Терміни подання звітності



 

3.1. Звіт подається до встановленого терміну. Датою подання звіту вважається дата надходження його прокурору вищого рівня. Якщо дата подання звіту припадає на вихідний або святковий день, датою подання звіту вважається наступний за ним робочий день тижня.

3.2. Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військові прокурори регіонів зведений звіт за формою № П надсилають до Генеральної прокуратури України каналами електронного зв’язку з одночасним наданням його у паперовому вигляді.

3.3. Звіт за формою № П подається до прокуратури вищого рівня таких чисел місяця, наступного за звітним періодом:

 

Терміни подання звітності
міські, районні, міжрайонні прокурори – прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя до 2 числа
прокурори районів у містах з районним поділом – прокурору міста до 2 числа
прокурори міст з районним поділом – прокурору обласного рівня до 3 числа
військові прокурори гарнізонів – військовому прокурору регіону до 2 числа
прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя – до управління організації ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та статистичної інформації Генеральної прокуратури України до 5 числа
військові прокурори регіонів – до Головної військової прокуратури до 5 числа
Головна військова прокуратура – до управління організації ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та статистичної інформації Генеральної прокуратури України   до 6 числа
начальники управлінь та відділів Генеральної прокуратури України – до управління організації ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та статистичної інформації Генеральної прокуратури України   до 3 числа

3.4. Відповідальність за своєчасне подання звітності покладається особисто на прокурорів, які підписали звіти.

 

4. ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН ТА ДЕРЖАВИ В СУДАХ (розділ 1 звіту форми № П)

4.1. У розділі 1 таблиці 1 звітності відображаються дані щодо результатів досудового врегулювання спору, розгляду позовів, заяв, скарг, подань прокурора в порядку цивільного, господарського, адміністративного та кримінального судочинства (в частині відшкодування збитків, заподіяних кримінальним правопорушенням), про участь прокурора у розгляді справ судами у порядку представництва інтересів громадян і держави, а також ініціювання перегляду судових рішень.

4.2. Дані про пред’явлені (направлені) позови, заяви, скарги, подання заповнюються прокурором, який їх пред’явив (направив), незалежно від того, яким судом вони розглянуті.

4.3. До звіту не включаються пред’явлені до суду позови, заяви за якими ще не порушено провадження, а також позови, щодо яких судом відмовлено у прийнятті позову або відмовлено у відкритті провадження у справі.

4.4. Позови вважаються пред’явленими після порушення судом справи чи відкриття провадження, що має підтверджуватись копією відповідної ухвали суду, за неможливості своєчасного отримання копії такої ухвали – відміткою у формах первинного обліку з посиланням на дату винесення ухвали суду та номер судової справи. Заяви в порядку наказного провадження обліковуються після їх отримання судом, що має підтверджуватись даними вхідної кореспонденції суду (відміткою на копії заяви).

4.5. Дані про справи, які протягом звітного року прийняті судом до провадження після їх скасування судами апеляційної або касаційної інстанції, повторно до звіту не включаються.

4.6. Позови, пред’явлені в порядку кримінального судочинства, враховуються після призначення судового розгляду (ст. 316 КПК України).

4.7. Дані щодо сум грошових коштів в усіх графах указуються в абсолютних числах у тисячах гривень (тис. грн.). Кошти в іноземній валюті зазначаються у гривнях за офіційним курсом Національного банку України на момент прийняття рішення.

4.8. Дані звіту щодо результатів розгляду позовів, заяв, сум стягнень тощо залежно від рішень, прийнятих судами вищих інстанції, можуть коригуватись лише протягом звітного року.

4.9. У графі 1 відображається загальна кількість звернень прокурора, направлених до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, суб’єктів державного та комунального секторів економіки, органів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до ч. 5 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 з метою вжиття заходів з досудового врегулювання спору та поновлення ймовірно порушеного права громадянина або законного інтересу держави.

4.10. У графі 2 зазначається кількість позовів (заяв), внесених прокурором у разі неврегулювання спору у досудовому порядку. Дані графи 2 формуються з урахуванням звернень щодо досудового врегулювання спору, направлених у поточному та минулих роках.

4.11. У графі 3 зазначається загальна кількість порушених за позовами прокурора справ, які на кінець звітного періоду перебувають у провадженні судів, незалежно від того, коли було пред’явлено позов чи порушено справу.

4.12. У графі 4 вказується сума, на яку заявлені позовні вимоги у справах, що перебувають у провадженні суду (з графи 3).

4.13. У графі 5 зазначається загальна сума у справах, за якими судом відкрито провадження з початку року на кінець звітного періоду.

4.14. У графі 6 відображаються дані щодо кількості задоволених судом, у т.ч. частково, позовів (заяв, скарг) прокурора з постановленням рішення чи видачею наказу по суті заявлених вимог у порядку наказного провадження. У цій графі обліковуються також позови, щодо яких одночасно з частковим задоволенням суд прийняв рішення про припинення, закриття провадження у справі, у т.ч. у зв`язку з добровільним відшкодуванням збитків.

4.15. У графі 7 відображається загальна сума, на яку судом задоволено повністю або частково позови прокурора з початку року незалежно від того, чи набрали вони законної сили, тобто з дати прийняття судом рішення. Сума задоволеного позову має відповідати сумі, вказаній у резолютивній частині рішення суду, а щодо майна (у т.ч. земель, що знаходились у власності або користуванні) – його вартості, що зазначена у резолютивній частині рішення суду, або визначена висновком експерта чи іншою повноважною особою (органом).

4.16. У графі 8 зазначається загальна сума, яку добровільно відшкодовано відповідачами за закритими справами (у т.ч. вартість добровільно повернутих земельних ділянок), за винятком суми (включно із вартістю земель), що надійшла на виконання мирових угод після визнання їх судом.

4.17. Сума добровільного відшкодування обліковується лише у разі закриття (припинення) судом справи у зв`язку з добровільним відшкодуванням збитків відповідачем після пред`явлення позову і підтверджується відповідною ухвалою суду та матеріалами про перерахування коштів (повернення, звільнення земельних ділянок).

4.18. У разі часткового задоволення позову прокурора з одночасним припиненням провадження у справі у зв`язку з добровільним відшкодуванням сума добровільного відшкодування враховується у графі 8, а сума, на яку задоволено позов, – у графі 7.

4.19. У графі 9 відображається загальна сума за рішеннями суду за позовами прокурорів, що набрали законної сили чи допущені до негайного виконання, передані до виконання у звітному періоді. Передача на виконання має підтверджуватись копією відповідної постанови органу стягнення.

4.20. У графі 10 відображаються дані про участь прокурора у розгляді справ судами у порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства із закінченням провадження (з постановленням рішення у справі по суті, із закриттям провадження, із залишенням позовів, заяв без розгляду), у тому числі справ, порушених не за позовами прокурора. Ці показники заповнюються прокурором, який забезпечував участь у розгляді справи незалежно від рівня судової інстанції.

