Родовища силікатних нікелевих руд пов'язані з: корами вивітрювання серпентинізованих у/о порід



155. !!!З яких родовищ видобувають графіт в Україні: Заваллівське родовище (Криворізька область), Петровське, Маріупольське, Троїцьку, Буртинське (Хмельниччина), Балахівське, Сачкінсько-Троїцьке.

156. До групи метаморфогенних родовищ належать:

Метаморфічна група (Власне метаморфічні, Імпактні), Метаморфізована група (Регіонально-метаморфізована, Контактово-метаморфізована, процесів регіонального і локального метаморфізму)

157. До групи родовищ кольорових металів належать:

родовища алюмінію (родовища Смілянське (Черкаська обл.) і Високопільське (Дніпропетровська обл.) сировина боксити, алуніти, сієніти, нефеліни, каолін));

родовища магнію

родовищ нікелю (Побузьке і І Іридніпровське);

родовища титанових руд (Житомирській (Іршанське і Стремигородське) і Дніпропетровській (Самотканське)обл.)

родовища хромітів (в Кіровоградській і Дніпропетровській областях)

руди цирконію (Самотканському родовищі титанових руд, вони є також в Приазов'ї).

запаси ртуті (Микитівське, родовища ртуті є також в Закарпатті та Криму)

ванадію (Керченських залізних рудах)

родовища золота (в Дніпропетровській, Кіровоградській, Донецькій і Закарпатській областях)

ВІДСУТНІ Родовища: молібдену, свинцю і цинку

158. Головні прояви міді в Україні (Жиричі та ін.) належать до: сульфідні, оксидні та змішані

Україні мідні зрудніння відомі на Донбасі та в межах Українського щита, зокрема на Рівненщині (Рафаїлівський мідно-рудний вузол), на Волині.

159. Найбільше родовище золота в світі розташоване: до 60 тис. т цих в ПАР (району Вітватерсранд)

160. Яке родовище платини найбільше: Бушвельд (ПАР)

161. Якого типу родовища літію присутні в Україні: літієносні, гранітні, пегматити

Родовища літію, що мають промислове значення, виявлені на Донбасі (Єсаулівське в Нагольному рудному районі) та на Українському щиті (Полохівське, Станкуватське, Шевченківське). Крім того, в центральній частині Українського щита (Кіровоградський блок) на півд.-зах. фланзі Корсунь-Новомиргородського плутону виявлені дві ділянки з літієвою мінералізацією.

162. Родовища Uв Україні належать до: ендогенних, род Na-U (альбітитової) формації, залізо-уранової формації, K-U формація, древні ураноносні конгломерати, жильна уранова мінералізація, ураново-бітумні род солянокупольного типу, грунтово-інфільтрац.урану в палеодолинах

Уранові руди приурочені до протерозойських натрієвих метасоматитів, розвинених в Кіровоградському ураноносному районі УЩ.

розрізняють: ендогенні руди, що відклалися при підвищених температурах і тиску з пегматитових розплавів і водних (імовірно магматичних для поста) розчинів, характерні для складчастих областей і активізованих платформ; екзогенні руди, що сформувалися в блізкоповерхностних умовах і на поверхні Землі в процесі осадконакопленія (сингенетичні руди) або в результаті циркуляції грунтових вод (епігенетичні руди), пов'язані переважно з молодими платформами; метаморфогенні руди, що виникли дорогою перерозподіли первинно розсіяного урану в процесі метаморфізму осадових товщ, характерні для древніх платформ.

163. Фосфорити слугують сировиною: агрохімічною (хімічна, харчова, металургія), фосфор, як фосфоритне добриво

164. Металургійна сировина представлена родовищами:

Металургійна промисловість складається з чорної і кольорової металургії

Чорна металургія: залізних і марганцевих руд, коксівного вугілля, флюсових та вогнетривких матеріалів родовища у Придніпров'ї та Донбасі;

кольорова металургія – алюмінієва промисловість (бокситах з Угорщини, країн Африки, Росії), виробництво магнію (Калуш), титану і магнію (родовища руд у Житомирській і Дніпропетровській областях, Запоріжжя), ртуті (Донбас, Горлівка), феронікелю (Побужжя, Кіровоградська обл.), золота (Мужієво, Закарпатська обл.), свинец

165. !!!П'єзооптична сировина представлена в родовищах: Родов. П.м.с. представлені міароловими гранітними пегматитами, гідротермальними і гідротермально-метаморфогеними безрудними кварцовими, кальцитовими і флюоритовими жилами, кальцитоносними зонами поствулканічних відмін базальтів. В Україні є одне родовище П.м.с.– “Вільне” в Житомирській обл.

166. До якого класу належать ендогенні родовища алмазу: до розсипних

Седіментогенниє родовища, що виникають при екзогенних процесах, підрозділяються на осадові, розсипні і вивітрювання. Осадові родовища формуються на дні моря, озер, річок і боліт, утворюючи поклади пластів в тих, що вміщають їх осадових гірських породах. Розсипи, коштовні мінерали (золото, платину, алмази і ін.), що містять, накопичуються в прибережних відкладеннях океанів і Морея, а також в річкових і озерних відкладеннях, на схилах долин. Родовища вивітрювання пов'язані з древньою і сучасною корою вивітрювання, для якої характерні інфільтраційні родовища руд урану, мідь, самородной сірки і залишкові родовища нікелю, заліза, марганцю, бокситів, магнезиту, каоліну.

167. Які із перерахованих родовищ пов'язані з корами вивітрювання: родовища залізних руд (Гематитові руди, Силікатні залізні руди(бурі, червоні (гідрогематитові) залізняки), Залізисті кварцити)

168. По якій із мінеральних асоціацій розвиваються каолінові кори вивітрювання: каолініт, галуозит, нонтробіт

169. Які процеси беруть суттєву участь в утворенні родовищ гіпсу:

Виникає також при гідратації ангідриту і як вторинний продукт окиснення сірчистих мінералів і сірки. Крім того, гіпс зустрічається як перевідкладений матеріал при гідрохімічних реакціях. Утворюється відкладанням з природних водних розчинів, наприклад на дні висихаючих морів. Відклади гіпсу дуже численні (Татарстан, північ Європейської частини Росії, Башкирія, Україна, Кавказ та ін.).

170. Техногенні родовища золота в Україні можуть бути пов'язані з:хозяйственная деятельность человека приводит к накоплению на дневной поверхности громадных отвалов горных пород и отходов, называемых техногенными металлургических, химических заводов, углеобогатительных фабрик, энергетических предприятий и других производств.

171. Найкращими колекторами нафти і газу є: ОСАДОВІ ПОРОДИ, пориста або тріщинувата порода (піски, пісковики…)

Найбільш значні запаси вуглеводнів зосереджені в каверно-поровому і поровому типах порід.

172. Нафтогазоносні басейни можуть бути пов'язані з: антикліналі, брахіантикліналі, куполи, діапіри, соляні структури

173. Типовими пастками для нафти і газу є: коллектора, ловушки, погребенные рифы, антиклинали, соляные структуры, диапиры

174. Правильною послідовністю проведення геологорозвідувальних робіт є

Стадії геологорозвідувальних робіт на тверді корисні копалини


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 31; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!