Перспектива та можливості використання нетрадиційних джерел енергії.



Альтернативні джерела енергії - відновлювані джерела енергії, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси та ін.

Енергетична стратегія України визначає такі перспективні напрямки розвитку альтернативних та відновлювальних джерел енергії: біоенергетика, видобуток та утилізація шахтного метану, використання вторинних енергетичних ресурсів, вітрової і сонячної енергії, теплової енергії довкілля, освоєння економічно доцільного гідропотенціалу малих річок України

В останні десятиліття розпочато спорудження альтернативних еклктростанцій, які не завдають шкоди навколишньому середовищу. Вже широко використовується вітрова енергетика. Достатньо потужні вітрові електростанції збудовані на морських узбережжях:Новоазовська,Чорноморська, Донузлавська, Асканійська.Районне значення можуть мати сонячні та геотермальні(що використовують внутрішнє тепло Землі) електростанції.

Для вироблення і втілення в життя національної стратегії розвитку альтернативної енергетики в Україні є все: сировина, досвід, технічні і технологічні напрацювання, підготовка відповідних кваліфікованих кадрів у системі вищої освіти. Справа залишається за наданням галузі ефективної державної підтримки, що дозволить привернути так необхідні енергетиці інвестиції.


Дата добавления: 2015-12-19; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!