обраною темою. Остаточний план складається після ґрунтовного вивчення і опрацювання літературних джерел та нормативних матеріалів, даних практичної діяльності підприємства і є доопрацюванням та поглибленням питань першочергового плану. Зразок плану курсової роботи представлено у Додатку Д.

У вступі (2 – 3 сторінки друкованого тексту) розглядаються:

- актуальність теми, її теоретичне та практичне значення;

- мета, яку ставить перед собою автор при написанні роботи;

- об’єкт та предмет дослідження в роботі;

- завдання автора щодо досягнення мети, які повинні бути висвітлені як отриманий результат у висновках, зробленими в кінці курсової роботи;

- короткий огляд літературних джерел, оцінка повноти і глибини розкриття даної теми в цих джерелах.

Основна частина роботи складається з трьох розділів. Кожен з розділів курсової роботи повинен мати не менше 10 друкованих сторінок.

Перший розділ – теоретичний. Тут висвітлюються теоретичні основи теми курсової роботи, різні точки зору щодо даної проблеми; сучасні аспекти, принципи та методологія даної тематики.

У ньому слід розкрити стан теоретичних напрацювань з обраної теми, проаналізувати існуючі різноманітні погляди (в тому числі власні) на ті чи інші аспекти, виявити нерозв'язані проблеми, які потребують розв'язання в теоретичному, методичному та прикладному плані.

Важливе місце в даному розділі посідає викладення сутності даного питання, враховуючи сучасний досвід фінансових відносин високорозвинутих країн та методику аналізу даної теми курсової роботи. Автор має продемонструвати свої знання теоретичних основ даної теми і обґрунтувати вибір найпридатнішого для обраної теми напряму дослідження. Обов’язкове наведення рисунків, схем, таблиць (сканування забороняється).

Другий розділ – аналітичний. Перш за все в розділі дається техніко-економічна характеристика підприємства (1-2 сторінки). Цей розділ містить аналіз показників діяльності досліджуваного підприємства в динаміці на підставі даних додатків за останні періоди.

Розділ повинен бути насичений фактичною інформацією (таблиці, графіки, діаграми, схеми), що відображають відповідні результати діяльності суб’єкта господарювання за останніх 3 роки на підставі фінансової звітності.

Слід чітко розмежувати джерела походження використаної при аналізі інформації: що запозичене з літератури, що одержано з документів підприємства, а які дані здобуті шляхом власних спостережень, експериментів, розрахунків, соціологічних опитувань тощо. Розділ завершується оцінкою одержаних результатів.

Третій розділ, на основі ретельно проаналізованого у другому розділі матеріалу, повинен містити напрямки підвищення ефективності діяльності підприємства, обґрунтовані пропозиції студента, спрямовані на досягнення поставленої у курсовій роботі мети. Складовою частиною третього розділу повинно бути обґрунтування чи розрахунок фінансово-економічної ефективності запропонованих заходів, пропозицій.

У кінці кожного розділу повинно бути узагальнення викладеної думки, невеликий висновок. Для цього можна використати слова, які в українській мові означають узагальнення, підбиття підсумків: таким чином, отже.

Кожен з розділів у роботі може розбиватися на підрозділи так, щоб ці підрозділи були частками цілого, а також дотримувалась завершеність думки та логічність переходу від одного підрозділу до іншого. Обсяг підрозділу – не менше 3-5 друкованих сторінок.

Розділи курсової роботи повинні бути пов'язані один з одним або доповнювати один одного і становити певну цілісність. Теоретичні і методичні положення, викладені в першому розділі, є вихідною точкою для аналізу економічних явищ, що висвітлюються в другому розділі. В свою чергу, дані цього аналізу, а також теоретичні передумови – основа рекомендацій, що висвітлюються в заключному третьому розділі роботи.

Висновки (2 – 4 сторінки друкованого тексту) повинні логічно завершувати роботу і мати конкретний характер. Тут аналізуються поставлені у вступі завдання, узагальнюються дослідження діяльності підприємства, вказуються пропозиції студента щодо підвищення ефективності діяльності у напрямку, який досліджувався у роботі. У пропозиціях необхідно дати рекомендації щодо впровадження розроблених студентом заходів, їх економічної ефективності, доцільності застосування в практичній діяльності.

У списку використаних джерел (20 – 35 позицій) вказуються лише ті джерела, які були використані при написанні курсової роботи.

У додатках розміщуються документи, за даними яких проведено аналіз.


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!