Делькредере та заставне страхування.



 

При цьому правове забезпечення передбачає, що належні кредиторові суми можуть бути повернені йому третіми особами. Найбільш доступною та надійною формою фінансового забезпечення інтересів кредиторів стає страхування. Страхування кредитів базується на визнанні ризику неплатежу чи неплатоспроможності позичальників, який формується у процесі кредитування.
У разі делькредерної форми організації страхових відносин кредитори (банки, інвестори та інші) відіграють роль страхувальників і застрахованих одночасно, а тому страхові відносини обмежуються лише стосунками між двома сторонами - страховиком і страхувальником. Делькредерне страхування складається з двох груп страхових відносин: страхування товарних кредитів і страхування фінансових (грошових) кредитів. Майновий інтерес кредитора може бути захищений посередньо - шляхом страхового захисту платоспроможності його боржника. За цієї форми страхових відносин страхувальником є позичальник. Він, безпосередньо страхуючи свою платоспроможність, посередньо захищає інтереси свого вірителя - кредитора. Водночас страховик, страхуючи платоспроможність позичальника, дає тим самим гарантію кредиторові повернути йому борг. Ця страхова операція є, по суті, наданням страховиком страхового гарантійного зобов'язання, яке для кредитора слугує заставою на випадок неповернення йому боргу. З огляду на це у страховій теорії та практиці страхові відносини такого характеру іменуються заставними, або гарантійними.
Економічний зміст страхової гарантії зводиться до того, що страховик замість отриманої невисокої страхової премії бере на себе - замість боржника - роль гаранта оплати його повної заборгованості у визначених термінах на користь застрахованого (бенефіціанта) цієї гарантії.
При гарантійному (заставному) страхуванні у відносини вступають не дві, як при делькредерному страхуванні, а три сторони:
кредитор - суб'єкт, на користь якого має бути виконане зобов'язання і який одночасно є застрахованим та бенефіціантом страхової гарантії;
позичальник - суб'єкт, зобов'язаний повернути борг, він же страхувальник;
гарант - страховий заклад, який гарантує виконання зобов'язань, він же страховик.
При гарантійному страхуванні, як і при делькредерному, застосовують два способи надання страхового захисту:
* одноразовий - застосування щодо окремої кредитної операції, яка потребує страхової гарантії;
* багаторазовий, оборотний - щодо загальної кількості операцій, які можуть бути здійснені одним боржником протягом часу дії угоди про гарантійне страхування.
 

Задача

Визначіть величину страхового платежу, котру страхова компанія повинна повернути страхувальнику внаслідок дострокового припинення договору страхування майна за вимогою страхувальника згідно з такими даними:

1. термін, на який укладено договір страхування – 12 місяців.

2. Період часу, котрий договір діяв – 8 місяців.

3. Страховий платіж, сплачений страхувальником одноразово після укладення договору страхування – 120 тис.грн.

4. Виплата страхового відшкодування, здійснена страховиком унаслідок страхового випадку – 20 тис.грн.

5. Величина нормативних витрат на утримання страхової компанії – 20 відсотків.

Рішення

120/12*4=40 тис мають повернути за 4 місяці

20% від 40 тисяч=8 тис утримані нормативні витрати страхової компанії

Виплата страхового відшкодування= 40-20-8=12

 

Білет №22.

1. Види обов’язкового страхування.

У Законі України «Про страхування» наведено перелік 33 ви­дів обов'язкового страхування, які здійснюються (або мають здійснюватися) в нашій країні, і встановлено, що нові види обов'язкового страхування можуть бути введені лише шляхом внесення змін у цей Закон. До складу обов'язкового страхування українським законодавством віднесено:

1) медичне страхування; 2) особисте страхування медичних і фармацевтичних праців­ників;

3) особисте страхування працівників відомчої та сільської пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд); 4) страхування спортсменів вищих категорій;

5) страхування життя і здоров'я спеціалістів ветеринарної ме­дицини; 6) особисте страхування від нещасних випадків на транспорті; 7) авіаційне страхування цивільної авіації; 8) страхування відповідальності морського перевізника та ви­конавця робіт, пов'язаних із обслуговуванням морського транс­порту, щодо відшкодування збитків, завданих пасажирам, бага­жу, пошті, вантажу, іншим користувачам морського транспорту та третім особам;9) страхування цивільної відповідальності власників транс­портних засобів;10) страхування засобів водного транспорту;11) страхування врожаю сільськогосподарських культур і бага­торічних насаджень 12) страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту; 13)страхування працівників які беруть участь у наданні психіатричної до­помоги, здійснюють догляд за особами, які стра­ждають на психічні розлади; 14)страхування цивільної відповідальності суб'єктів господа­рювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аварія­ми на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибу-хонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміоло­гічного характеру;

15) страхування цивільної відповідальності інвестора.16) страхування майнових ризиків за угодою про розподіл продукції 17) страхування фінансової відповідальності, життя і здо­ров'я тимчасового адміністратора та ліквідатора фінансової установи; 18) страхування майнових ризиків при промисловій розробці родовищ нафти і газу; 19) страхування медичних та інших працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я та державних наукових установ на випадок захво­рювання на інфекційні хвороби, пов'язаного з виконанням ними професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб; 20) страхування відповідальності експортера 21) страхування персоналу ядерних установок22) страхування об'єктів космічної діяльності

23) страхування цивільної відповідальності суб'єктів косміч­ної діяльності;26) страхування відповідальності суб'єктів перевезення небез­печних вантажів; 28) страхування відповідальності власників собак; 29) страхування цивільної відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю; 30) страхування тварин на випадок загибелі, знищення, виму­шеного забою, від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків; 31) страхування відповідальності суб'єктів туристичної діяль­ності;

32) страхування відповідальності морського судновласника; 33) страхування ліній електропередач та перетворюючого об­ладнання передавачів електроенергії від пошкодження внаслідок впливу стихійних лих або техногенних катастроф та від проти­правних дій третіх осіб.             

Усі види страхування, що не ввійшли до цього переліку, вва­жаються добровільними.

Обов'язкова форма страхування найбільш поширена у страхуванні відповідальності, а особисте і майнове страхування провадяться, як правило, у добровільній формі.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 282; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!