Внесок України в поліпшення загальної атмосфери безпеки у світі



Україна, як і Росія, Білорусь та Казахстан, після розпаду СРСР стала ядер­ною державою. Для західних країн це було великою проблемою. Вони прагну­ли, щоб Україна, Білорусь і Казахстан відмовилися від своїх ядерних арсена­лів і вивезли їх до Росії. Президент України Л. Кравчук в січні 1993 р. разом із президентами США та Росії підписав Договір про скорочення стратегічної ядерної зброї (СНО-2). Україна почала вивозити ядерні боєголовки зі своєї території до Росії, демонтувати ракети та шахти з устаткуванням.

Важливим досягненням зовнішньої політики незалежної України стало її приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Це ста­ло можливим після того, як на будапештській зустрічі країн ОБСЄ в грудні 1994 р.

Україна підтримала програму НАТО «Партнерство заради миру». 9 липня 1997 р. Президент України Л. Кучма підписав у Мадриді Хартію особливого партнерства України з лідерами 16 країн НАТО.Цей документ сприяв зміцнен­ню миру та безпеки в Європі.

Україна утвердилася на міжнародній арені як суве­ренна держава. Її зовнішня політика є виваженою та пе­редбачуваною, вона спрямована на розвиток добро­сусідських відносин, зміцнення безпеки в Європі та світі.

Розвиток відносин України з іншими державами вийшов на рівень стратегічного партнерства. У двосто­ронніх документах уже закріплені відносини страте­гічного партнерства України з шістьма державами сві­ту — Азербайджаном, Болгарією, Польщою, Росією, США, Узбекистаном.

 

Парагарф 28


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 21; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!