У рядку 19 обліковується (з рядка 15) кількість задоволених звернень громадян з особистого прийому керівника прокуратури.



9.21. У рядку 20 (з рядка 19) виокремлюються задоволені звернення в’язнів, які утримуються в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, з них у рядку 21 – з числа прийнятих на особистому прийомі прокурором обласного рівня.

9.22. У рядку 22 обліковуються звернення, що були виключені з обліку. Виключеним з обліку є звернення, яке за результатами вирішення внесено до Реєстру та у зв’язку з цим обліковується як заява про кримінальне правопорушення.

У таблиці 16 «Категорії вирішених та задоволених звернень» відображається характер усіх вирішених звернень без дублікатів за їх видами. Із загальної кількості вирішених звернень (графа 1) виділяється (графа 2) кількість звернень, які надійшли від народних депутатів України.

9.24. У графі 3 обліковуються задоволені звернення, за винятком дублікатів (із числа вирішених), у графі 4 – у т.ч. народних депутатів України.

9.25. У графі 5 враховуються звернення, які вирішені понад термін, визначений ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» та ст.ст. 15, 16 Закону України «Про статус народного депутата України».

9.26. Скарги і заяви на рішення, дії чи бездіяльність слідчих, прокурорів у зв'язку з досудовим розслідуванням, а також на вироки та ухвали суду перевіряються в порядку та межах, передбачених процесуальним законодавством.

9.27. Термін вирішення звернення обчислюється з дня його надходження до прокуратури (а не до відповідного структурного підрозділу) до дня направлення повідомлення заявнику про наслідки його вирішення. Якщо закінчення терміну припадає на неробочий день, то останнім днем терміну вважається перший наступний за ним робочий день.

9.28. По задоволених зверненнях, за якими прокурором внесено документи прокурорського реагування, термін вирішення звернення визначається з дня його надходження до прокуратури до дня розгляду документа та повідомлення про це заявнику. Таблиця побудована таким чином, що за кожною галуззю прокурорської діяльності є рядок про загальну кількість вирішених і задоволених звернень та вирішених у понад установлений термін.

9.29. У рядку 1 відображаються всі звернення, вирішені прокурором.

9.30. У рядку 2 враховуються звернення з питань досудового розслідування. З них виокремлюються звернення щодо поновлення конституційних прав громадян в межах КПК (рядок 3) та звернення від учасників кримінального провадження (рядок 4). Також з рядка 2 у рядках 5 – 9 виділяються окремо скарги і заяви на дії та рішення слідчих прокуратури, слідчих органів внутрішніх справ, слідчих відділів «ОЗ», слідчих органів Державної фіскальної служби та процесуальних керівників.

9.31. У рядку 10 обліковуються скарги з питань додержання законів про національну безпеку. З них виділяються вирішені прокурором скарги (без дублікатів) на дії та рішення органів служби безпеки (рядок 11), митних установ (рядок 12), прикордонних військ (рядок 13).

9.32. У рядку 14 зазначаються вирішені скарги з питань надання правової допомоги, у т.ч. про виконання процесуальних дій, перейняття кримінального провадження, видачу правопорушників тощо.

9.33. У рядку 15 враховуються скарги з питань участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді (у тому числі з питань законності вироків, інших судових рішень у кримінальних провадженнях, а також на неправомірні дії службових та інших осіб при здійсненні судочинства).

9.34. У рядку 16 зазначаються звернення з питань представництва прокуратурою інтересів громадян та держави в суді.

9.35. У рядку 17 (із рядка 16) виділяється кількість звернень, у яких оскаржуються рішення, ухвали, постанови, винесені судом будь-якої інстанції або суддею в порядку цивільного, господарського чи адміністративного судочинства.

9.36. У рядку 18 (із рядка 16) виділяється кількість скарг на неправомірні дії службових та інших осіб при здійсненні судочинства, якщо при цьому одночасно не заявляються вимоги про оскарження прокурором судових рішень (порушення суддями процесуальних та інших норм при розгляді справи, постановлення судом неправосудного рішення, ненадання судом копій процесуальних документів, порушення строків надіслання судових справ у вищі судові інстанції, фальсифікації доказів у судовій справі, неправомірне втручання у здійснення судочинства тощо).

9.37. У рядку 19 зазначаються звернення з питань охорони прав дітей.

9.38. У рядку 20 відображається кількість звернень з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.

9.39. У рядку 21 відображається кількість скарг з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, з них у рядку 22 – скарги на недозволені заходи впливу адміністрації місць застосування заходів примусового характеру.

