Об’єктивний характер формування міжгалузевих комплексів



МК – система економ.-взаємопов’язаних галузей виробничої, або невиробничої сфери. Він формується внаслідок кооперації підпр-в, орг-ій, установ. МК виникають і розвиваються:

1)В середині окремої галузі вир-ва

2)На контактах різних галузей:

Залежно від теріторіальних маштабів їх поділяють на міждержавні, галузеві та господарські. Господарські комплекси функціонують у структурі госп-ва. Міжгалузеві теріторіальні комплекси поділяються на регіональні та локальні. Функціонування госп-го комплексу зумовлює постійне посилення і розширення виробничих зв’язків між підпр-ми кожної галузі, між окремими галузями. Це свідчить про процеси диверсифікації, спеціалізації й концентрації різноманітних стадій виробництва та обміну продукцією. На основі цих складних економіко-виробничих процесів формуються міжгалузеві комплекси

МК форм-ся як у в-ві, так і у сфері обслуговування, а також в інфраструктурних галузях. Процес формування міжгалузевих комплексів - це об'єктивна закономірність розвитку продуктивних сил. Прогресивне поглиб­лення суспільного і територіального поділу праці супроводжується відповідним посиленням інтеграційних тенденцій. Об'єктивно фор­муються порівняно відособлені групи галузей і виробництв з найбільш тісними економічними і виробничими зв'язками, які ве­ликою мірою взаємопов'язані та взаємозалежні у своєму розвитку.

 

33. Природно-ресурсний потенціал і його структура.

НаціональнабезпекаУкраїнивизначається як стан захищеності життєво-важливих інтересів особи, суспільства та держави від внутрішніх та зовнішніх загроз і є необхідною умовою збереження та примноженнядуховних та матеріальнихцінностей.

Для природно-ресурсногопотенціалутериторії характерна наявністькомпонентної, функціональної, територіальної та організаційної структур.

Компонентна структура природно-ресурсного потенціалу — цевнутрішні та міжвидовіспіввідношенняприроднихресурсів (лісових, земельних, воднихтощо).

Функціональна структура природно-ресурсного потенціалу відображає класифікацію природних ресурсів за їхньоюздатністю до формування комплексів та участю в територіальному поділі праці (видобутоквугілля, лісовегосподарствотощо).

Територіальна структура природно-ресурсного потенціалу характеризує різні форми просторової організації природно-ресурсних комплексів (вугілля і залізна руда —- для виплавкиметалу та ін.).

Організаційна структура природно-ресурсного потенціалу розглядає природні ресурси щодо ефективності їхньої експлуатації, охорони, відтворення.

 


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!