Висновок по третьому питанню.



В цьому питанні ми з’ясували, що в США адвокатами різних видів надання юридичної допомоги здійснюється шляхом представництва в суді і реалізується через юридичні контори або відділи в державних установах та приватних структурах. в Англії надання юридичної допомоги в цивільному процесі здійснюється, як соліситорами так і баристерами. Баристери виконують функцію правозаступництва шляхом виступу в суді, а соліситори – повіреного в цивільній справі.

 

 


Четверте питання. ОПЛАТА ПРАЦІ

АДВОКАТА.

В четвертому питанні ми прослідкуємо, яка існує оплата і на основі чого здійснюється в різних країнах. Оплата юридичних послуг адвоката в США здійснюється на підставі вільної угоди та на основі практики, що склалася, а також з врахуванням рекомендації організацій, в яких перебуває адвокат. Цікаво є так звана «контингентна» оплата, принцип якої полягає в тому, що коли справа програна то адвокат не отримує винагороди, але у разі виграної справи гонорар сягає третини частки. Для незаможних верств населення в США існують різноманітні форми подання безкоштовної юридичної допомоги. Зокрема за законом 1964 р. про кримінальне правосуддя у федеральних судах для матеріально малозабезпечених підсудних допускається «безкоштовний» або як ще його називають «громадський захисник». Оплата праці цих адвокатів оплачується за рахунок федерального бюджету. Крім того, усі штати передбачають у тій чи іншій формі надання безкоштовної юридичної допомоги за постановою судді, однак форми такої допомоги є досить різними. В одних випадках суд призначає захисника у конкретній справі та встановлює гонорар, в інших – виділяється спеціальний адвокат, який отримує винагороду повністю або частково від місцевого муніципалітету і веде головним чином тільки справи за призначенням. Для незалежних верст населення існують спеціальні адвокатські контори, які з 60-х років об’єднані у корпорацію правничих служб, яка опікається і фінансується конгресом.

В Франції професія адвоката віднесена законом до незалежних і ліберальних, втручання у фінансові відносини адвоката та його клієнта значно обмежені. В їх основу прокладений принцип двосторонньої добровільної угоди. Гонорари ж за консультації, допомогу в суді, надання порад, складання правових документів, що не потребують посвідчення, та за виступ у дебатах, встановлюється за домовленістю з клієнтом. При відсутності згоди

 

з останнім, гонорар визначається за звичаєм, з урахуванням матеріальної забезпеченості клієнта, складності справи, витрат адвоката. Заборонено встановлювати розмір гонорару залежно від результатів судової справи. Проте не забороняється до основного гонорару доплачувати додатковий в разі позитивного для клієнта рішення суду. Багато часу та енергії французькі адвокати віддають наданню безплатної юридичної допомоги населенню. Сьогодні адвокати ставлять питання про перегляд ставок винагороди і створення таких механізмів, які виключали б затримання оплати і неузгодженість дій колегій та держави. Пропонується також створити спеціальний фонд сплати праці адвокатів, які допомагають тим, хто має право на пільги.

В Англії оплата праці соліситора та баристера різна. Наприклад соліситори за свої послуги отримують винагороду. Оплата юридичної допомога здійснюється як за згодою, так і за таксою послуг за порядком встановленим законом та актами, котрі як правило видаються в інтересах громадян та контролюються судами. Так закон 1974 р. надає соліситору право укладати з клієнтом письмову угоду, яка регулює розмір винагороди в справах пов’язаних із судовим спором. В даному висновку розмір винагороди залежить від того є справа спірною чи ні. При відсутності угоди соліситор може подати звіт, який містить або докладний перелік всіх видів виконаної роботи, або загальну суму видатків. Оплата послуг за таксою передбачає порядок за яким витрати соліситора оцінюються, як за твердою шкалою так і за мінімальними та максимальними сумами. Однак в цьому випадку соліситор та клієнт можуть самі визначити розцінки, навіть там, де в шкалі передбачена максимальна сума. Оплата за надані послуги включає ряд факторів: витрачений час, складність справи, її обсяг, терміновість. Якщо громадянин у встановленому порядку визнаний незаможним, юридична допомога надається йому безкоштовно. В цьому випадку праця адвоката оплачується із спеціального фонду, який створюється із коштів держави, внесків клієнтів, та

 

організацій адвокатів. Слід зазначити, що англійському правосудді така допомога обходиться від 600 тис. стерлінгів на рік. Принципи оплати праці баристер базуються не на договорі, а конкретно визначеним гонораром. Належний баристерові гонорар вноситься клієнтом на рахунок фірми соліситорів. Це пов’язано з тим, що баристер не може стягнути свій гонорар в судовому порядку. При не внесені гонорару баристер не може піддати клієнта арешту чи наполягти на віддачі судом відповідного наказу. Гонорар баристера обкладається податком на прибуток. Вони як і соліситори, подають безплатну юридичну допомогу малозабезпеченим клієнтам. Головна гарантія, яку баристер має щодо гонорару, полягає в тому, що він може відмовитися прийняти доручення, якщо гонор не сплачений під час передач йому соліситором доручення на ведення справи.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!