4.21. Відомості щодо участі прокурорів за їх позовами, розглянутих у кримінальному судочинстві, у графі 10 не відображаються.

4.22. Дані про судові засідання за участю прокурора, у яких провадження не закінчено (відкладено слухання, оголошено перерву, зупинено провадження), у графі 10 не вказуються.

4.23. У графі 11 зазначається сума у справах, де ініційовано вступ шляхом участі у розгляді справ у першій, апеляційній, касаційній інстанціях та Верховним Судом України. У зазначеній графі вказується сума, яка стягнута судом на користь громадянина або держави за висновком прокурора, де ініційовано його вступ шляхом участі на стороні позивача. Також у цій графі вказується сума, у стягненні якої судом відмовлено на підставі висновку прокурора, у разі участі прокурора у справі на стороні відповідача. При перегляді таких справ судами вищестоящих інстанцій дані до графи 11 повторно не вносяться.

4.24. У графах 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 відображаються дані про апеляційні, касаційні скарги, заяви про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, внесені прокурором у порядку цивільного, господарського, адміністративного судочинства як за позовами прокурора, так і за позовами інших осіб. Зазначені дані заповнюються тим прокурором, який вніс відповідну скаргу чи заяву.

4.25. У графах 12, 14, 16, 18 відображається кількість розглянутих апеляційних, касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами та заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України.

4.26. У разі повернення апеляційної чи касаційної скарги (заяви), відмови у відкритті апеляційного чи касаційного провадження, припинення провадження у справі (ст.ст. 297, 328 ЦПК України, ст.ст. 97, п. 7 ст.106, 111-3 ГПК України, ст.ст. 189, 214 КАС України), якщо прокурором повторно скаргу (заяву) не направлено до суду або судове рішення не скасовано, така скарга (заява) обліковується у графах 12, 14, 16, 18.

4.27. У графах 13, 15, 17, 19 відображається кількість (з граф 12, 15, 16, 18) задоволених апеляційних та касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами та заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України, розглянутих у порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства.

4.28. У графі 20 відображаються суми: 1) за незаконними рішеннями судів про стягнення коштів, скасованими за скаргами (заявами) прокурора; 2) за незаконними рішеннями судів про відмову у стягненні коштів, скасованими за скаргами (заявами) прокурора із задоволенням позовних вимог.

4.29. У графі 21 обліковується кількість громадян, права яких поновлено у судовому порядку. Дані вказуються з початку року незалежно від того, чи набрали судові рішення законної сили, тобто з дати прийняття рішення.

4.30. У графі 22 вказується площа земель (у гектарах), які реально повернуті або їх незаконне виділення попереджено за позовами (заявами) прокурорів, а також за рішеннями суду у справах за позовами інших осіб, у які прокурором здійснено вступ, у тому числі шляхом апеляційного та касаційного оскарження рішень. Облік площ повернутих земель здійснюється лише після державної перереєстрації виникнення, переходу або припинення права власності, користування чи іншого обтяження на землю. Облік площ земель, незаконне виділення яких попереджено, здійснюється на підставі письмової інформації органів державної виконавчої служби або органів контролю у сфері земельних ресурсів.

4.31. У графі 23 зазначається загальна кількість розпочатих кримінальних проваджень, порушених відповідно до ч.7 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014.

4.32. У рядку 1 відображаються загальні результати позовної роботи прокурора у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві. Число в рядку 1 має дорівнювати сумі чисел у рядках 5, 6, 11, 14.

4.33. У рядках 2, 3, 4 відображаються дані щодо позовної роботи прокурора окремо до видів судочинства: цивільного, господарського та адміністративного. Дані рядків 2, 3, 4 формуються із даних рядків 5, 6.

4.34. У рядку 5 відображаються загальні результати роботи в інтересах громадян.

4.35. У рядку 6 відображаються загальні дані щодо позовів в інтересах держави. Дані рядка 6 формуються з даних рядків 7, 8, 9. Сума чисел у цих рядках може бути меншою, ніж у рядку 6, оскільки вони не містять повного переліку позовів в інтересах держави. Не передбачені даною тематикою позови повинні відображатися безпосередньо у рядку 6.

4.36. У рядку 7 обліковуються загальні дані про позови з питань порушень законодавства про бюджетну систему України. Зокрема позови щодо визнання недійсними результатів державних закупівель (рішень тендерних комітетів, протоколів конкурсних торгів), укладених у зв’язку з цим договорів (купівлі-продажу, поставки, підряду та інших); повернення майна, набутого без достатньої правової підстави або відшкодування його вартості; стягнення збитків, заподіяних невиконанням договірних зобов’язань у цій сфері, з питань відшкодування до бюджету: позови щодо нецільового використання бюджетних коштів, стягнення до бюджету заборгованості суб’єктів господарювання перед державою за іноземними позиками, залученими під державні гарантії, стягнення до державного бюджету штрафних санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, тощо.

4.37. У рядку 8 обліковуються позови, заяви пред’явлені прокурором у зв’язку з порушеннями законодавства про державну та комунальну власність – на усунення порушень законодавства при наданні в оренду державного та комунального майна; при управлінні акціями (частками, паями), що є державною чи комунальною власністю; при примусовому відчуженні такого майна, у т.ч. за борговими зобов’язаннями; при посередницьких операціях з цим майном і правами на нього при відчуженні шляхом продажу майна; при сплаті, надходженні та використанні коштів від відчуження (продажу) державного чи комунального майна, тобто дії, вчинені при управлінні майном та при його відчуженні тощо, у тому числі в ході приватизаційних процедур.

4.38. У рядку 9 відображаються позови про охорону навколишнього природного середовища, охорону атмосферного повітря, про природно-заповідний фонд, тваринний світ, щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, про відходи та інші, передбачені Водним, Лісовим кодексами України, Кодексом України про надра, Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про тваринний світ», «Про природно-заповідний фонд України», «Про відходи» та іншим законодавством, яким регламентуються суспільні відносини у цих галузях. Також до цього рядка включаються позови з питань виконання інвестиційних та інших програм у вказаній сфері, додержання законів уповноваженими органами державного контролю тощо.

4.39. У рядку 10 (з рядка 1) відображаються узагальнені відомості про представницьку діяльність прокурора у порядку адміністративного, цивільного, господарського, кримінального судочинства з відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями (у т.ч. при заподіянні такої шкоди неповнолітніми особами), а також про усунення інших суспільно небезпечних наслідків кримінальних правопорушень (визнання недійсними правочинів, скасування незаконних актів і рішень тощо).

4.40. У рядку 11 (з рядка 10) зазначаються дані про позови прокурора у кримінальному судочинстві про відшкодування заподіяної кримінальними правопорушеннями шкоди, а також про усунення інших суспільно небезпечних наслідків кримінальних правопорушень (у т.ч. визнання недійсними правочинів, скасування незаконних актів і рішень). Показники рядка 11 включаються до рядка 1, а у рядках 5, 6 не розподіляються.

4.41. У рядку 12 обліковуються результати представницької роботи про відшкодування шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями з ознаками корупції.

