Нормативні акти та література



1.Господарський процесуальний кодекс України.

2.Закон України "Про судову експертизу" від 25 лютого 1994 р.

3.Про деякі питання практики призначення судової експертизи. Роз'­яснення Вищого арбітражного суду України від 11 листопада 1998 року.

4.Довідник з підготовки матеріалів, що направляються на судову експертизу господарськими судами. Затверджений спільним наказом Вищо­го арбітражного суду України та Міністерства юстиції України від 14.08.98 №11-40/5.-Київ, 1998.

5.Петрик І.Й. Використання в якості доказів документальної інформації, яка створена засобами електронно-обчислювальної техніки // Вісник Вищого господарського суду України. - 2000. - № 1.

6.Степанова Т.В. Місце судових доказів у процесі розгляду господарських спорів // Вісник господарського судочинства. – 2001. - № 4. – с. 183-186.

7.Степанова Т.В. Поняття допустимості доказів у господарському процесі // Вісник господарського судочинства. – 2002. - № 2. – с. 230-233.

8.Треушников М.К. Доказательства и доказывание в советском граж-данском процессе. - М., 1982.

9.Треушников М.К. Относимость и допустимость доказательств в гражданском процессе. - М., 1981.

Тема 8. Судові витрати.

Штрафи в господарському процесі

(практичне заняття)

 

Для засвоєння питань цієї теми перш за все необхідно визначити поняття господарських витрат, їх мету та склад. З'ясовуючи весь склад витрат, які можуть виникнути у позивача або відповідача у зв’язку із розглядом справи в суді, необхідно встановити, які з них відносяться до судових витрат, а які ні.

Вивчаючи порядок сплати державного мита, необхідно встановити, розмір ставок державного мита, коло осіб, які звільняються від сплати державного мита в силу закону, а також підстави та порядок надання відстрочки сплати державного мита.

Розглядаючи витрати, пов'язані з розглядом справи, необхідно звернути увагу на визначення розміру витрат на проведення експертизи та послуг перекладачів, порядок розподілу та відшкодування витрат, підстави та порядок повернення державного мита.

Контрольні питання теми.

  1. Судові витрати. Склад судових витрат.
  2. Розподіл господарських витрат.

Завдання № 1

Рішенням господарського суду Харківської області задоволено вимоги позивача про стягнення вартості непоставленої продукції на суму 50 000 грн., а у частині стягнення пені в розмірі 5000 грн. за прострочення виконання зобов'язання відмовлено через пропуск встановленого законом строку позовної давності.

Позивачем при поданні позову було сплачено державне мито в сумі 550 гривень та господарські витрати в сумі 118 гривень за інформаційно-технічні послуги по забезпеченню господарського процесу.

Як повинні бути розподілені витрати по сплаті державного мита та витрати, пов’язані із розглядом справи, між сторонами?

Чи зміниться порядок розподілу, якщо розмір пені буде складати 1000 гривень?

Завдання № 2

 

Акціонерне товариство звернулось до господарського суду із позовом про відшкодування збитків: витрат на адвокатські послуги, надані кількома місяцями раніше в іншій справі, але сплачених після прийняття рішення. Судом позов було задоволено. Відповідач оскаржив рішення в апеляційному порядку.

Яке рішення повинна прийняти апеляційна інстанція?

Який порядок розподілу судових витрат?

Завдання № 3

 

Під час пред’явлення позову про стягнення заборгованості за договором оренди у розмірі 25 678 грн. та розірвання цього договору позивачем ВАТ було сплачено державне мито у розмірі 85 грн. та інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 118 грн. Зазначений позов було задоволено. Відповідач подав апеляційну скаргу, сплативши 42 грн. 50 коп. державного мита. Апеляційний господарський суд повернув апеляційну скаргу на підставі п. 3 ст. 97 ГПК України.

Чи відповідає ухвала суду закону?

Який порядок та розміри сплати державного мита у випадку, коли позовна заява об’єднує вимоги майнового та немайнового характеру?

Нормативні акти та література

1. Господарський процесуальний кодекс України.

2. Декрет КМУ "Про державне мито" від 12 лютого 1993 р. (зі змінами та доповненнями).

3. Інструкція "Про порядок обчислення та справляння державного мита", затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93 № 15.

4. Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 19 березня 1998 року з наступними змінами.

5. Про практику застосування ст. 119 Господарського процесуального кодексу України. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 19 березня 1993 р. зі змінами від 18 листопада 1997 р.

6. Про практику застосування ст. 90 Господарського процесуального кодексу України. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 02 лютого 1992 р. зі змінами від 18 листопада 1997 р.

7. Про деякі питання, що виникають у вирішенні спорів, пов'язаних з визнанням недійсними рішень органів державної податкової служби та зворотним стягненням списаних ними у безспірному порядку сум. Роз'яс­нення Вищого арбітражного суду України від 19 березня 1998 р.

5. Бородин М., Кройтор В. Судебные и арбитражные расходы. - Ха-рьков: АО «Бизнес Информ», 1998.

6. Про практику Верховного Суду України щодо сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 06.09.2004 р. № 01-8/1525.

Тема 9. Процесуальні строки

(практичне заняття)

 

Під час вивчення цієї теми необхідно засвоїти поняття процесуальних строків, порядок їх встановлення та обчислення, визначити коло законодавчих актів, якими встановлено ці строки, та компетенцію господарського суду у встановленні процесуальних строків.

Вивчаючи питання перебігу процесуальних строків, необхідно з'ясувати обставини, які впливають на їх зупинення, відновлення, продовження та закінчення.

Контрольні питання теми.

1.Процесуальні строки. Види строків.

2.Встановлення та обчислення процесуальних строків. Закінчення процесуальних строків. Зупинення процесуальних строків.

 

Завдання № 1

 

20 жовтня 2005 року Господарським судом Харківської області порушено провадження у справі. Розгляд справи, призначений у судовому засіданні на 25 листопада 1999 року, було відкладено на 17 грудня 2005 року у зв'язку з необхідністю витребування у сторін додаткових документів. 17 грудня 2005 року в судове засідання відповідач не надав у повному обсязі документи, необхідні для вирішення спору. Представник відповідача пояснив, що документи можуть бути представлені не раніше 4 січня 2006 р., тому що вони знаходяться у його партнера в Німеччині й просив продовжити строк розгляду справи.

Як повинен вчинити суддя?

Яким процесуальним документом має бути оформлено його рішення?

Завдання № 2

Акціонерне товариство "Таурус" звернулося до Харківського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою на рішення суду через 98 днів від дати прийняття рішення, додавши до заяви клопотання про поновлення трьохмісячного строку, встановленого ст. 93 ГПК України, з посиланням на те, що строк було пропущено з провини поштових організацій.

Які обставини повинен з'ясувати суд для прийняття рішення?

Яким процесуальним документом повинно бути оформлено вирішення питання відновлення строку?

Чим повинен обґрунтувати своє клопотання заявник?


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 340; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!