9.40. Скарги, які не підпадають під критерії обліку їх за вищенаведеними окремими категоріями, повинні відображатися лише у рядку 1 цієї таблиці.

9.41. У графах 1 – 5 сума чисел у рядках 2, 10, 14 – 16, 19 – 21 не повинна перевищувати число в рядку 1 цієї таблиці. Число у графі 4 не повинно перевищувати число в графі 2. Показник у рядку 1 графи 1 таблиці 16 має дорівнювати показнику в рядку 1 таблиці 15, число в рядку 1 графи 3 таблиці 16 повинно дорівнювати числу в рядку 2 таблиці 15.

10. ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ (розділ 7 звіту форми № П)

10.1. У таблиці 17 у рядку 1 відображаються дані про кількість письмової інформації, надісланої до Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної виконавчої влади, міністерств, державних комітетів, обласних, районних, міських, сільських, селищних рад щодо стану законності та заходи з її зміцнення. У цей рядок включається усна інформація із зазначених питань, оголошена прокурорами на відкритих пленарних засіданнях, засіданнях та сесіях відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

10.2. У рядку 2 вказується загальна кількість виступів у засобах масової інформації, у т.ч. про проведені публічні заходи (прес-конференції, брифінги), надіслані інформаційні повідомлення у ЗМІ. Сума чисел у рядках 3 – 7 не повинна перевищувати число у рядку 2.

10.3. У рядку 3 обліковуються виступи, інтерв’ю, коментарі, публікації в друкованих засобах масової інформації.

10.4. У рядку 4 зазначається кількість інформаційних повідомлень, висвітлених в електронних ЗМІ.

10.5. У рядку 5 вказується кількість публікацій в інформаційних агентствах. Відповідно до Закону України «Про інформаційні агентства» інформаційними агентствами є зареєстровані як юридичні особи суб’єкти інформаційної діяльності, що діють з метою надання інформаційних послуг.

10.6. У рядку 6 зазначаються виступи, коментарі, заяви, інтерв’ю в мережі Інтернет, якщо вони не передруковані з інших джерел. До їх числа не включаються повідомлення, висвітлені інформаційними агентствами, що відповідно обліковані у рядку 5.

10.7. У рядку 7 обліковується кількість інформаційних повідомлень в акредитованих в Україні зарубіжних ЗМІ.

10.8. У рядку 8 враховується кількість телевізійних програм, створених мобільними групами прокуратур, з них у рядку 9 – протрансльованих в ефірі центральних телеканалів (без повторів). Дані про програми (сюжети), створені за участю працівників прокуратури, безпосередньо журналістами, до цього рядка не включаються.

11. РОЗГЛЯД ЗАПИТІВ НА ІНФОРМАЦІЮ (розділ 8 звіту форми № П)

 

11.1. Показники у таблицях 18, 19 розділу 8 обліковують лише структурні підрозділи апаратів з питань забезпечення доступу до публічної інформації та міські, районні, міжрайонні прокурори, а також військові прокурори гарнізонів.

11.2. У таблиці 18 враховуються всі запити на інформацію, що надійшли до органів прокуратури (далі – запити).

11.3. У цій таблиці не враховуються дублікати (копії запитів від однієї особи з однаковим текстом) та запити стосовно надання інформації щодо одержання, дати, реєстраційного номера попереднього запиту.

11.4. У графі 1 в рядках 1 – 10 відображаються загальні показники про розгляд запитів в органах прокуратури.

11.5. У рядку 1 зазначається загальна кількість розглянутих запитів, які надійшли до органу прокуратури. Під розглянутими запитами слід вважати запити, за якими надано інформацію, відмовлено у її наданні, а також запити, за якими прокурором надано роз'яснення.

11.6. У рядку 2 враховуються ті запити (із розглянутих), на які прокурором надано інформацію, що вимагалася запитувачем: надано копії відомчих документів; повідомлено про розгляд цивільної справи; надано, в межах доступного, інформацію щодо кримінального провадження тощо.

11.7. Строк розгляду запиту обчислюється з дня його надходження до прокуратури (а не до відповідного структурного підрозділу) до дня направлення відповіді (інформації) запитувачу про наслідки розгляду запиту. Строк обчислюється в робочих днях.

11.8. У рядку 3 відображається кількість запитів (з рядка 2), на які надано інформацію впродовж 48 годин з дня отримання запиту (частина 2 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

11.9. До вказаних запитів слід віднести запити, які стосуються інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та надзвичайних подій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян.

11.10. У рядку 4 обліковуються запити (з рядка 2), на які інформація надавалася з продовженням строку розгляду запиту. Продовження строку розгляду зумовлено необхідністю надання великого обсягу інформації або потребою пошуку цієї інформації серед значної кількості даних. Зазначений строк може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження та повідомленням запитувача у письмовій формі не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту.