4.42. У рядку 13 відображаються відомості про представницьку роботу прокурора з відшкодування шкоди, заподіяної неповнолітніми.

4.43. У рядку 14 обліковуються позови, заяви, скарги прокурора з питань виконання рішень судів, передбачених процесуальним законодавством та Законом України «Про виконавче провадження» і вирішення яких здійснюється в судовому порядку. Показники рядка 14 формуються з рядка 1 та у рядках 5, 6 не розподіляються.

4.44. У рядку 15 обліковуються результати представницької роботи у сфері захисту прав дітей. До них слід відносити дані про вжиті заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей, соціального забезпечення, освіти, охорони життя і здоров’я, опіки, піклування та усиновлення, праці, захисту від насильства, захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, тощо. Показники рядка 15 формуються з рядка 1 та одночасно розподіляються у рядках 2 – 13.

4.45. У рядку 16 (із рядка 15) виокремлюються показники з питань захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, у т.ч. щодо збереження мережі, майна та земельних ділянок дитячих установ, забезпечення законності використання бюджетних коштів та проведення державних закупівель.

4.46. У рядку 17 (з рядка 1) обліковуються результати представницької діяльності у воєнній сфері, у тому числі в рядку 18 – у сфері оборонно-промислового комплексу. Показники рядка 17 формуються з рядка 1 та одночасно розподіляються у рядках 2 – 13.

4.47. У рядку 19 наводяться дані про позови з питань земельних відносин в інтересах громадян та в інтересах держави, у т.ч. щодо визнання права власності на земельний пай; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про надання землі; витребування, повернення землі з незаконного володіння та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок, стягнення коштів за договірними та позадоговірними зобов’язаннями, земельного податку, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, розірвання та визнання недійсними договорів оренди, купівлі-продажу тощо.

4.48. У рядку 20 (із рядка 19) виокремлюються результати представницької діяльності з питань земельних відносин, що здійснювалась в інтересах держави.

5.НАГЛЯД ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ОРГАНАМИ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ ОПЕРАТИВНО - РОЗШУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ (розділ 2 звіту форми № П)

 

5.1. У розділі 2 звітності відображаються основні дані нагляду за додержанням законів органами, що здійснюють досудове розслідування та оперативно-розшукову діяльність. Зазначені в таблицях показники містять інформацію про ефективність і результативність процесуального керівництва прокурора досудовим розслідуванням та стан законності при проведенні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.

5.2. Показники розділу 2 звіту про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – Реєстр) відомостей про вчинені кримінальні правопорушення, раніше не обліковані, скасування незаконних постанов, винесених під час досудового розслідування, внесення подань, клопотань про застосування запобіжних заходів та інші дії прокурора при здійсненні нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування, враховуються у звіті прокурора того рівня, який прийняв зазначені рішення.

5.3. Якщо прокурор прийняв рішення, відомості про яке заносяться до Реєстру, він зобов’язаний забезпечити внесення такої інформації до Реєстру у строки, визначені Положенням про порядок його ведення, затвердженим наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 № 69.

5.4. У таблиці 2 «Нагляд за законністю проведення досудового розслідування» у графі 1 відображається кількість виявлених при перевірках, а також під час досудового розслідування кримінальних правопорушень раніше відомих, але не облікованих у Реєстрі відповідними правоохоронними органами. Ці кримінальні правопорушення враховуються у тому звітному періоді, у якому прокурор вніс відповідні відомості про них до ЄРДР.

5.5. Під поняттям «раніше відомі кримінальні правопорушення» маються на увазі ті кримінальні правопорушення, про які стало відомо правоохоронним органам (надходили заяви, повідомлення тощо), але самі кримінальні правопорушення з різних причин залишились не облікованими в Реєстрі та відповідно кримінальне провадження розпочате не було.

5.6. У рядку 1 графи 1 вказується загальна кількість кримінальних правопорушень, які не обліковані в Реєстрі, а в рядках 3 – 13 зазначені правопорушення розподіляються залежно від того, який орган безпідставно не вніс інформацію про них до Реєстру.

5.7. Якщо кримінальне правопорушення, раніше не обліковане у Реєстрі, виявив прокурор вищого рівня, то він зобов’язаний включити ці дані у звіт по апарату Генеральної прокуратури України, області, відповідного регіону та забезпечити внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

5.8. У графі 2 зазначається кількість кримінальних правопорушень, з числа прихованих від обліку в Реєстрі, за результатами розслідування яких прийнято рішення про направлення до суду кримінального провадження у порядку п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 283 КПК України з обвинувальним актом або клопотанням.

5.9. У графі 3 вказується кількість кримінальних правопорушень, з числа прихованих від обліку в Реєстрі, за результатами розслідування яких прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.п. 1-3 ч.1 ст. 284 КПК України.

5.10. Ці правопорушення (з граф 2 і 3) розподіляються в рядках 3 – 13 залежно від того, який орган безпідставно не вніс інформацію про них до Реєстру, та формуються із числа облікованих у поточному та минулих роках.

5.11. У графі 4 рядка 1 обліковується загальна кількість скасованих прокурором постанов про закриття кримінальних проваджень з розподілом їх у рядках 3 – 13 залежно від органів, за провадженнями яких прийнято це рішення.

5.12. У графі 5 вказуються (з графи 4) дані про кількість направлених до суду кримінальних проваджень у звітному періоді, у яких прокурором скасовано постанову про закриття кримінального провадження.

5.13. У графі 6 відображається кількість винесених прокурором постанов про відновлення досудового розслідування.

5.14. Дані у графах 4 і 6 показуються незалежно від повторності перевірки одних і тих самих проваджень і скасування у них відповідних постанов.

5.15. У графі 7 обліковується кількість письмових вказівок, наданих процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях у порядку ст. 36 КПК України. Підставою для відображення даного показника в таблиці є копія письмової вказівки, яка приєднана до наглядового провадження. Вказівки, які є у постановах прокурорів про скасування постанов про закриття кримінальних проваджень та про відновлення досудового розслідування, у графі 7 не обліковуються. Дані в рядках 3 – 13 слід відображати залежно від того, який орган проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, у межах якого прокурор дав письмову вказівку.

5.16. У графах 8 – 11 відображаються відомості щодо участі прокурорів у розгляді слідчим суддею під час досудового розслідування скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора. Дані про участь розподіляються у рядках 2 – 13 залежно від того, чиї рішення, дії чи бездіяльність оскаржені: прокурора (рядок 2), слідчого прокуратури (рядок 3), слідчого МВС (рядок 4), з них при розслідуванні злочинів (рядки 5 – 7), при розслідуванні кримінальних проступків (рядки 8 – 10), слідчого органів Державної фіскальної служби (рядок 11), слідчого служби безпеки (рядки 12 – 13).

