За промисловим значенням запаси поділяються на: балансові, умовно-балансові, позабалансові



178. За достовірністю підрахунку запаси поділяються на: А, В, С1, С2; Р1, Р2, Р3

179. Основними методами підрахунку запасів корисних копалин, які найбільше використовуються в наш час є: метод трикутників, метод вертикальних блоків, за геологічним розрізом

180. Виберіть найбільш оптимальний варіант комплексу експлуатаційних підготовчих гірничих виробок:

181. Які форми геологічної документації використовують при проведенні польових геологорозвідувальних робіт:

щоденники геологічних спостережень, топографічні карти (інколи матеріали аерофотознімання — фотовідбитки, фотосхеми і ін., по яких виробляється геологічне дешифрування) з нанесеними на них даними польових геологічних досліджень (польова геологічна карта), карти, складені самим спостерігачем, схеми і фотографії природних і штучних оголень гірських порід, різного роду реєстраційні журнали.

182. Правильним способом геологічної документації підземних горизонтальних виробок буде: спосіб геологічних блоків, експлуатаційних блоків, спосіб розрізів

183. !!!Які властивості порід відносяться до гірничотехнічних: Міцність, буримість, дробимість, вибуховість, абразивність гірських порід

184. На яких властивостях базується категоризація гірських порід?

185. Скільки існує категорій гірських порід при проходженні гірничорозвідувальних виробок? - 12

186. Для проведення мінералого-петрографічних досліджень використовують наступні види опробування: шліхові, протолочні

187. Формула Річардса-Чечотта має вигляд: Q=kd2 (Оптимальные соотношения массы пробы (Q), до которой она может быть сокращена, и размеров ее наиболее крупных частиц (d))

188. До аміачно-селітрових вибухових речовин належить: дроблячі (бризантні), метальні, або порохи і ініціюючі

аміачна селітра, тротил, тринітротолуол, гексоген, динафталіт, амонал, динамол, зерногрануліти, грануліти, акватол 65/35 C

189. Відбійні шпури призначені для: після провітрювання і ліквідації можливих вибухонебезпечних концентрацій метану, що утворюються, або вугільного пилу заряджають і висаджують відбійні і оконтурюючі шпури.

ручні – для буріння горизонтальних і похилих шпурів 3-4 м; - телескопічні – направлених догори шпурів; - колонкові – (35-100 кг) – створювати проектний контур виробки

190. Заряд нормального викиду має показники дії вибуху: n=1

191. Технологічний процес здійснюється в такій послідовності: буріння→заряджання і підривання шпурів→ провітрювання забою→породи у вагонетки→відкатка вагонеток від забію до рудникового подвір'я та подавання порожняку в забій → кріплення виробки→? настилання шляху…

192. Метан (рудниковий газ) концентрується у верхніх частинах виробки

193. Прохідницький цикл здійснюється за схемою: буріння шпурів→ прибирання породи→кріплення рам→настилання колій та підвід трубопроводів

194. !!!Проходку гірничорозвідувальних виробок здійснюють: обертальним бурінням

195. За допомогою якого способу буріння для опробування гірських порід отримують керн? - колонкове

196. Які свердловини використовують для видобутку твердих корисних копалин за методом вилуговування і розчинення?

197. Яким породоруйнівним інструментом проходять породи XII категорії за буримістю? – алмазна коронка (обертове буріння)

198. Яким способом здійснюється промивання свердловини при сильному поглинанні промивальної рідини? – прямий спосіб

 

«Геохімія»„ «Петрографія», «Літологія», «Мінералогія»

199. Ізотопні співвідношення якого з перелічених елементів не досліджує геохімія стабільних ізотопів?

Геохімія стабільних ізотопів вивчає такі елементи: H, C, N, O, S.

200. Які з перелічених ізотопних співвідношень не досліджує ізотопна геохронологія?

Ізотопна геохронологія досліджує такі системи U-Th-Pb, K-Ar-Ca, Sm-Nd, Lu-Hf, Rb-Sr i C.

