Сутність моніторингу інвестиційного проекту.



 

Для створення ринку інвестиційних товарів усі замовлення на підрядні роботи необхідно розміщувати через торги, які називаються тендери.Головне завдання цих елементів інвестиційної інфраструктури - об'єднати продавців та покупців. На тендерах у ролі покупця товару (об'єкта будівництва) виступає замовник (інвестор), а у ролі продавця — група підрядників, які пропонують свої послуги з будівництва необхідного замовнику об'єкта належної якості і в сприятливі строки.

На відміну від товарної і фондової біржі, де інтереси багатьох продавців і покупців представляють брокери, на тендерах вони відсутні, а завданням тендерного торгу є зведення одного покупця (замовника) із декількома потенційними продавцями (підрядниками) і відбір із ряду останніх найбільш економічно вигідного. Цей процес вимагає від підрядника певної активності на ринку (вивчення кон'юнктури, проведення власних розрахунків). Тому тендерні торги за кожний об'єкт, починаючи з опублікування в засобах масової інформації, можуть займати більше місяця. Публікація містить коротку технічну характеристику об'єкта і відомості про замовника. Будь-який зацікавлений же подати заявку на участь у торгах. Звичайно заявка подається на ім'я тендерного комітету, який за плату надає потенційному підряднику наступну тендерну документацію:

· інструкцію для учасника торгу;

· креслення майбутнього об'єкта, специфікації і відомості про обсяги робіт;

· форми та умови контракту;

· форми тендера, гарантійний лист і бланк інформації про учасника тендера.

Будівельна фірма (учасник тендера) вивчає цю документацію, розробляє проект організації робіт (ПОР), складає кошторис витрат на будівництво об'єкта, визначає мінімальні строки, кошторисну вартість та прийнятну для себе ціну. Для цього вона заповнює форми тендера, гарантійний лист і бланк Інформації про себе та відсилає ці документи тендерному комітету.

З метою запобігання розголошенню відомостей, що становлять комерційну таємницю, матеріали пересилаються у подвійних закритих конвертах, які потім відкриваються у присутності всіх зацікавлених сторін. Результати процедури оформляються протоколом та візуються усіма учасниками тендера.

Посередницька фірма разом із замовниками організовує експертну комісію, вивчає усі заявки і матеріали, що надійшли від будівельних фірм, та оголошує переможця тендера з яким замовник укладає договір підряду.

Для того, щоб торги були основною формою реалізації замовлень на підрядні роботи, необхідно при місцевих органах управління створити тендерні комітети, які б контролювали розміщення замовлень тільки через торги та виконували арбітражні функції щодо спірних питань.

 

Обґрунтування доцільності санації виробництва.

Кризова ситуація - це зростання кількості взаємопов'язаних кризових явищ, яке призводить до незначного погіршення окремих показників діяльності підприємства, але не спричиняє руйнації системи самозбереження.

Кризовим станом слід вважати накопичення розбіжності між структурою, обсягами діяльності, процесами підприємства та ринковою ситуацією, що призводить до подальшого нарощування кількості кризових явищ і погіршення фінансового стану.

Фінансову кризу на підприємстві характеризують трьома параметрами:

· джерелами (факторами) виникнення;

· видом кризи;

· стадією її розвитку.

екзогенні фактори (не залежать від підприємства) ендогенні фактори (залежать від підприємства)
· спад кон'юнктури в економіці в цілому; · зменшення купівельної спроможності населення; · значний рівень інфляції; · нестабільність господарського та податкового законодавства; · нестабільність фінансового та валютного ринків; · посилення конкуренції в галузі; · криза окремої галузі; · сезонні коливання; · посилення монополізму на ринку; · дискримінація підприємства органами влади та управління; · політична нестабільність у країні місцезнаходження підприємства або в країнах підприємств — постачальників сировини споживачів продукції); · конфлікти між засновниками (власниками). · низька якість менеджменту. · дефіцити в оргструктурі. · низький рівень кваліфікації персоналу. · недоліки у виробничій сфері. · прорахунки в галузі постачання. · низький рівень маркетингу та втрата ринків збуту продукції. · прорахунки в інвестиційній політиці. · брак інновацій та раціоналізаторства. · дефіцити у фінансуванні. · відсутність або незадовільна робота служб контролінгу планування, аналіз, інформаційне забезпечення, контроль).
Вплив зовнішніх факторів кризи має здебільшого стратегічний характер. Вони зумовлюють фінансову кризу на підприємстві,менеджмент неправильно або несвоєчасно реагує на них, тобто якщо відсутня або недосконало функціонує система раннього попередження та реагування, одним із завдань якої є прогнозування банкрутства.  

Загалом усі названі причини кризи досить тісно взаємопов'язані, становлять складний комплекс причинно-наслідкових зв'язків. Безперечно, досліджуючи те чи інше підприємство, той чи інший випадок фінансової кризи, можна виокремити певні специфічні причини фінансової неспроможності, але по суті вони зводяться до щойно перелічених.

Типові наслідки впливу зазначених причин і факторів на фінансово-господарський стан підприємства такі:

• втрата клієнтів і покупців готової продукції;

• зменшення кількості замовлень і контрактів із продажу продукції;

• неритмічність виробництва, неповне завантаження потужностей;

• підвищення собівартості та різке зниження продуктивності праці;

• збільшення розміру неліквідних оборотних засобів і наявність наднормативних запасів;

• виникнення внутрішньовиробничих конфліктів і підвищення плинності кадрів;

• підвищення тиску на ціни;

• істотне зменшення обсягів реалізації і, як наслідок, недоодержання виручки від реалізації продукції.

види кризи:

стратегічна криза(коли на підприємстві зруйновано виробничий потенціал і відсутні довгострокові фактори успіху);

криза прибутковості (перманентні збитки вихолощують власний капітал, і це призводить до незадовільної структури балансу);

криза ліквідності(підприємство є неплатоспроможним або існує реальна загроза втрати платоспроможності).


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!