 

11.11. У рядку 5 враховуються запити, за якими прийнято рішення про відмову у наданні запитуваної інформації. До них слід відносити інформацію з обмеженим доступом; інформацію, якою не володіють органи прокуратури і яка не створювалася у процесі діяльності; інформацію, доступ до якої обмежено законом.

11.12. У рядку 6 відображаються запити, на які надано роз’яснення стосовно непоширення Закону України «Про доступ до публічної інформації» на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються Законом України «Про звернення громадян». У більшості це звернення осіб щодо надання інформації з питань розгляду попередніх звернень.

11.13. У рядку 7 обліковуються запити, надіслані для розгляду до інших відомств та прокуратур як розпорядників запитуваної інформації, у тому числі у рядку 8 виокремлено запити, надіслані іншим прокурорам як розпорядникам цієї інформації.

11.14. У рядку 9 вказується залишок запитів на кінець звітного періоду, на які інформація та відповідь ще не надані, у тому числі за якими прийнято рішення про відстрочку у задоволенні запиту.

11.15. У рядку 10 враховуються запити, за якими прийнято рішення про відстрочку в задоволенні запиту у зв’язку з настанням обставин непереборної сили (частина 6 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Рішення про відстрочку доводиться до запитувача у письмовій формі з роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. У рішенні про відстрочку, крім інших визначених Законом даних, має бути зазначено строк, у який буде задоволено запит.

11.16. Прокурор, який надав роз’яснення або надіслав запит іншим розпорядникам для розгляду, враховує ці запити відповідно у рядках 6, 7.

11.17. З метою уникнення подвійного обліку одного запиту, на який надається (відмовляється у наданні) інформація та одночасно надається роз’яснення або він надсилається на розгляд у певній частині іншому розпоряднику, прокурор, який його розглядає, до звіту включає лише одну із складових розгляду запиту (на вибір).

11.18. Загальна кількість розглянутих запитів у кожному із органів прокуратури та загалом в органах прокуратури області чи в цілому в державі складається із запитів, указаних у рядках 1.

11.19. Для уникнення подвійного обліку запити, які надсилаються для розгляду в інші установи та прокуратури як розпорядникам інформації (рядки 7-8), у рядку 1 не обліковуються.

11.20. У таблиці 19 відображаються категорії усіх розглянутих запитів без дублікатів за їх видами. Таблиця побудована таким чином, що з окремих питань прокурорської діяльності, відображених у рядку, є графа про загальну кількість запитів, на які надано інформацію, відмовлено та дано роз’яснення.

11.21. Із загальної кількості розглянутих запитів (рядок 1 таблиці 18) виділяються у таблиці 19: графа 1 – кількість запитів, на які надано інформацію (відповідає рядку 2 таблиці 18); графа 2 – відмовлено у наданні інформації (відповідає рядку 5 таблиці 18); графа 3 – надано роз’яснення (відповідає рядку 6 таблиці 18).

11.22. У рядку 2 враховуються розглянуті запити з питань досудового розслідування.

11.23. У рядку 3 обліковуються розглянуті запити з питань підтримання державного обвинувачення в суді.

11.24. У рядку 4 відображаються розглянуті запити з питань представництва інтересів громадян та держави в суді.

11.25. У рядку 5 обліковуються запити щодо надання інформації з питань організаційно-розпорядчої діяльності. До цього рядка включаються запити щодо надання відомчих нормативно-правових актів, розпорядчих документів (розпорядження, вказівки, переліки тощо).

11.26. У рядку 6 (з рядка 5) виокремлюються запити щодо надання статистичної інформації.

11.27. У рядку 7 враховуються запити з кадрових питань (у тому числі щодо надання інформації про вакансії, декларації про доходи тощо).

11.28. У рядку 8 зазначаються запити на інформацію з інших питань. До вказаних запитів включаються всі запити на інформацію, які не ввійшли до попередніх рядків.

11.29. Сума чисел у рядках 1 – 4, 6, 7 графи 1 таблиці 19 не повинна перевищувати число в рядку 2 у графі 1 таблиці 18.

11.30. Сума чисел у рядках 1 – 4, 6, 7 графи 2 таблиці 19 не повинна перевищувати число в рядку 5 у графі 1 таблиці 18.

11.31. Сума чисел у рядках 1 – 4, 6, 7 графи 3 таблиці 19 не повинна перевищувати число в рядку 6 у графі 1 таблиці 18.

 


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!