Тема 6. Адміністративний примус.



 

Адміністративний примус як один з методів діяльності публічної адміністрації. Сутність адміністративного примусу. Поняття, особливості й мета адміністративного примусу. Особливості адміністративного примусу.

Види заходів адміністративного примусу: заходи адміністративного попередження, адміністративного припинення, адміністративного стягнення, забезпечення адміністративного провадження, адміністративно-відновлювальні заходи. Ознаки заходів адміністративного примусу.

Заходи адміністративного попередження: їх призначення, види, підстави та порядок застосування.

Заходи адміністративного припинення: поняття, мета, підстави застосування, види, порядок застосування. Заходи, що застосовуються до правопорушників: особистого, майнового, технічного, санітарно-епідеміологічного, фінансово-кредитного характеру. Застосування фізичної сили та спеціальних засобів. Види та порядок застосування зброї. Заборона застосування зброї у відповідних випадках.

Заходи адміністративного стягнення. Цільове призначення стягнень.

 

Тема 7. Забезпечення законності у сфері публічного управління.

Забезпечення законності в сфері публічного управління. Законність, правопорядок, дисципліна. Сутність законності.

Забезпечення законності. Поняття законності й дисципліни в сфері публічного управління. Конституційні основи забезпечення законності і дисципліни в сфері публічного управління. Принципи забезпечення законності в сфері публічного управління. Законність і доцільність в сфері публічного управління. Гарантії забезпечення законності в сфері публічного управління. Державно-правовий механізм забезпечення законності в сфері публічного управління. Поняття способу забезпечення законності в державному управлінні. Види способів забезпечення законності в сфері публічного управління. Конституційне закріплення способів забезпечення законності в сфері публічного управління

Контроль і нагляд як способи забезпечення законності в сфері публічного управління. Співвідношення контролю та нагляду в системі публічного управління. Перевірка виконання. Конституційні засади контрольно-наглядової діяльності. Види контролю: загальний і спеціальний, внутрішній і зовнішній, попередній, триваючий і подальший. Контроль, що здійснюється органами представницької та виконавчої влади, контроль органів загальної, галузевої та міжгалузевої компетенції. Відомчий (внутрішньовідомчий) та надвідомчий контроль.

Мета та правові засоби контролю в сфері публічного управління.

Парламентський контроль. Діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Президентський контроль. Урядовий контроль. Судовий контроль. Контроль з боку центральних органів виконавчої влади. Контроль з боку місцевих органів виконавчої влади. Контрльно-наглядові повноваження державних інспекцій. Контроль з боку органів місцевого самоврядування. Громадський контроль.

Нагляд прокуратури як спосіб забезпечення законності в сфері публічного управління Адміністративний нагляд міліції як спосіб забезпечення законності в сфері публічного управління. Загальний нагляд міліції. Спеціальний нагляд міліції.

Звернення громадян як спосіб забезпечення законності в сфері публічного управління. Види звернень. Пропозиції (зауваження), заяви, клопотання, скарги. Вимоги до звернень. Розгляд пропозицій, заяв, скарг. Права громадянина під час розгляду заяви чи скарги. Обов’язки адресатів щодо розгляду заяв чи скарг. Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян. Заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення.

Тема 8. Загальна характеристика адміністративного процесу.

 

Адміністративно-процесуальне право: предмет, методи, завдання. Види правових джерел. Система адміністративно-процесуального права. Її головні елементи.

Адміністративно-процесуальні норми в системі норм права. Їх поняття, особливості й структура. Класифікація адміністративно-процесуальних норм: право установчі, правозастосовні та адміністративно-юрисдикційні.

Поняття, особливості та види адміністративно-процесуальних відносин.

Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теоретичного розвитку та сучасна практика правового регулювання.

Поняття адміністративного процесу. Зміст та загальні риси адміністративного процесу. Вузький та широкий підхід до розуміння сутності адміністративного процесу. Відмінності адміністративного процесу від кримінального та цивільного. Адміністративно-процесуальна діяльність: адміністративно-юрисдикційна та адміністративно-процедурна. Співвідношення адміністративного процесу з іншими видами юридичної процесуальної діяльності.

Принципи адміністративного процесу: поняття, система. Принципи законності, об’єктивності, рівності учасників процесу перед законом та органом (посадовою особою), що вирішує справу, гласності, публічності, національної мови, економічності, ефективності, охорони прав та законних інтересів особи та держави, змагальності сторін, відповідальності за порушення порядку здійснення процесуальних дій та прийнятого рішення.

Суб’єкти адміністративного процесу. Фізичні та юридичні особи. Адміністративно-процесуальний статус суб’єктів.

Елементи адміністративного процесу: провадження, стадії, етапи та процесуальні дії. Порушення справи у сфері державного управління (розслідування, з’ясування, витребування документів, збирання доказів та іншої інформації). Розгляд справи та прийняття (винесення) рішення (постанови). Оскарження чи опротестування рішення по справі. Виконання рішення (постанови).

Структура адміністративного процесу. Поняття, система та види адміністративно-процесуальних проваджень. Співвідношення адміністративного процесу та адміністративно-процесуального провадження. Адміністративно-процедурний та адміністративно-юрисдикційний процес: загальні риси та специфічні ознаки.

Адміністративно-процедурне провадження. Поняття та сутність адміністративної процедури. Адміністративно-процедурні правила. Організація управлінської процедури. Реєстрація. Ліцензування. Нормотворчий та адміністративно-договірний процес.

Адміністративно-юрисдикційне провадження: поняття, система та види.

Адміністративна юрисдикція: поняття, основні ознаки, принципи, структура. Поняття та правовий статус суб’єктів адміністративної юрисдикції. Система адміністративно-юрисдикційних органів. Характеристика ОВС як адміністративно-юрисдикційних органів. Правові акти адміністративної юрисдикції.

Забезпечення законності в адміністративному процесі. Суб’єкти та процедура забезпечення законності.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!