5.17. У рядку 1 графи 8 зазначаються узагальнені дані щодо участі прокурорів у розгляді слідчим суддею скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора (ч. 1 ст. 303 КПК України) з постановленням одного з рішень, передбачених ч. 2 ст. 307 КПК України: скасування рішення слідчого чи прокурора, зобов’язання припинити або вчинити певну дію, а також про відмову в задоволенні скарги, яке набрало законної сили у звітному періоді.

5.18. У графі 9 відображаються (із графи 8) дані про участь у розгляді скарг на бездіяльність слідчого або прокурора, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 303 КК України).

5.19. У графі 10 зазначаються (із графи 8) відомості щодо участі у розгляді скарг з прийняттям рішення про їх задоволення, тобто з постановленням ухвали про скасування рішення слідчого чи прокурора, зобов’язання припинити або вчинити певну дію (п.п. 1 – 3 ч. 2 ст. 307 КПК України).

5.20. У графі 11 вказуються (з графи 10)дані про участь у розгляді скарг з прийняттям рішення про їх задоволення на бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

5.21. Рядок 1 є підсумковим. У рядках 3 – 13 ураховуються показники щодо вжитих прокурором заходів за кримінальними провадженнями слідчих прокуратури, у т.ч. органів внутрішніх справ, органів Державної фіскальної служби України та служби безпеки.

5.22. У рядку 14 (з рядка 1) виокремлюються відомості про роботу прокурора з питань нагляду за законністю проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми, а також результати оскарження процесуальних рішень (дій, бездіяльності) слідчого чи прокурора у таких провадженнях.

5.23. У графах 1 – 7 сума чисел у рядках 3, 4, 11, 12 повинна дорівнювати числу в рядку 1. У графах 8 – 11 сума чисел у рядках 2, 3, 4, 11, 12 має дорівнювати числу в рядку 1. У графах 1 – 11 сума показників у рядках 5 та 8 дорівнює показнику в рядку 4.

5.24. У таблиці 3 «Розглянуті апеляційні скарги прокурора на судові рішення з питань досудового розслідування» відображаються дані про результати розгляду апеляційних скарг прокурора на ухвали слідчого судді з питань, які вирішувалися на стадії досудового розслідування до направлення матеріалів кримінального провадження до суду для розгляду по суті (не обліковуються у розділі 3 звіту)». Облік цих даних здійснює той прокурор, який оскаржив судове рішення.

5.25. У рядку 1 відображаються дані щодо всіх апеляційних скарг прокурора (про скасування ухвал слідчого судді про відмову в наданні дозволу на затримання, про відмову в застосуванні запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту або про продовження строку тримання під вартою чи домашнього арешту, про відмову в арешті майна та тимчасовому доступу до речей і документів, про відмову у відстороненні від посади та інші рішення, перелік яких визначений ст. 309 КПК України).

5.26. У рядку 2 обліковуються (з рядка 1) відомості про апеляційні скарги прокурора на ухвали слідчого судді про відмову в наданні дозволу на затримання.

5.27. У рядку 3 (з рядка 2) виділяються результати розгляду апеляційних скарг прокурора на ухвали слідчого судді про відмову в наданні дозволу на затримання у провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми.

5.28. У рядку 4обліковуються апеляційні скарги на ухвали слідчого судді про відмову у відстороненні від посади.

У таблиці 4 «Нагляд за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів» враховується виконана прокурором робота з питань нагляду за додержанням законності в діяльності органів внутрішніх справ, органів Державної фіскальної служби та Служби безпеки при проведенні ними досудового розслідування, здійсненні заходів щодо протидії та запобігання кримінальним правопорушенням, усунення причин та умов, що сприяють їх вчиненню.

5.30. У графі 1 у рядках 1 – 15 відображається загальна кількість розглянутих документів реагування із вжиттям відповідних заходів і притягнутих працівників правоохоронних органів до дисциплінарної та кримінальної відповідальності. У кожному рядку сума даних у графах 2 – 5 не повинна перевищувати число у графі 1.

5.31. У графах 2 – 5 відповідно враховуються дані про результати реагування прокурора на порушення законності при реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення (графа 2), на виявлені порушення законів при здійсненні досудового розслідування злочинів (графа 3), на виявлені порушення законів при здійсненні досудового розслідування кримінальних проступків (графа 4), на порушення закону при застосуванні незаконних методів досудового розслідування (графа 5).

5.32. У графі 6 (з графи 1) відображаються результати роботи прокурора щодо нагляду за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми.

5.33. У рядках 1 – 5 ураховується кількість розглянутих документів реагування із числа внесених прокурором із вжиттям заходів щодо усунення порушень законів у діяльності відповідних органів. Якщо у документі реагування ставиться вимога про усунення одночасно декількох порушень, визначених у графах 2 – 5, результати розгляду такого документа (притягнуті до відповідальності особи) відображаються у відповідних графах таблиці залежно від підстав притягнення. При цьому документ реагування обліковується тільки в одній із цих граф, без дублювання.

5.34. У рядках 6 – 10 відображається кількість працівників відповідних органів, які за вимогою прокурора притягнуті до дисциплінарної відповідальності за порушення закону. У цих рядках ураховуються тільки ті працівники відповідних органів, щодо яких видані накази про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

5.35. У рядках 11 – 15 відображається кількість співробітників органів внутрішніх справ, служби безпеки, органів Державної фіскальної служби України, яких повідомлено про підозру за фактами вчинення кримінальних правопорушень як про посадові кримінальні правопорушення, так і за кримінальні правопорушення, пов'язані зі службовою діяльністю виконанням службових обов'язків чи використанням службових повноважень. Такі особи обліковуються незалежно від періоду початку досудового розслідування за направленими до суду кримінальними провадженнями. У разі постановлення судом виправдувального вироку, який набрав законної сили, звіт у цій частині підлягає коригуванню.

5.36. Не повинні враховуватися у рядках 11 – 15 співробітники вказаних органів, які покарані в дисциплінарному порядку або притягнуті за направленими до суду кримінальними провадженнями до кримінальної відповідальності за порушення законності в органах і установах попереднього ув’язнення та виконання покарань (слідчих ізоляторах, виправних, виховних колоніях, ізоляторах тимчасового тримання, кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин органів внутрішніх справ, приймальниках-розподільниках для неповнолітніх тощо), оскільки дані про них повинні обліковуватись окремо у відповідних рядках таблиць 12, 13 розділу 5 цього звіту.

5.37. У таблиці 5 «Клопотання до суду про застосування запобіжних заходів» обліковуються відомості про результати розгляду клопотань прокурора про обрання запобіжних заходів. У графі 1 зазначається загальна кількість клопотань, у графах 2 – 6 вони розподіляються за органами досудового розслідування.

5.38. У графі 7 (з графи 1) виокремлюються результати розгляду на стадії досудового розслідування клопотань до суду про застосування запобіжних заходів у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми, а також відомості про звільнення неповнолітніх з-під варти (за закінченими досудовим розслідуванням або розглянутими судами кримінальними провадженнями).

