Особливості розвитку газової промисловості



Це наймолодша галузь паливної промисловості України. Використання газу удвічі дешевше, ніж нафти. Крім того, з газу виробляють азотні добрива і синтетичні матеріали.

У Прикарпатті Дашавське родовище використовується для підземного зберігання газу, Більче-Волицьке газове, Комарнинське газоконденсатне є цінним для хімічної промисловості, його газоконденсат переробляють на Надвірнянському нафтопереробному заводі. Опарське, Угерське, Рудниківське родовища і газо виявів промислового значення (Судово-Вишнянське, Немирівське, Солотвинське, Мукачівське, Іршавське).

Зменшення видобутку газу в Передкарпатській нафтогазоносній області пояснюється вичерпанням його із старих родовищ, оскільки велика кількість газу залишається під землею. Нещодавно відкриті нові родовища або малопотужні, або не розробляється зовсім.

Основні родовища природного газу в Харківській (Шабелинське, Хретищенське, Кичічевське, Дружелюбівське, Західнохрестищівське), Сумській (Рибальське, Качанівське), Полтавській (Солохо-Диканівське), Дніпропетровській (Перещетинське), та Чернігівській (Гнідинцівське) областях.

Всього тут виявлено 111 газових родовищ, запаси газу яких становлять 785,4 млрд м3 .

Найбільше із зазначених родовищ – Шебелинське (80% усіх запасів газу в Україні), на другому місці за запасами газу Західнохрестищенське газоконденсатне родовище далі Гніздинцівське нафтоконденсатне родовище – одне з найпродуктивніших в Україні

У Причорноморсько-Кримській нафтогазоносній області відкрито і експлуатується 17 газових родовищ із загальними запасами газу 14,3 млрд м3 . Найбільші з них Галіцийське, Джанкойське, Глібовське, Оленівське, Задорненське, Стрілківське. На дні Чорного моря геологи виявили ряд перспективних газових підвищень (підземних і підводних структур).

Специфічною рисою розміщення газовидобувної промисловості і високий рівень її територіальної концентрації та орієнтації видобутку на найвигідніші умови експлуатації родовищ.

Через 9 областей України пролягає газопровід Уренгой (західний Сибір) – Ужгород і газопроводи внутрішнього значення: Шебелинка – Полтава – Київ; Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг; Шебелинка – Одеса; Дашава – Львів; Дашава – Київ та інші, які нині здебільшого перекачують імпортне газове паливо. Найбільшим підземним газосховищем є Богородчанське (Івано-франківська область) місткістю 15-17 млрд м3 газу.


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!