Тема № 16. Публічна безпека і порядок як соціально-правова категорія сфери управління діяльності Національної поліції.



Орієнтовний план:

Вступ

1. Поняття та основні елементи публічної безпеки і порядку.

2. Співвідношення публічної безпеки і порядку з іншими сферами життєдіяльності.

3. Зміст охорони публічної безпеки і порядку.

Висновки

Методичні вказівки:

Розкриваючи перше питання необхідно визначити та охарактеризувати термін «безпека», основні обʼєкти безпеки і субʼєктів забезпечення безпеки в державі. Необхідно приділити особливу увагу визначенню мети та соціальної функції громадської (публічної) безпеки. Слід виокремити та проаналізувати основні характеристики порушення публічної безпеки. Надати детальну характеристику змісту забезпечення публічної безпеки. Розглянути структурну систему безпеки суспільства і обовʼязкові умови ефективного функціонування даної системи. Визначити сутність та зміст публічної безпеки, як правового явища та виокремитинайважливіші її властивості і функції. Визначити поняття публічний порядок у широкому і вузькому сенсі. Охарактеризувати матеріальний, вольовий і правовий зміст публічного порядку. Розкрити сутність управління у сфері публічного порядку. Проаналізувати зміст поняття відносин у сфері публічного порядку та регулювання відносин у сфері публічного порядку. Виокремити цілі правового регулювання відносин у сфері публічного порядку.

Розглядаючи друге питання необхідно розглянути публічний порядок і безпеку як основні обʼєкти охорони в діяльності органів Національної поліції. Проаналізувати звʼязок між публічним порядком та публічною безпекою. Виокремити та охарактеризувати особливості соціально-правових категорій публічного порядку і публічної безпеки, які обумовлюють особливий зміст діяльності органів Національної поліції у напрямку охорони виникаючих суспільних відносин. Розглянути різні точки зору, викладені в літературі, на розумінні співвідношення зазначених категорій. Проаналізувати відмінності між публічним порядком та публічною безпекою.

Аналіз третього питання передбачає необхідність висвітлення різних поглядів науковців на розуміння охорони публічної безпеки і порядку. Слід зробити детальний аналіз форм і методів охорони публічної безпеки і порядку. На основі аналізу нормативних актів визначити основні завдання підрозділів Національної поліції з охорони публічної безпеки і порядку.

Тема № 17. Особливості управління робочим часом працівників органів Національної поліції.

Орієнтовний план:

Вступ

1. Поняття робочого часу та його види.

2. Планування і нормування робочого часу працівників Національної поліції

3. Методи вивчення затрат робочого часу як спосіб удосконалення ефективності використання робочого часу працівників Національної поліції.

Висновки

Методичні вказівки:

Розкриваючи перше питання необхідно визначити поняття «робочий час». Охарактеризувати нормативний, скорочений і неповний робочий час. Проаналізувати поняття норми робочого часу та час початку і закінчення щоденної роботи. Розглянути норми робочого часу встановлені законодавством. Розглянути найпоширеніші в Україні види робочого тижня та тривалість щоденної роботи. Розглянути поняття скороченого та неповного робочого дня та умови його встановлення. Визначити поняття гнучкого режиму роботи та режиму з вахтовим методом організації праці. Окрему увагу звернути на визначення поняття та характеристиці режиму ненормованого робочого дня та умови його встановлення. Розглянути поняття надурочної роботи та умови її введення згідно з законодавством.

Розглядаючи друге питання необхідно звернути увагу на дослідження науковців щодо проблеми регулювання робочого часу в органах Національної поліції. Розглянути питання нормування робочого часу як визначення норм і нормативів його використання і витрат часу працівників. Охарактеризувати поняття робочий день, фонд робочого часу, календарний, номінальний, фактичний, ефективний фонд робочого часу та бюджет робочого часу. Розглянути планування робочого часу як основу раціональної організації використання часу. Розглянути зміст та значення обліку та аналізу витрат робочого часу. Розглянути поняття і значення нераціонального використання робочого часу, його вплив на ефективність діяльності працівників органів Національної поліції. Дослідити питання нормування робочого часу як однієї з основних вимог Ії економії та раціонального використання.

Розглядаючи третє питання необхідно детально зупинитися на методах вивчення витрат робочого часу, які застосовуються в органах Національної поліції, як способі удосконалення ефективності використання робочого часу працівників. Розкрити сутність, зміст та мету використання анкетування, хронометражу (самохронаметражу), інтервʼювання, фотографування та самофотографування в діяльності органів Національної поліції. Розкрити зміст аналізу витрат робочого часу в органах Національної поліції. Розглянути доцільність використання перелічених методів в управлінській діяльності органів Національної поліції.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 573; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!