5.39. У рядку 1 відображається загальна кількість клопотань, поданих до суду, про застосування запобіжних заходів: особистого зобов’язання, особистої поруки, застави, домашнього арешту, тримання під вартою у кримінальних провадженнях, які перебувають у провадженні слідчих, згідно зі ст.ст. 176, 177, 179, 180, 181, 182, 183, 193 КПК України.

5.40. Якщо стосовно підозрюваного впродовж звітного періоду вносилося кілька клопотань про обрання таких запобіжних заходів (у зв’язку з повторним затриманням, після відмови слідчим суддею в обранні запобіжного заходу, невиконання підозрюваним обов’язків, покладених на нього при застосуванні іншого, раніше обраного запобіжного заходу, після скасування, зміни раніше обраного запобіжного заходу тощо), то всі вони також відображаються у рядку 1.

5.41. У рядку 6 обліковується кількість клопотань про поміщення осіб до психіатричних закладів як запобіжного заходу відповідно до ст.508 КПК України.

5.42. У рядку 7 відображається (з рядка 1) кількість клопотань про застосування запобіжних заходів, відкликаних прокурором з суду в порядку ст. 185 КПК України, у рядку 12 (з рядка 6) – кількість відкликаних клопотань про поміщення до психіатричного закладу.

5.43. У рядку 13 обліковується (з рядків 4, 5) кількість клопотань про домашній арешт та тримання під вартою, за результатами розгляду яких слідчим суддею у звітному періоді відмовлено у застосуванні таких запобіжних заходів. У рядку 15 (з рядка 13) виокремлюються зазначені відомості щодо клопотань про тримання під вартою. У рядках 16 – 19 (з рядка 15) вказуються дані щодо обраних слідчим суддею інших, більш м’яких запобіжних заходів у разі відмови в обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (ч.4 ст. 194 КПК України).

5.44. У рядку 20 (з рядка 6) відображається кількість клопотань про поміщення особи до психіатричного закладу, у задоволенні яких слідчим суддею відмовлено у звітному періоді.

5.45. У рядку 21 (із рядка 13) відображається кількість поданих прокурором протягом звітного періоду апеляційних скарг на ухвали слідчого судді про відмову в задоволенні клопотання про застосування таких запобіжних заходів, як домашній арешт та тримання під вартою. У рядку 24 (з рядка 20) вказується кількість апеляційних скарг на ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання про поміщення до психіатричного закладу.

5.46. У рядку 25 обліковується (з рядка 21) кількість задоволених за звітний період апеляційним судом апеляційних скарг прокурора на ухвали слідчого судді про відмову в задоволенні клопотань про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та тримання під вартою. У рядку 28 (з рядка 24) обліковується кількість задоволених апеляційних скарг на ухвали слідчого судді про відмову у застосуванні такого запобіжного заходу, як поміщення до психіатричного закладу.

5.47. У рядках 3, 9 наводяться відомості щодо поданих до суду клопотань про заставу, у рядках 4, 10, 14, 22, 26 – про домашній арешт, у рядках 5, 11, 15, 23, 27 – про тримання під вартою, у рядках 6, 12, 20, 24, 28- про поміщення до психіатричного закладу.

5.48. Дані у рядку 1 не перевищують суми показників у рядках 2 – 5, у рядку 7 – не перевищують суми у рядках 8 – 11. Дані у рядку 13 дорівнюють сумі у рядках 14, 15, дані у рядку 15 не перевищують суми у рядках 16 - 19. Дані у рядку 21 дорівнюють сумі у рядках 22 – 23, у рядку 25 – сумі у рядках 26 – 27. Сума чисел у рядках 7 та 13 не повинна перевищувати число у рядку 1, сума у рядках 12, 20 не повинна перевищувати число у рядку 6.

5.49. У рядку 29 відображається загальна кількість осіб, звільнених з-під варти протягом звітного періоду на стадії досудового розслідування та судового провадження за закінченими досудовими розслідуваннями або розглянутими судами кримінальними провадженнями, тобто не з моменту фактичного звільнення таких осіб, а з моменту прийняття остаточного процесуального рішення у справі стосовно них (при винесенні органом досудового розслідування постанови про закриття кримінального провадження, за виправданням обвинуваченого або закриттям провадження судом, засуджені до міри покарання, не пов’язаної з обмеженням або позбавленням волі та ін.).

5.50. Не обліковується у рядку 29 особи, які були звільнені з-під варти на стадії досудового розслідування чи судового розгляду у звітному періоді у зв’язку зі зміною запобіжного заходу, проте до прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні. Дані про таких осіб повинні відображатися у цьому рядку тільки тоді, коли у подальшому стосовно них кримінальне провадження закрито чи ухвалено виправдувальний вирок або призначено покарання, не пов’язане з обмеженням чи позбавленням волі. Крім того, у рядку 29 не відображаються особи, звільнені з-під варти у зв’язку із закриттям провадження за наслідками перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами.

5.51. У рядку 30 зазначаються особи (з рядка 29), які звільнені з-під варти у звітному періоді у зв’язку із закриттям кримінального провадження за відсутністю події або складу кримінального правопорушення в їх діях чи за недоведеністю винуватості підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення згідно з п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 284 КПК України у стадії досудового розслідування.

5.52. У рядку 31 окремо відображаються особи (із числа осіб у рядку 30), які звільнені з-під варти у звітному періоді у зв’язку із закриттям кримінального провадження за відсутністю в їх діях складу кримінального правопорушення внаслідок набрання чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою, тобто декриміналізації.

5.53. У рядку 32 вказуються особи (із числа осіб у рядку 29), які звільнені з-під варти за виправданням обвинуваченого або закриттям кримінального провадження судом. У цьому рядку відображаються всі звільнені з-під варти за зазначених підстав особи, виправдувальні вироки стосовно яких або рішення суду першої чи апеляційної інстанцій про закриття кримінального провадження набрали законної сили у звітному періоді, незалежно від внесення прокурором касаційної скарги на такі вироки або рішення суду першої чи апеляційної інстанції.

5.54. У рядку 33 зазначаються дані про осіб (із числа осіб у рядку 32), які звільнені з-під варти у зв’язку з ухваленням у звітному періоді виправдувального вироку внаслідок невстановлення події або складу кримінального правопорушення в їхніх діях чи за недоведеністю у суді винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 284, ч. 1 ст. 373 КПК України.

5.55. У рядку 34 відображаються особи (з числа осіб у рядку 32), які звільнені з-під варти у зв’язку з ухваленням судом у звітному періоді рішення про закриття кримінального провадження внаслідок відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення згідно з ч. 6 ст. 284 КПК України.

5.56. У рядку 35 відображаються особи (із числа осіб у рядку 32), які звільнені з-під варти у результаті закриття кримінального провадження судом у звітному періоді у зв’язку зі звільненням від кримінальної відповідальності за іншими, вже нереабілітуючими підставами – внаслідок акта амністії, зміни обстановки, у зв’язку з дійовим каяттям, закінченням строків давності, передачею особи на поруки тощо, тобто передбаченими ст.ст. 45 – 49 КК України, незалежно від того, чи направляв прокурор до суду клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, чи вказані обставини були виявлені під час здійснення судового провадження.