201. Яке з перелічених ізотопних співвідношень найчастіше використовується для визначення мантійного або корового джерела магматичних розплавів? Відношення Sr. Rb/Sr, Sr87/Sr86

202. Який стан елемента є найменш розсіяним?

РАССЕЯННЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ - группа химических элементов, как правило, не образующих самостоятельных минералов (присутствуют в виде изоморфных примесей в минералах более распространенных элементов).

203. Який критерій за визначенням є найбільш простим для застосування при визначенні концентрованого стану елементів в геологічних (перш за все магматичних) утвореннях зовнішніх геосфер Землі? - Під концентрованим розуміють такий стан елементу, що наближається до вмісту в родовищах, з яких цей елемент видобувається або може видобуватись на даному рівні розвитку.

204. Чим переважно зумовлюється концентрований стан елементів в геосферах? Температурою та флюїдами.

205. Який з перелічених „внутрішніх” факторів, тобто властивостей хімічних елементів, найменш впливає на їх поведінку в геохімічних процесах та розподіл в літосфері?

206. Який з перелічених факторів не є „зовнішнім” фактором контролю поведінки хімічних елементів та їх розподілу в геосферах?

207. Концентрація якого з перелічених елементів (груп елементів) в деплетованій мантії значно (в декілька разів) нижча ніж в примітивній мантії? Деплетовантія мантія відрізняється від примітивної меншим вмістом легких компонентів

208. Як формулюється закон Кларка-Вернадського щодо повсюдної розповсюдженості хімічних елементів?

По закону Кларка-Вернадского (о всеобщем рассеянии хим. элементов), в любом объекте прир. системы находятся все известные на Земле элементы.

209. Що характеризують сучасні кларки хімічних елементів? Кларки элементов— числа, выражающие среднее содержание химических элементов в земной коре, гидросфере, Земле в целом, космических телах и др. геохимических или космохимических системах.

210. Яким чином визначені сучасні кларки хімічних елементів для континентальної земної кори? Средние содержания элементов в земной коре (метод Гольдшмита)

211. Що характеризують коефіціенти міжфазового розподілу елементів?

между основным компонентом и примесями необходимо при проведении процессов выращивания кристаллов с заданными свойствами, определяемыми характером основных легирующих компонентов и концентрацией последних.

212. Що таке ефективний комбінований коефіціент розподілу елементів для магматичної системи? - Сума значений индивидуальных эффективных коэффициентов распределения в системе минерал/расплав для всех минеральных фаз.

213. 213. Яке використання мають комбіновані коефіціенти розподілу елементів для магматичних та інших ендогенних геохімічних систем? Використовується для дослідження характеру поведінки елементів на протягом всієї кристалізації.

214. 214. Яке значення процес часткового плавлення має для формування сучасного складу земної кори та верхньої мантії? Забезпечує міграцію хімічних елементів.

215. Як змінюється концентрація несумісних мікроелементів в процесі часткового плавлення? Зменшується

216. Як змінюється концентрація сумісних мікроелементів у процесі часткового плавлення? Збільшується

217. Яке значення має процес кристалізації розплавів та кристалізаційної диференціації для формування сучасного складу земної кори? Забезпечує формування всіх магматичних порід

218. Як змінюється концентрація несумісних мікроелементів в процесі кристалізації розплавів? Збільшується

219. Як змінюється концентрація сумісних мікроелементів в процесі кристалізації розплавів? Зменшується

220. На які головні групи підрозділяють метеорити? Залізні, залізо-кам’яні та кам’яні метеорити (хондрити (вуглісті та звичайні) та ахондрити).

