Мета та завдання навчальної дисципліни



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Ректор Дніпропетровського

державного університету

внутрішніх справ

генерал-майор міліції

С.М. Алфьоров

 

 

Адміністративне право

 

 

Програма

Нормативної навчальної дисципліни

Підготовки бакалавра

Напряму 6.030401 «Правознавство»

 (Шифр за ОПП________)

 

 

Дніпропетровськ – 2012


Адміністративне право // Програма навчальної дисципліни. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2012. – 28 с.

 

РОЗРОБНИК:

Доненко В.В. кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри загально правових дисциплін.

 

РЕЦЕНЗЕНТИ:

 

Розглянуто на засіданні кафедри загально правових дисциплін від ___.___.2012, протокол № ___

 

 

Рекомендовано Науково-методичною радою університету

__.___________.20___, протокол №__

 

 

Схвалено Вченою радою університету

__.___________.20___, протокол №__

 

 


Вступ

 

Програма вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра напряму підготовки «Правознавство».

Предмет дисципліни: врегульована нормами адміністративного права сукупність суспільних відносин, що формуються: а) у процесі публічного управління (управління в сфері економіки, соціально-культурної та адміністративно-політичної діяльності, а також реалізації повноважень виконавчої влади, делегованих державою органам місцевого самоврядування, громадським організаціям та деяким іншим недержавним інституціям); б) в процесі діяльності суб'єктів публічної адміністрації (органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб) щодо забезпечення реалізації та захисту в адміністративному порядку прав і свобод громадян, надання їм та юридичним особам різноманітних адміністративних послуг; в) в процесі внутрішньої організації та діяльності апарату всіх державних органів (апарату прокуратури, апарату судів, Секретаріату ВРУ, секретаріату Президента України тощо), а також адміністрацій державних підприємств, установ, включаючи сюди відносини, що складаються в зв'язку з проходженням державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; г) у зв'язку з організацією та діяльністю адміністративних судів (тобто в сфері адміністративної юстиції); д) під час застосування заходів адміністративного примусу, включаючи застосування заходів адміністративної відповідальності фізичних і юридичних осіб.

Міждисциплінарні зв'язки.Дисципліна "Адміністративне право" вивчається одночасно з опануванням таких дисциплін як "Адміністративний процес".

Вона має тісні структурно-логічні зв’язки з такими дисциплінами як "Теорія держави та права", "Конституційне право" тощо. Є базовою для таких дисциплін спеціалізації при підготовці фахівців для міліції громадської безпеки як: "Адміністративна діяльність ОВС", "Адміністративна відповідальність".

Дисципліна ґрунтуються на положеннях Конституції, законах України та підзаконних нормативно-правових актах, що містять норми адміністративного права, якими регулюються суспільні відносини у сфері публічного управління.

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії,які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни "Адміністративне право".

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни, пов’язані з розумінням студентами прав, свобод та законних інтересів суб'єктів адміністративного права у сфері публічного управління.

Роль і значеннянавчальної дисципліни "Адміністративне право" в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця.

Навчальна дисципліна "Адміністративне право" - це упорядкована згідно з вимогами навчальної методики система знань про адміністративно-правову науку та галузь права, опанування якої є умовою здобуття вищої юридичної освіти.

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності,необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис.

Структура дисципліни"Адміністративне право" складається із загальної та особливої частини, що включають в себе дев'ять тем, які поділені на два модуля.

Загальна частина включає теми, присвячені: поняттю, предмету, методу адміністративного права в сучасних умовах державотворення, механізму адміністративно-правового регулювання суспільних відносин, суб’єктам адміністративного права, інститутам публічної служби, адміністративно-правовим засадам діяльності публічної адміністрації.

Особлива частина системи охоплює інформацію про функціонування окремих інститутів галузі адміністративного: адміністративному примусу, забезпеченню законності у сфері публічного управління, адміністративному процесу, публічному адмініструванню у адміністративно-політичній сфері.


Мета та завдання навчальної дисципліни

 

1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Адміністративне право» є:

- освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста, здатного на достатньому рівні володіти знаннями у сфері публічного управління;

- розвиваюча – формувати та розвивати правові знання студентів, уміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи; виробляти навички самостійного аналізу адміністративно-правових явищ, умінь за­стосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;

- виховна – формувати ціннісні орієнтири студентів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української держави; формувати в майбутніх юристів високий рівень правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.

 

1.2. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право» є: формування у студентів вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад та завданням які ставляться перед ними на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення такого рівня підготовки студента.

 

1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми, студенти повинні:

знати:

1) на понятійному рівні: основні категорії адміністративного права, особливості адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері публічного управління, основні інститути адміністративного права, способи забезпечення законності у сфері публічних відносин, особливості адміністрування в адміністративно-політичній сфері.

2) на фундаментальному рівні:особливості змісту суспільних відносин, що виникають при адміністративно-правовому регулюванню суспільних відносин, механізми адекватного тлумачення та реалізації норм адміністративного законодавства у практичній діяльності посадових осіб.

3) на практично-творчому рівні: процесуальні форми реалізації адміністративно-правових норм в механізмі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері публічного управління.

вміти:

1) на репродуктивному рівні:відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність адміністративного права.

2) алгоритмічному рівні:довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності юриста, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні адміністративно-процесуальні та інші документи.

3) на евристичному рівні:орієнтуватися у процесі зміни професійних завдань, знаходити шляхи розв’язку нетипових задач, що виникають під час вирішення конкретної адміністративної справи.

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розв’язувати професійні завдання; у вмінні самостійно вести експериментальну, науково-дослідницьку діяльність.

 

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 72 год. / 2 кредити ECTS.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 192; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!