5.57. У рядку 36 окремо обліковуються дані про осіб (із числа осіб у рядку 32), які звільнені з-під варти у зв’язку із закриттям судом у звітному періоді кримінального провадження за відсутністю в їх діях складу кримінального правопорушення внаслідок набрання чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою, тобто декриміналізації, під час судового розгляду. При цьому відомості про таких осіб не повинні додатково відображатися у рядку 33, оскільки закриття судом кримінального провадження з вказаних підстав не може оцінюватися як порушення законності з боку органів досудового розслідування та прокурора, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням.

5.58. У рядку 37 зазначаються дані про осіб (із числа осіб у рядку 29), які звільнені з-під варти у зв’язку із засудженням їх до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, тобто до штрафу, виправних або громадських робіт тощо. У цьому рядку вказується кількість всіх звільнених з-під варти за зазначених підстав осіб, стосовно яких відповідні рішення суду першої чи апеляційної інстанції набрали законної сили у звітному періоді.

5.59. Особи, звільнені з-під варти внаслідок засудження судами до обмеження або позбавлення волі, проте звільнені від відбування покарання за тих або інших підстав (зокрема з випробуванням відповідно до ст. 75 КК України), не відображаються у цьому звіті, оскільки у даному випадку йдеться про обставини, пов’язані з призначенням покарання та звільненням від його відбування, що належить до виключної компетенції суду.

5.60. У випадках, коли звільнення з-під варти осіб, визнаних у встановленому порядку неосудними, відбувається у зв’язку із закриттям кримінального провадження на стадії досудового розслідування або судового провадження в суді першої чи апеляційної інстанції відповідно до п.п. 1, 2, 3 ст. 284 КПК України (зокрема за відсутністю події або складу кримінального правопорушення чи за недоведеністю винуватості особи в суді), вони відображаються у відповідних рядках таблиці 12 на загальних підставах.

5.61. Не повинні відображатися у звіті особи, які вчинили суспільно небезпечні дії, проте звільнені з-під варти у зв’язку із застосуванням судом примусових заходів медичного характеру або коли суд визнає непотрібним застосувати до них примусові заходи медичного характеру (ст. 513 КПК).

5.62. У рядку 38 зазначаються дані про осіб, які звільнені з-під варти у звітному періоді у зв’язку із скасуванням апеляційним судом ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу – тримання під вартою.

5.63. Якщо стосовно осіб, які були звільнені з-під варти у зв’язку із скасуванням апеляційним судом ухвали слідчого судді про тримання під вартою, в подальшому кримінальні провадження були закриті на стадії досудового розслідування чи судом або ухвалені судом виправдувальні вироки, а також обвинувальні вироки про засудження до покарань, не пов’язаних з обмеженням чи позбавленням волі, то вони також відображаються у відповідних рядках 29 – 37 таблиці 12 (виходячи з підстав такого рішення) у звіті за той період часу, коли було прийнято остаточне рішення у матеріалах кримінального провадження.

5.64. У рядку 39 відображаються особи, які на стадії досудового розслідування звільнені з-під варти у звітному періоді у зв’язку з внесенням застави, визначеної слідчим суддею в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України.

5.65. У цій таблиці прокурором кожного конкретного регіону відображаються дані про направлення до суду клопотань про заставу, домашній арешт та тримання під вартою, а також про звільнення з-під варти лише тих осіб, які були взяті під варту за клопотаннями прокурора (слідчого, погодженого з прокурором) цього ж регіону. Якщо у подальшому зазначені особи були звільнені з-під варти на стадії досудового розслідування або судами іншого регіону, то вони повинні відображатися у звіті саме того прокурора, який направляв до суду клопотання про їх тримання під вартою.

5.66. У таблиці 6 «Нагляд за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності» відображаються дані про стан нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності (далі – ОРД).

5.67. У рядку 1 враховується кількість оперативно-розшукових справ (далі – ОРС), які перевірені та результати їх вивчення відмічені, записані у довідках чи робочих зошитах.

5.68. У рядку 2 вказується кількість розглянутих документів реагування прокурора щодо усунення порушень закону при провадженні ОРД, у тому числі наданих прокурором доручень керівникам відповідних правоохоронних органів про проведення у підвідомчих їм підрозділах перевірок з метою усунення порушень закону.

5.69. У рядку 3 обліковується кількість притягнутих до дисциплінарної відповідальності посадових осіб за результатами розгляду внесених прокурором документів реагування, а також за наслідками ініційованих ним службових перевірок. Дисциплінарне стягнення повинно підтверджуватися завіреною копією наказу про його накладення.

5.70. У рядку 4 відображається кількість скасованих прокурором незаконних постанов в оперативно-розшукових справах відповідно до ч. 8 ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». У рядку 5 відображають відповідно кількість скасованих постанов про заведення ОРС, у рядку 6 – про закриття ОРС, у рядку 7 – про зупинення провадження в ОРС, у рядку 8 – про поновлення провадження в ОРС. Сума чисел у рядках 5, 6, 7, 8 не повинна перевищувати число в рядку 4.

5.71. У рядку 9 зазначається кількість наданих письмових вказівок про проведення оперативно-розшукових заходів відповідно до п. 4 ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

5.72. У графі 1 відображаються загальні результати нагляду за додержанням законів при здійсненні ОРД правоохоронними органами. З цієї графи обліковуються результати нагляду за додержанням законів при здійсненні ОРД у графах 2, 3, 4 – органами внутрішніх справ, у графах 5, 6 – органами служби безпеки, у графах 7, 8, 9 – органами Державної фіскальної служби, у графі 10 – органами Державної прикордонної служби, у графі 11 – Державної пенітенціарної служби. Сума чисел у графах 2, 5, 7, 10, 11 не перевищує число у графі 1.

5.73. У графі 12 виокремлюються (з графи 1) дані щодо результатів нагляду за додержанням законів при здійсненні ОРД стосовно неповнолітніх.

5.74. У таблиці 7 «Негласні слідчі (розшукові) дії» зазначаються результати роботи прокурора щодо нагляду за законністю проведення негласних слідчих (розшукових дій), а також відомості щодо рішень про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, прийнятих самостійно прокурором, без направлення клопотання для погодження слідчим суддею. Зазначені в таблиці показники містять інформацію про ефективність і результативність процесуального керівництва прокурора досудовим розслідуванням в частині проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

5.75. Відомості таблиці у рядках розподіляються в залежності від органів досудового розслідування, у провадженнях яких прийнято рішення про проведення НСРД (рядки 2, 3, 6, 7), з виокремленням даних щодо органів досудового розслідування на транспорті (рядок 4) та спецпідрозділів (рядок 5).

5.76. У рядку 8 (з рядка 1) вказуються відомості щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені неповнолітніми. Число у рядку 8 не перевищує числа у рядку 1.