221. Метеорити якого типу мають найменше значення для геохімії? Залізо-камяні

222. При вирішенні яких з перелічених геохімічних задач не є доцільним використання даних щодо елементного складу вуглистих хондритів? - использование именно углистых хондритов для оценки космической распространенности элементов. Кроме того, угл. хондриты – основа геохимических моделей Земли и планет земной группы. Их состав используется как основа для оцен состава примитивной мантии Земли

223. Чинниками нівального літогенезу не є: Переважає механічне вивітрювання, головним чином, у виді механічного роздроблення материнських порід. Переніс і накопичення осадового матеріалу здійснюються в процесі повільного переміщення льоду: від місць його утворення за рахунок накопичення сніжних мас у підвищених частинах території до її знижених частин. Процеси осадової диференціації речовини в цих умовах практично відсутні. Накопичуються тільки уламкові компоненти, створюючи маси погано відсортованих, сміттєвих порід моренного зразка.

224. Чинниками гумідного літогенезу не є: Основною ознакою гумідності клімату є перевага середньорічної кількості атмосферних осадків, що випадають, над середньорічним випаром води з тієї ж території. Важлива риса гумідних кліматів - позитивна температура, при якій вода може існувати в рідкій формі в літні місяці. Завдяки цим чинникам надлишок атмосферних осадків стікає в басейни кінцевого стоку у вигляді річок та струмків. В цих умовах широко розвинуті процеси фізичного і хімічного вивітрювання за активної участі організмів. Процес осадконакопичення частково відбувається на суші, але головним чином – в кінцевих водоймах стоку. Для гумідного літогенезу характерна неповнота (незавершеність) процесів осадової диференціації, змішування матеріалу, що поступає з різних джерел і осаджується різними способами.

225. Чинниками арідного літогенезу є: Фізичне вивітрювання, механічне дроблення, вітер

226. При фізичному вивітрюванні відбувається: Дроблення гірських порід

227. Головними процесами при хімічному вивітрюванні є: Розчинення та вилуговування, окислення, гідратація, гідроліз материнських мінералів під впливом води, карбонатизація

228. Діагенез відрізняється від седиментогенезу у відсутності: Діяльності організмів

229. В умовах метагенезу утворюються: Філітоподібні сланці

230. Для високої катагенетичної стадії літогенезу уламкових порід не характерним типом цементації є: - Характерними типами цементу є: відбувається цементація шляхом заповнення пор кварцовим, польовошпатовим, серицитовим, хлоритовим, баритовим, кальцитовим, цеолітовим та інш. цементами.

231. При класифікації пісковиків за складом не враховується вміст: олівін, піроксени і рогові обманки, основні і середні плагіоклази. При класифікації ВРАХОВУЄТЬСЯ вміст кварцу, польових шпатів та уламкової складової

232. При класифікації осадових порід за структурою не враховуються: структурними елементами осадових порід є розмір, внутрішня будова та ступінь окочення й орієнтація морфотворних компонентів, ступінь кристалічності та будова цементу або колоїного й соляного осадку

233. Для класифікації осадових порід за генезисом не враховуються: три генетичні групи: кластогенні породи (грубоуламкові, піщані, алевритові); колоїдогенні породи (глинисті, алліти, фероліти, манганоліти); іоногенні з двома підгрупами – іонно-біогенних порід (фосфорити, кремнисті, карбонатні, каустобіоліти) та евапоритів (сульфатні, хлоридні, борати). Пірокластичні породи розглядаються окремо, як перехідна група між осадовими та магматичними породами.

234. Середньозерниста псамітова структура формується теригенними уламками розміром: 0,5 – 0,25 мм.

235. До петротипів залізистих порід не відноситься: відносяться: Сірчано-залізисті породи, Окисні залізисті породи, Сидеритові (карбонатні) породи, силікатні (шамозитові і лептохлоритові породи). Тобто ті породи, які складаються переважно (більше 50% з мінералів заліза – оксидів, гідрооксидів, сульфідів, карбонатів та силікатів заліза). Усі інші породи із вмістом цих мінералів менше 50% до петротипів залізистих порід не відносяться.

236. До петротипів марганцевих порід не відноситься: (псиломелан-піролюзитові манганоліти, кременисто-піролюзитові манганоліти)


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!