ТЕМА 4. Публічна служба в Україні.



Інститут публічної служби в системі адміністративного права. Комплексність правового інституту публічної служби. Норми галузей права, що входять у цей інститут. Правові джерела та конституційно-правові основи публічної служби в Україні.

Поняття, система та принципи публічної служби в Україні. Види публічної служби.

Державна служба як основний різновид публічної служби в Україні Основні напрями державної політики у сфері державної служби. Управління державною службою: завдання, функції. Система органів управління державною службою.

Державний службовець. Поняття посади і посадової особи. Посадові особи, керівники, спеціалісти, технічні виконавці. Класифікація посад державних службовців. Ранги державних службовців. Службова кар’єра.

Проходження державної служби. Вступ на державну службу. Обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу. Обмеження, пов’язані з проходженням державної служби. Права державних службовців у сфері державного управління. Адміністративно-правові обов’язки державних службовців. Атестація державних службовців: поняття, значення, мета, завдання та функції. Відповідальність державних службовців: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна та кримінальна. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою. Припинення державної служби: способи та підстави. Відставка державного службовця.

Служба в органах місцевого самоврядування. Посадові особи місцевого самоврядування. Правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування. Проходження служби в органах місцевого самоврядування.

Проходження державної служби в ОВС. Особливості адміністративно-правового статусу посадових осіб ОВС.

Публічна служба та корупція. Поняття корупції та корупційних діянь. Суб’єкти корупційних діянь. Органи, що ведуть боротьбу з корупцією. Попередження корупції. Відповідальність за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією. Контроль і нагляд за виконанням законів у сфері боротьби з корупцією.

Сучасні тенденції формування та розвитку інституту публічної служби в Україні. Перспективне законодавство в сфері публічної служби.

Тема 5. Адміністративно-правові засади діяльності публічної адміністрації.

Взаємозв’язок завдань і функцій публічного управління з його формами. Поняття форм діяльності публічної адміністрації.

Основні форми діяльності публічної адміністрації. Правові та неправові (організаційні, фактичні) форми діяльності.

Адміністративні акти: поняття, властивості, види. Специфічні ознаки адміністративних актів публічного управління.

Встановлення адміністративно-правових норм у сфері публічного управління (видання адміністративних актів нормативного характеру, адміністративна правотворчість).

Застосування норм права (видання ненормативних адміністративних актів, видання індивідуальних адміністративних актів, видання актів застосування норм права, адміністративна розпорядливість). Порядок видання, набуття чинності та дія актів публічного управління. Вимоги до адміністративних актів.

Поняття адміністративного договору. Укладення адміністративних договорів. Юридична природа адміністративних договорів. Ознаки адміністративного договору, суб’єкти його укладення. Види адміністративних договорів.

Здійснення інших юридично значущих дій.

Здійснення організаційних дій: поняття, ознаки, різновиди.

Виконання матеріально-технічних операцій: поняття, ознаки, різновиди.

Взаємозв’язок мети, завдань, функцій, суб’єктів, об’єктів, форм та методів публічного управління. Поняття та характерні риси методів діяльності публічної адміністрації, їх юридично владне значення та зміст. Співвідношення методів діяльності публічної адміністрації й управлінського впливу. Функції методів діяльності публічної адміністрації. Загальні особливості методів діяльності публічної адміністрації. Відокремлення методів діяльності публічної адміністрації від методу правового регулювання. Реалізація управлінських методів.

Класифікація методів діяльності публічної адміністрації залежно від конкретного засобу, який використовується для вирішення управлінських завдань. Загальні та спеціальні методи діяльності публічної адміністрації. Методи переконання, заохочення, примусу. Співвідношення переконання, заохочення і примусу в сфері публічного управлінні. Адміністративні (позаекономічні, безпосереднього управлінського впливу), економічні (через управлінський вплив), організаційні та морально-психологічні методи.

Особливості прояву методів діяльності публічної адміністрації щодо працівників органів внутрішніх справ.

Тенденції розвитку теорії адміністративно-правових методів діяльності публічної адміністрації.

 

Змістовий модуль 2.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!