Висновок по другому питанню.



На підставі наданих повноважень адвокати допомагають заінтересованим особам звернутися до суду за захистом їх цивільних прав. Для ведення справи в суді адвокат повинен мати повноваження, підтверджене ордером юридичної консультації, або якщо адвокат, що займається адвокатською діяльністю, індивідуально набуває повноважень після отримання доручення, виданого довірителем.

 


Третє питання. ДІЯЛЬНІСТЬ АДВОКАТА В СТАДІЇ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ.

Процесуальним забезпеченням участі адвоката у судовому засіданні є право на своєчасне одержання від суду викликів і повідомлень про день, місце і час розгляду судом спірної справи.

Відповідно до ст.91 ЦПК повідомлення про необхідність присутності у суді повинно бути зроблено своєчасно, але не пізніше п’яти днів до судового засідання.

Також адвоката повинні повідомити про відкладення судом розгляду справи при неявці у судове засідання однієї із сторін або інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, по відношенню до яких відсутні відомості, що їм вручено повістку (ст.172 ЦПК).

У підготовчій частині судового засідання процесуальні представники з’ясовують можливість розглянути справу в даному судовому засіданні, при даному судді і учасниках процесу.

Відповідно до ст.169 ЦПК представники мають можливість бути ознайомленими із складом суду, а також прізвищами прокурора, експерта, перекладача, секретаря судового засідання і заявляти їм відводи за наявності для цього підстав, що передбачено у ст.18-23 ЦПК України.

Незважаючи на те, що обов’язок роз’яснення особам, що беруть участь у справі, їх прав покладається на суддю, процесуальний представник має проконсультувати особу, яку він представляє, про її права, порядок їх реалізації та правові наслідки зазначених дій.

Вони можуть заявляти клопотання про витребування від третіх осіб, що беруть участь у справі, про зміну домагання у позовному спорі;

- подавати заяви про залучення до справи співучасників, третіх осіб, органів державного управління;

- заміну неналежних сторін і внесення змін до позовного спору (ст.99, 104, 109, 121 ЦПК).

Представник позивача може подавати заяви про зміну предмета або підстав позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, про відмову від позову.

Представник відповідача може подавати заяви про визнання позову повністю або частково.

Представники сторін можуть укласти мирову угоду.

Правами позивача користується і третя особа з самостійними вимогами, а отже і її процесуальний представник, коли у нього є належно оформлене повноваження (ст.115 ЦПК).

При дачі сторонами та іншими особами, що беруть участь у засіданні, пояснень суду про обставини справи та інші питання, які підлягають розгляду (ст.180 ЦПК), представник вправі ставити їм запитання для уточнення вимог, їх підстав і заперечень, висловлювати свої міркування з приводу питань, що постають у процесі провадження справи.

До початку судового засідання представник має проконсультувати довірителя, щоб останній у поясненнях уникав зайвої деталізації обставин, щоб він говорив суду тільки правду і називав лише ті факти, які стосуються справи.

Основним в поясненні є обов’язок сторін та їх процесуальних представників, пов’язаний з доказуванням підставності позову і заперечень на нього (ст.30 ЦПК).

Активна участь сторін у доказовій діяльності регламентується процесуальними правами:

- при дачі свідком показань першими ставити йому запитання (якщо він викликаний за їх ініціативою), вимагати повторного його допиту, призначення очної ставки (ст.182 ЦПК);

- бути ознайомленими судом з письмовими доказами, що є у справі, або протоколом їх огляду і дати на них пояснення (ст.186 ЦПК);

- бути ознайомленими судом з речовими доказами із приверненням в разі потреби уваги суду до обставин, пов’язаних з їх оглядом, із занесенням до протоколу судового засідання;

- бути ознайомленими з протоколом доручень і дати свої пояснення по ньому;

- бути ознайомленими судом з висновками органу державного управління, з думкою громадської організації чи трудового колективу і ставити запитання їх представникам з метою тлумачення і доповнення висновку, а також з’ясування думки громадськості.

Нарешті, адвокати мають право на участь в судових дебатах, обмінятися з дозволу суду репліками (ст.194 ЦПК), одержати від суду роз’яснення щодо змісту винесеного рішення та про строки і порядок його оскарження (ст.212 ЦПК), а у разі, якщо він не брав участь в судовому засіданні, одержати його копію (ст.216 ЦПК).

У судових дебатах представники осіб підводять підсумки розгляду судом справи, дають правову оцінку дослідженим доказам і спірним правовідносинам, викладають загальні судження з приводу розгляду справи по суті.

У промові представник висловлює думку щодо розподілу між сторонами судових витрат, а при встановленні при розгляді справи порушень законності має право порушити клопотання про виконання судом окремої ухвали.

Важливою частиною процесуально-правового положення представника є повноваження, які забезпечують його діяльність, спрямовану на виправлення допущених у протоколі судового засідання неточностей або неповноти (ст.198, 213-215 ЦПК).


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!