Нормативні акти та література



1. Конституція України.

2. Господарський процесуальний кодекс України.

1. Закон України "Про прокуратуру".

2. Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

3. Рішення Конституційного Суду України N 3-рп/99 від 08.04.99.

4. Про деякі питання вирішення спорів за позовами прокурорів. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 17 січня 1995 р. із змінами станом на 17 січня 1996 року.

7. Про участь в господарському процесі відособлених підрозділів юридичних осіб. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 28 липня 1994 р. із змінами станом на 18 листопада 1997 року.

8. Про деякі питання вирішення спорів за участю податкових органів. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 12 травня 1995 р. із змінами станом на 17 березня 1998 року.

9. Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ за участю іноземних суб'єктів господарської діяльності. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 12 травня 1995 р. із змінами станом на 21 вересня 1993 року з наступними змінами.

10. Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ арбітражним судам. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 08.02.1996 р. № 02-5/62.

11. Гапеев В.Н. Участники гражданского и арбитражного процесса (сравнительный анализ правового положення). - Ростов-на-Дону, 1998.

12. Лилак Д.Д. Правовий статус державних податкової, митної і конт­рольно-ревізійної служб в Україні і їх участь в господарському процесі // Віс­ник Вищого арбітражного суду України. - 1998. - № 4.

13.  Пушай В. І. Треті особи в арбітражному процесі // Вісник господарського судочинства. - 2001. - № 3. – с.90-95.

14. Руденко М. Представництво прокурором інтересів держави в господарському суді // Право України. - 1998. - № 15.

15. Ясинок М.М., Кройтор В.А., Логвиненко М.І. Представництво як міжгалузевий інститут. Монографія. - Суми: Видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2006. – 180 с.

Тема 7. Докази та доказування в господарському процесі

(практичне заняття)

 

Під час вивчення цієї теми курсу необхідно, насамперед, визначити поняття та види доказів в господарському процесі, порядок витребування доказів та подання їх до суду учасниками процесу.

Особливу увагу необхідно приділити правильному визначенню предмету доказування та розподілу обов'язків доказування, а також засвоєнню правил належності доказів та допустимості засобів доказування.

З'ясовуючи підстави звільнення від доказування, слід визначити, які саме юридичні факти не потребують доказування, які саме факти відносяться до загальновідомих, преюдиціальних та законних презумпцій.

Під час вивчення порядку подання та витребування доказів слід засвоїти, в яких випадках господарський суд може призначити проведення експертизи, які існують порядок призначення експертизи й підстави призначення додаткової та повторної експертиз.

Особливу увагу слід приділити оцінці доказів та принципам, за якими саме суди оцінюють докази, приймають їх або відхиляють.

Контрольні питання теми.

1.Поняття доказів в господарському процесі. Засоби доказування в господарському процесі.

2.Належність і допустимість доказів.

3.Обов'язок доказування і подання доказів. Витребування доказів.

4.Підстави звільнення від доказування.

5.Класифікація доказів. Оцінка доказів.

Завдання № 1

Рішенням господарського суду Харківської області було задоволено позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Торос" про стягнення з відповідача заборгованості за виконані роботи. Під час перегляду справи в апеляційному порядку судова колегія господарського суду встановила, що ухвалою суду позивача було зобов'язано надати документи, що підтверджували підстави позовних вимог та розмір позовної суми. Однак ці документи суду не було представлено з посиланням на те, що їх було вилучено у позивача працівниками податкової міліції. Незважаючи на ненадання зазначених письмових доказів, рішення по справі було прийнято.

Чи відповідають дії суду чинному законодавству?

Як позивач повинен обґрунтовувати свої позовні вимоги?

Які засоби може застосовувати суддя для повного та всебічного дослідження всіх необхідних доказів?

Завдання № 2

Рішенням господарського суду Харківської області було задоволено позовні вимоги цукрозаводу до ВАТ "Цукат" про стягнення пені за несвоєчасне виконання зобов'язань по оплаті поставленої цукрової сировини.

Під час апеляційного провадження встановлено, що договір, який слугував підставою для відвантаження продукції, не мав підпису уповноваженої особи, хоча й мав печатку, у договорі не були передбачені порядок розрахунків та деякі інші умови. Для обґрунтування позовних вимог позивач використав, як докази, пояснення фізичних осіб - працівників підприємств позивача та відповідача.

Яке рішення повинна прийняти наглядова інстанція? Дайте оцінку доказів, покладених в основу рішення: договору, пояснень фізичних осіб.

Обґрунтуйте відповідь.

Завдання № 3

 

Організація пред’явила позов до господарського суду про зобов’язання приватну фірму звільнити нежиле приміщення, яке залишилось в її користуванні після закінчення строку договору оренди, та стягнення недоотриманого прибутку. Господарським судом Харківської області провадження по справі було порушено та призначено судове засідання. В порядку підготовки справи до судового розгляду суд зобов’язав позивача надати докази в обґрунтування свої позовних вимог, відповідача – відзив на позовну заяву та докази в обґрунтування заперечень проти позову.

Які докази повинна надати кожна зі сторін?

Які правові наслідки невиконання процесуально-правового обов’язку із доказування?

 

Завдання № 4

 

Університетом було пред’явлено позов до приватної фірми “Інтерпротео” про стягнення 11 600 грн. збитків, які були завдані внаслідок невиконання зобов’язання за договором на виконання науково-технічної продукції від 30 травня 2004 року: не були виготовленні знаки “За заслуги” та дипломи лауреатів цих нагород. Під час підготовки справи до судового розгляду суд встановив, що Університетом 20 червня 2004 року була здійснена попередня оплата робіт, що підтверджувалось платіжними дорученнями.

Які факти входять до предмету доказування у цій справі?

Які докази повинен надати позивач в обґрунтування своїх вимог?

Завдання № 5

 

Державна установа пред’явила позов до господарського суду до ВАТ “Р-Мотор-Сервіс” про визнання недійсним договору. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що спірний договір купівлі-продажу автомобіля з боку Державної установи був підписаний особою, яка не мала повноважень на його підписання: заступником директора та не була дотримана встановлена законом процедура продажу державного майна.

Які факти входять до предмету доказування у цій справі?

Які докази повинен надати позивач в обґрунтування своїх позовних вимог?

 


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 281; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!