НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ЧАСУ



 

№ з/п Навчальні питання Час (хв)
1. Підготовка робочої карти до роботи 10
2. Нанесення вихідної обстановки 15
3. Порядок роботи командира з організації маршу. 15

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ

 

№ з/п Дії викладача (командира взводу) Час (хв) Дії студентів
1 2 3 4

I. Вступна частина

1. Початок самостійної роботи: - привести навчальну групу в клас, що запланований; - перевірити готовність особового складу до роботи; - віддати вказівки на отримання необхідної літератури. 3 хв.   Прибувають у клас, готуються до роботи, отримують літературу згідно отриманого завдання  

II. Основна частина

2. Проведення самостійної роботи: - контролювати дії тих, хто навчається; - перевірити, як виконано завдання, що було видано викладачем кафедри; - за необхідністю запросити для консультації ведучого викладача навчальної групи. 40 хв. Згідно з отриманим завданням вивчають зміст навчальних питань. Роблять в зошитах необхідні записи.

III. Заключна частина

3. Закінчення самостійної роботи: - дати команду на закінчення самостійної роботи та здавання літератури; - керує висуванням групи на місце шикування. 2 хв. Завершують роботу, висуваються на місце шикування.

 

Методичні вказівки студентам щодо вивчення навчальних питань:

Вступна частина повинна орієнтувати, націлювати студентів на тривке засвоєння знань, відпрацювання вмінь, а то і навичок, якщо це передбачено завданням На цьому етапі з’ясовується і уточнюється, до якої літератури необхідно звернутися при виникненні труднощів, як і коли перевірити результати самостійної роботи, визначається раціональний, цілеспрямований спосіб (прийом) самостійної роботи студентів: колективний, груповий, парно-індивідуальний тощо.

Потім студентам надається можливість виконувати завдання самостійно. При цьому шляхи самостійної роботи студенти вибирають індивідуально:

визначаються з послідовністю вивчення і засвоєння навчально-методичного матеріалу, посібників, керівництв, настанов;

визначають головне з матеріалу, що вивчається, і який необхідно законспектувати;

Студенти повинні самостійно, згідно отриманого завдання, на протязі одногодинного заняття вивчити тактичне завдання, підготувати робочу карту до роботи, її склеїти; з тактичного завдання повинні вивчити і знати де знаходиться і що робить противник, вивчити місцевість на напрямку дій взводу, нанести на робочу карту вихідну обстановку.

Використовуючи рекомендовану літературу кожен студент вивчає з’ясування завдання, оцінку обстановки, зміст рішення командира взводу на здійснення маршу, пункти бойового наказу, бойове забезпечення, послідовність виконання робіт з інженерного обладнання вихідного району.

Контроль засвоєння навчального матеріалу доцільно проводити в ході його відпрацювання індивідуально та в кінці заняття в формі групового обговорення матеріалу, який вивчався, проведення контрольних робіт, летючок. Контрольні заходи при їх належній організації дозволяють не лише оцінити знання студентами матеріалу, що вивчався, але поглибити і закріпити його.

В заключній частині керівнику заняття необхідно підвести підсумки, повідомити навчальний взвод, як вони працювали, ступінь досягнення навчально-виховної мети заняття; по можливості заслухати деяких студентів за результатами самостійної роботи.

Основна мета підведення підсумків - навчити студентів аналізувати хід і результати своєї роботи, аргументовано оцінювати раціональність своєї навчальної діяльності.

Результатом роботи студентів на занятті повинно бути їх розуміння порядку роботи командира взводу щодо організації маршу, готовність робочої карти до роботи.

 

Питання для самоконтролю:

 

  1. Основні вимоги ведення робочій карти.
  2. Розповісти порядок роботи командира взводу, який одержав завдання на марш у колоні роти.
  3. Розповісти порядок роботи командира взводу, який одержав завдання на дії в похідній охороні.
  4. Що вказує командир взводу в бойовому наказі на марш?
  5. Як діє головна похідна застава при зустрічі з противником?

 

.

 

 

ЗАНЯТТЯ №9

“ Марш взводу в складі ГПЗ (ГД) ”

ГРУПОВА ВПРАВА

4 години

Навчальна та виховна мета:

- вчити студентів порядку роботи командира взводу по з’ясуванню завдання на дії в похідній охороні, оцінці обстановки і підготовки вихідних даних для прийняття рішення.

- надати студентам початкові навички в організації і підготовки дії механізованого взводу призначеного в похідну охорону.

- стимулювати активну пізнавальну діяльність тих, хто навчається, формувати в них творче мислення, виховувати у студентів ініціативу та відповідальність при визначенні даних для прийняття рішення;

Навчально-матеріальне забезпечення :

Література:

- Бойовий статут Сухопутних військ , ч.ІІІ,вид.,Київ,1998р.;

- Тактика кн. І (взвод, отделение, танк).ВІ, М.1985 г.

- Посібник по вивченню іноземних армій //К.-НАОУ, 2001.

- С.В. Плутахін, П.Г.Ватащук “Танковий взвод в бою” ХІТВ, 2004 р.

- Мотострелковый (танковый) взвод в бою, Москва, ВИ, 1988 г. 

- Марш и встречный бой танковых подразделений, Н.К Шишкин

- Передвижение и встречный бой, Ю.К. Кузнєцов

 

Наочні посібники:

- прилади для роботи з картами

- карти (бланковки)

 

Технічні засоби навчання :

- проектор “Acer”, слайдпроектор “Київ”

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!