5.77. У графах 1, 2 обліковуються результати роботи прокурора щодо розгляду клопотань слідчих про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, у тому числі у графі 1 обліковуються клопотання, за якими прокурором прийнято рішення про їх погодження, у графі 2 ­– за якими відмовлено у погодженні, про що складено постанову.

5.78. У графі 3 зазначається кількість клопотань про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, внесених до суду особисто прокурором.

5.79. У графах 4, 5 (із граф 1, 3) обліковуються результати розгляду слідчим суддею клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, у тому числі у графі 4 – з прийняттям рішення про задоволення клопотання, у графі 5 – про відмову у задоволенні клопотання. Сума чисел у графах 4, 5 не повинна перевищувати суми чисел у графах 1, 3.

5.80. У графі 6 зазначаються відомості щодо узгоджених з прокурором рішень слідчого або прийнятих самостійно прокурором рішень про проведення негласних слідчих (розшукових) дій в порядку ст. 250 КПК України.

5.81. У графі 7 (із графи 6) виокремлюються дані щодо кількості постанов прокурора, прийнятих у порядку ст.250 КПК України, за якими слідчим суддею відмовлено у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій. Число у графі 7 не повинно перевищувати числа у графі 6.

5.82. У графі 8 зазначаються відомості про прийняті прокурором рішення (постанови) про розсекречення матеріальних носіїв інформації щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

5.83. У графі 9 обліковуються відомості щодо кількості рішень про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, прийнятих самостійно прокурором, без направлення клопотання для погодження слідчим суддею.

5.84. У графі 10 (з графи 9) обліковуються відомості про прийняті прокурором рішення (постанови) про розсекречення матеріальних носіїв інформації щодо негласних слідчих (розшукових) дій, які проводилися за рішенням прокурора.

5.85. У графі 11 обліковуються дані щодо негласних слідчих (розшукових) дій, припинених за рішенням (постановою) прокурора відповідно до ч.5 ст.249 КПК України, ч.3 ст.246 КПК України.

5.86. Дані у графах 8, 11 формуються з урахуванням показників щодо негласних слідчих (розшукових) дій, розпочатих у минулих роках.

 

6. УЧАСТЬ ПРОКУРОРІВ У СУДОВОМУ РОЗГЛЯДІ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ ТА ПЕРЕГЛЯДІ СУДОВИХ РІШЕНЬ (розділ 3 звіту форми № П)

6.1. Розділ 3 звітності складається із трьох таблиць, у яких відображаються дані про участь прокурора у судовому розгляді кримінальних проваджень у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та Верховному Суді України, розглянуті апеляційні, касаційні скарги, заяви прокурора, перегляд вироків.

6.2. У таблиці 8 «Участь прокурорів у судовому розгляді кримінальних проваджень судами всіх інстанцій» у графі 1 обліковуються дані про участь прокурора у кримінальному провадженні у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та Верховному Суді України. Її заповнюють прокурори, які брали участь у судовому розгляді, незалежно від місцезнаходження суду. Військові прокурори обліковують роботу щодо участі у кримінальному провадженні за тими ж правилами, що й територіальні.

6.3. Із графи 1, у графі 2 обліковуються дані про участь прокурорів у розгляді судом кримінальних проваджень щодо неповнолітніх. При обліку таких показників слід враховувати, що порядок здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх поширюється і на осіб, які досягли повноліття під час кримінального провадження, а також на випадки, коли в одному кримінальному провадженні особа обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, частина з яких скоєна до, а решта – після досягнення 18 років. Показники графи 2 розподіляються у рядках за тими ж правилами, що і показники графи 1.

6.4. У рядку 1 відображається участь прокурора у кримінальному провадженні на підставі обвинувального акта, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру в судах першої інстанції як у підготовчому провадженні, так і судовому розгляді, у тому числі з ухваленням вироків, постановленням ухвал, зокрема – про закриття кримінального провадження. При цьому ураховуються дані про участь у провадженні у формі приватного обвинувачення.

6.5. У рядку 2 обліковується участь прокурора у підготовчому судовому засіданні у випадках прийняття судом рішень, передбачених п. п. 1 – 4 ч. 3 ст. 314 КПК України. Рішення про призначення судового розгляду (п. 5 ч. 3 цієї статті) у рядках 1 і 2 враховуватися не повинні.

6.6. У рядку 3 (з рядка 2) відображається участь у підготовчому судовому засіданні з прийняттям судом рішення про повернення кримінального провадження прокурору для продовження досудового розслідування при відмові у затвердженні угоди.

6.7. У рядку 4 (з рядка 2) вказується участь у розгляді судом клопотань прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності, у тому числі у провадженнях, у яких не встановлено особу, що вчинила кримінальне правопорушення, направлених до суду для закриття у зв`язку із закінченням строків давності, з інших нереабілітуючих підстав, за винятком застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру.

6.8. У рядку 5 обліковуються дані про участь у підготовчому судовому засіданні з ухваленням вироків на підставі угоди, із нього у рядку 6 виокремлюється участь з ухваленням вироків на підставі угоди про визнання винуватості.

6.9. У рядку 7 наводяться загальні дані про участь у розгляді кримінальних проваджень судами першої інстанції з ухваленням вироку, у тому числі у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

6.10. У рядку 8 (з рядка 7) обліковуються дані про участь у розгляді кримінальних проваджень судами першої інстанції з ухваленням вироків на підставі угоди, із них у рядку 9 – на підставі угоди про визнання винуватості.

6.11. У рядку 10 відображається участь у розгляді судом клопотання прокурора про скасування вироку, яким затверджена угода про примирення чи про визнання винуватості у разі її невиконання (ст. 476 КПК України).

6.12. У рядку 11 обліковується участь у кримінальних провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру (ст. 512 КПК України), у рядку 12 – про продовження, зміну чи припинення застосування таких заходів (ст. 514 КПК України), а також про відновлення кримінального провадження стосовно особи, до якої були застосовані ці заходи (ст. 515 КПК України).

6.13. У рядку 13 (з рядка 1)зазначаються дані про участь прокурора у розгляді судом кримінальних проваджень про застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які досягли або не досягли віку кримінальної відповідальності (ст.ст. 497, 498 КПК України).

6.14. У рядку 14 зазначається участь прокурора у судовому розгляді проваджень у формі приватного обвинувачення із його закриттям за заявою потерпілого про відмову від обвинувачення (п.7 ч.1 ст.284 КПК України). Участь у підготовчому судовому засіданні із закриттям проваджень у формі приватного обвинувачення на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України у цьому рядку не обліковується, а враховується у рядку 2.

6.15. У рядку 15 відображається участь прокурора у розгляді судом питань, передбачених у розділі VІІІ «Виконання судових рішень» КПК України.

6.16. У рядку 16 відображаються дані про участь прокурора у судовому розгляді питань, пов’язаних із застосуванням амністії.

6.17. Сума чисел у рядках 2,7,10,11,12,13,14,15,16 не перевищує число в рядку 1.

