Тема № 1. Теоретичні підходи до управління персоналом органів Національної поліції.



Орієнтовний план:

Вступ

1. Сутність та зміст управління персоналом Національної поліції.

2. Методи та система управління персоналом Національної поліції.

3. Зарубіжний досвід управління персоналом Національної поліції.

Висновки

Методичні вказівки:

Розкриваючи перше питання, слід проаналізувати поняття управління в органах Національної поліції та розкрити поняття персоналу органів Національної поліції як обʼєкта управління в органах Національної поліції. Окремо слід звернути увагу на визначення мети та основних принципів управління персоналом органів Національної поліції серед яких принцип верховенства права, відповідальність працівників органів Національної поліції за невиконання або неналежне виконання своїх службових обовʼязків, стабільність кадрового корпусу органів Національної поліції, правова захищеність, рівноправність громадян при вступанні на службу в органи Національної поліції,професіоналізм та компетентність тощо. Розкрити сутність та зміст управляння персоналом органів Національної поліції. Звертаючись до структури управління персоналом в органах Національної поліції необхідно зосередити увагу на процесі відбору персоналу, який складається з етапів: попереднього вивчення кандидата, проходження військово-лікарської комісії, перевірки фізичної підготовленості кандидата, професійно-психологічного відбору кандидатів, спеціальної перевірка кандидатів та їх близьких родичів тощо.; оцінюванні персоналу; навчання та підвищення кваліфікації; атестації та ротації персоналу; мотивації та ін..

Розглядаючи друге питання необхідно проаналізувати систему управління персоналом органів Національної поліції, яка включає в себе певні підсистеми до яких відносяться підбір та призначення на посаду; оцінювання персоналу за рівнем знань, умінь, майстерності; організації навчання та підвищення кваліфікації; атестації; створення належних умов праці; мотивація персоналу, правове та інформаційне забезпечення та ін. Проаналізувати методи управління персоналом Національної поліції виходячи з загальної теорії управління, розкрити сутність специфічних методів управління які використовуються в органах Національної поліції.

Аналіз третього питання передбачає висвітлення зарубіжного досвіду управління персоналом органів Національної поліції. Автору необхідно детально проаналізувати різні підходи до управління персоналом органів Національної поліції на прикладах зарубіжних країн. Проаналізувати відмінності і схожості різних моделей управління персоналом, підкреслити позитивні та негативні сторони різних підходів до здійснення управління персоналом. На основі аналізу виокремити положення управління персоналом, які доцільно було б запозичити для оптимізації процесу управління персоналом Національної поліції України.

Тема № 2. Поняття, зміст і визначення контролю як функції управління в органах Національної поліції.

                                                                                  

Орієнтовний план:

Вступ

1. Поняття та основні завдання контролю в управлінській діяльності Національної поліції.

2. Характеристика принципів контролю в Національної поліції.

3. Правове регулювання внутрівідомчого контролю в Національної поліції

Висновки

Методичні вказівки:

Розкриваючи перше питання, слід проаналізувати поняття «контроль» в широкому та вузькому аспектах, розкрити багатобічний характер контролю та його універсалізм, виходячи з різних поглядів щодо здійснення контролю. Звернути увагу на умови за яких найбільш повно досягаються цілі контролю і зростає його ефективність. Визначити та проаналізувати основні завдання контролю в органах Національної поліції до яких відносяться: забезпечення неухильного дотримання законності й дисципліни в діяльності особового складу, забезпечення наукової обґрунтованості прийняття управлінських рішень, забезпечення своєчасності та високої якості реалізації управлінських рішень, забезпечення правильного добору, розстановки, виховання та навчання кадрів, визначення ефективності впливу субʼєктів управління на організаторську та службову діяльність контролюючого органу та ін. Детально розглянути мету та функції контролю в органах Національної поліції, виходячи з класичних підходів науки управління.

Розглядаючи друге питання необхідно зосередити увагу на особливостях контролю в органах Національної поліції, які обумовлені особливим характером прав та обовʼязків працівників органів Національної поліції і специфічним порядом організації роботи підрозділів органів Національної поліції. Детально проаналізувати та розкрити зміст принців контролю в органах Національної поліції до яких відносяться: законність, гласність, обʼєктивність, плановість, обізнаність, дієвість. Надати характеристику кожному з принципів окремо.

Аналіз третього питання передбачає розкриття особливостей правового регулювання відомчого контролю в органах Національної поліції. Автору необхідно на основі аналізу правових норм які містяться у відомчих нормативних актах Міністерства внутрішніх справ України встановити конкретних субʼєктів контрольної діяльності, визначити їх завдання та функції, цілі та форми контрольної діяльності як основного засобу забезпечення законності та дисципліни в органах Національної поліції, а також як одного з найважливіших елементів управлінської діяльності. Визначити завдання правового регулювання відомчого контролю в системі органах Національної поліції.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 431; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!