Міграція населення і її види: регіональні особливості і відмінності.



Міграція- перміщення людей з одного місця проживання до іншого.Мірації можуть бути сезонними,тимчасовими, та на постійне місце проживання.За напрямом переїзду бувають внутрішні та зовнішні.Виїзд за межі країни наз еміграцією.Вїзд громадян до країни імміграція.Різниця між к-стю емігрантів і іммігрантів наз. сальдо міграцією.Воно може бути додатним та відємним.В україні спостерігається негативне сальдо м.Основними причинами є економічні,пол.,реліг.,екологічні причини. Демографічна ситуація завжди має регіональні відмінності, зумовлені різними причинами: співвідношенням народжуваності і смертності, міграцією населення з сільської місцевості у міста, виїздом на роботу в інші регіони.

39. Міське і сільське населення. Міська агломерація.

Нині в світі міське населення становить трохи менше половини, але його кількість невпинно зростає.Найбільша частка міського населення в Австралії,країнах Зах. Європи, Північної Америки,Латинської Америки.Міське насння зростає з багатьох причин, серед яких головними є відтік людей з сільської місцевості в міста, перетворення частини сільських поселень у міські та ін..

Сільське населення являє собою сукупність людей, яка проживає в сі­ль­ській місцевості. Скорочення сіл. населення в умовах інтенсивного його старін­ня перетнуло критичні межі відтворення і призводить до вими­рання. Ос­новна причина такої ситуації полягає у зни­женні життєвого рівня селян та по­гір­шенні їх медичного обслуговування.

Міська́ агломерація — форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів (переважно міст), які об'єктивно об'єднані в єдине ціле інтенсивними функціональними, економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими звя'зками.

В основі агломерації лежить одне або декілька компактно розташованих міст. Агломерація створює значну зону урбанізації, поглинаючи суміжні населені пункти; вирізняється високим ступенем територіальної концентрації різноманітних виробництв, а також значною чисельністю населення; має високий рівень комплексності господарства і територіальну інтеграцію його елементів.

40. Урбанізація і проблеми довкілля.
До найважливіших соціально-економічних процесів сучасності належить урбанізація Урбанізацією наз. зростання і підвищення частки міського населення в країні, регіоні, світі. У широкому розумінні слова - це світовий історичний процес підвищення ролі міст у житті суспільства, поступове перетворення його в міське за характером праці, способу життя, культури, що пов'язані із розвитком цивілізації. Тобто головна ознака урбанізації - зростання міст, збільшення їх впливу на розселення. Високим вважається рівень урбанізації понад 50 %,середнім 20-50%,низьким – менше 20 %.

В останні роки особливо гостро постала проблема урбанізації з одночасним збереженням сприятливих природних умов проживання. Особливо проблеми збереження належних природних умов загострюються у високо урбанізованих регіонах (Донбас, Придніпров’я та ін.). У таких регіонах рівень забруднення повітря, поверхневих вод і землі перевищує можливості їх самоочищення. Це призводить до деградації навколишнього середовища, що негативно впливає на здоров’я населення.


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!