6.18. Із рядка 7 обліковується участь прокурорів у провадженні з ухваленням вироку в рядках:

а) 17 – за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України);

б) 18 – за обвинувальним актом щодо кримінальних проступків;

в) 19 – щодо кримінальних правопорушень, вчинених у складі організованих груп чи злочинних організацій (обліковується лише у разі підтвердження такої ознаки вироком).

6.19. Участь у провадженні за кількома із зазначених ознак відображається у кожному із рядків з відповідними ознаками.

6.20. У рядку 20 вказується кількість проваджень, у яких прокурором змінено обвинувачення в суді, у тому числі в рядку 21 – згідно з позицією потерпілого, який не погодився зі зміною обвинувачення прокурором.

6.21. У рядку 22 зазначається кількість проваджень, у яких прокурором висунуто додаткове обвинувачення.

6.22. У рядку 23 вказується кількість осіб, стосовно яких у судовому провадженні ухвалено виправдувальний вирок, з них у рядку 24 – кількість осіб, стосовно яких ухвалено виправдувальний вирок згідно з позицією потерпілого при відмові прокурора від обвинувачення. Ці дані слід наводити незалежно від набрання вироками законної сили. Після скасування таких вироків їх необхідно виключати з обліку, про що інформувати відповідні підрозділи прокуратур вищого рівня.

6.23. У рядку 25 відображаються дані про ухвалення судами обвинувальних вироків при відмові прокурора від обвинувачення (в особах).

6.24. Дані про розгляд кримінальних проваджень, які відповідно до п. 2 Перехідних положень до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» продовжують розглядати апеляційні суди як суди першої інстанції, необхідно відображати у загальних показниках у рядках 1 – 25 (участь у розгляді проваджень судами першої інстанції).

6.25. У разі закриття судами всіх інстанцій кримінальних проваджень за реабілітуючими підставами (за п. п. 1, 2, 3 ст. 284 КПК України, а також за малозначністю) кількість осіб, стосовно яких прийнято такі рішення, зазначається у рядку 26, у тому числі згідно з позицією прокурора – у рядку 27, незалежно від набрання рішенням законної сили. Після скасування таких рішень їх необхідно виключати з обліку, про що інформувати відповідні підрозділи прокуратур вищого рівня.

6.26. У рядку 28 обліковується участь прокурора у перегляді судових рішень судом апеляційної інстанції за апеляційними скаргами прокурорів та інших учасників провадження незалежно від категорії кримінальних проваджень. Ці дані відображаються у звіті прокуратур чи їх підрозділів, працівники яких брали участь у розгляді проваджень судом апеляційної інстанції.

6.27. Із рядка 28 виділяються і вказуються у рядку 29 дані про участь прокурора в апеляційному розгляді з ухваленням нового вироку, у рядках 30 та 31 – вироків на підставі угод відповідно про примирення або визнання винуватості.

6.28. У рядку 32 відображається участь прокурора у перегляді касаційною інстанцією рішень судів за касаційними скаргами прокурорів та інших учасників провадження незалежно від категорії кримінальних проваджень. Дані про цю роботу відображаються у звіті центрального апарату Генеральної прокуратури України.

6.29. У рядку 33 виділяється (з рядка 32) участь у касаційному перегляді вироків, ухвалених на підставі угоди про визнання винуватості та постановлених щодо них рішень суду апеляційної інстанції.

6.30. У рядку 34 обліковується участь у перегляді судових рішень Верховним Судом України за заявами прокурорів та інших учасників провадження. Дані про цю роботу відображаються у звіті центрального апарату Генеральної прокуратури України.

6.31. З рядка 34 виділяється та обліковується участь у перегляді з підстав: у рядку 35 – неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм Закону України про кримінальну відповідальність щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень; у рядку 36 – встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

6.32. У рядку 37 обліковується участь у перегляді судових рішень за нововиявленими обставинами у судах усіх інстанцій, з якого виокремлюється у рядках:

а) 38, 41, 44 – участь у такому провадженні відповідно в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій незалежно від того, внесено заяву прокурором чи іншим учасником провадження;

б) 39, 42, 45 – дані про скасування вироку за результатами розгляду заяви про перегляд рішення судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій відповідно;

в) 40, 43, 46 – дані про скасування вироку за заявою прокурора.

6.33. Сума чисел у рядках 38, 41, 44 повинна дорівнювати числу в рядку 37.

6.34. У таблиці 9 «Розглянуті апеляційні, касаційні скарги та заяви прокурора (за кількістю осіб)» відображаються результати розгляду судами апеляційних, касаційних скаргпрокурора та заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України (за кількістю осіб). Дані цієї таблиці заповнюються у звітах тільки тих прокурорів, які забезпечують участь у перегляді судових рішень відповідно в судах апеляційної та касаційної інстанцій.

6.35. Результати розгляду апеляційних скарг, поданих працівниками Генеральної прокуратури України, відображаються в її звіті.

6.36. Для забезпечення розгляду та обліку апеляційних, касаційних скарг копії надсилаються прокурорам, які забезпечують їх розгляд у відповідному суді.

6.37. Якщо апеляційні, касаційні скарги подано за кількома підставами, то у звіті необхідно показати найбільш суттєву з них.

6.38. Як задоволені вказуються: апеляційні, касаційні скарги, заяви прокурора, які розглянуто відповідним судом і зазначені в них вимоги задоволено повністю або частково. При частковому задоволенні апеляційної, касаційної скарги прокурора відображається мотив, за яким скасовано чи змінено судові рішення.

6.39. Наведення даних у графах, які відображають відомості про перегляд судом касаційної інстанції вироку суду першої інстанції, передбачає також перегляд постановленого щодо нього рішення суду апеляційної інстанції.

6.40. У рядку 1 зазначаються загальні результати розгляду всіх апеляційних, касаційних скарг і заяв прокурора.

6.41. У графах 1, 3, 5 відображається кількість задоволених, а у графах 2, 4, 6 – відхилених документів прокурорського реагування. Як відхилені вказуються апеляційні, касаційні скарги та заяви прокурора, які залишено відповідним судом без задоволення.

6.42. У рядку 2 (графи 1 – 4) відображається кількість осіб, стосовно яких відповідно задоволено або відхилено скаргу прокурора про повне або часткове скасування вироку судами апеляційної та касаційної інстанцій.

6.43. У рядку 3 (графи 1 – 4) зазначаються дані щодо розгляду документів реагування прокурорів про скасування в апеляційному та касаційному порядку вироку з призначенням нового судового розгляду, а у рядку 4 (графи 1, 2) – про скасування вироку судом апеляційної інстанції з ухваленням нового вироку.

6.44. У рядках 5, 6 (графи 1 – 4) окремо виділяються (із рядків 3 та 4) відповідні дані про скасування вироку або відхилення документів реагування прокурорів у зв’язку з виправданням особи та за м’якістю покарання.

6.45. У рядку 7 (графи 1 – 4) відображаються дані щодо розгляду документів реагування прокурорів про скасування вироку із закриттям провадження судами апеляційної та касаційної інстанцій, з них


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!