Сума чисел у рядках 2, 7, 12, 16 повинна дорівнювати числу у рядку 1.



 

7. Міжнародно-правове співробітництво у кримінальному провадженні (розділ 4 звіту форми № П):

7.1. У розділі 4 обліковуються результати роботи прокурора у галузі міжнародно-правового співробітництва у кримінальному провадженні.

7.2. Таблиця 11 містить показники роботи в галузі міжнародного співробітництва за зверненнями про правову допомогу іноземних і українських установ. У таблиці відображаються дані про роботу прокурора, що згруповані за видами правової допомоги: проведення процесуальних дій – виконання слідчих дій, вручення документів, передача предметів, надання документів, виконання інших процесуальних заходів (графа 2); перейняття кримінального провадження від іноземних держав (графа 3); екстрадиція (графа 4).

7.3. У рядку 1 враховується загальна кількість звернень іноземних установ про надання правової допомоги при досудовому розслідуванні.

7.4. У рядку 2 під виконаним зверненням іноземної установи слід вважати задоволене, відхилене, а також звернення, за яким прокурором дано роз’яснення або прийнято інше рішення по суті. Прокурор ураховує у своєму звіті надходження та наслідки виконання звернення іноземної установи у разі безпосереднього отримання від компетентного органу іншої держави або відповідної установи України. Щоб уникнути подвійного обліку одного й того ж звернення прокурор, який отримує доручення від прокурора вищого рівня щодо виконання звернення іноземної установи, це звернення у своєму звіті не враховує, також як і результати його виконання.

7.5. У рядку 3 вказується загальна кількість підготовлених правоохоронними та судовими органами звернень до іноземних установ про надання правової допомоги, тобто сума чисел рядків 4 – 8.

7.6. У рядку 9 відображається загальна кількість направлених до іноземних установ звернень, які підготовлені прокурорами та іншими правоохоронними і судовими установами України.

7.7. У рядку 10 під виконаним зверненням української установи слід вважати звернення, за яким за кордоном прийнято рішення по суті. Прокурор ураховує у своєму звіті направлення звернення за кордон і наслідки його виконання у випадку безпосереднього скерування такого звернення компетентному органу іншої держави.

7.8. Відомості щодо видачі (екстрадиції) підозрюваних, обвинувачених осіб у кримінальних провадженнях під час досудового розслідування обліковуються виключно галузевим підрозділом центрального апарату. Дані про роботу зі зверненнями Міністерства юстиції України про видачу підсудних, засуджених у кримінальних провадженнях у звітності форми № П не відображаються.

8. НАГЛЯД ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ ВИКОНАННІ СУДОВИХ РІШЕНЬ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ, А ТАКОЖ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ІНШИХ ЗАХОДІВ ПРИМУСОВОГО ХАРАКТЕРУ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ОБМЕЖЕННЯМ ОСОБИСТОЇ СВОБОДИ ГРОМАДЯН (розділ 5 звіту форми № П)

8.1. Розділ 5 звіту заповнюється керівниками структурних підрозділів апаратів прокуратур обласного рівня, міськими, районними, міжрайонними прокурорами, військовими прокурорами гарнізонів, а також відповідними структурними підрозділами Генеральної прокуратури України.

8.2.У таблиці 12 «Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях» у рядку 1 відображаються зведені показники роботи прокурора за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях i складаються із суми чисел рядків 2 – 12 залежно від наявності піднаглядних об’єктів. До цього рядка включаються також перевірки в управліннях і відділах державної виконавчої служби щодо виконання вироків судів у вигляді конфіскації майна; перевірки у спостережних комісіях, службах у справах дітей, установах, організаціях і підприємствах у зв’язку з виконанням ними вироків суду.

8.3. У рядку 2 відображаються показники нагляду прокурора за додержанням Закону України «Про попереднє ув’язнення» та іншого законодавства в слідчих ізоляторах Державної пенітенціарної служби України.

8.4. У рядку 3 зазначаються показники роботи прокурора з питань нагляду за порядком і умовами відбування покарання у вигляді арешту незалежно від місця відбування такого виду покарання. Військові прокурори гарнізонів до цього рядка включають показники перевірок щодо відбування арешту як кримінального покарання військовослужбовцями на гауптвахтах.

8.5. У рядку 4 відображаються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням законів, що регулюють порядок i умови виконання покарання у виді обмеження волі у виправних центрах незалежно від місця їх дислокації.

8.6. У рядку 5 виділяються дані про роботу прокурора з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства у виправних колоніях усіх рівнів безпеки.

8.7. У рядку 6 відображаються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства та захисту прав і свобод неповнолітніх, а також повнолітніх засуджених, які відбувають покарання у виховних колоніях Державної пенітенціарної служби України.

8.8. У рядках 7 – 10 у кожній графі відображаються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням законодавства у кримінально-виконавчих інспекціях (рядок 7), в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях та органах внутрішніх справ щодо виконання ними кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (рядок 8), підрозділах Державної виконавчої служби України (рядок 9), в Українській психіатричній лікарні з суворим наглядом МОЗ України i відділеннях обласних психіатричних лікарень з посиленим та звичайним наглядом, у міжобласних центрах і відділеннях, які проводять стаціонарні судово-психіатричні експертизи особам, що знаходяться під вартою (рядок 10).

8.9. У рядках 11, 12 відображаються показники роботи військових прокурорів гарнізонів з питань наглядової діяльності за додержанням законів при виконанні судових рішень стосовно військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у дисциплінарному батальйоні, а також у військових частинах стосовно засуджених до службового обмеження та кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

8.10. У рядку 13 (з рядка 1) виокремлюються дані з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх (у слідчих ізоляторах, арештних домах, виховних колоніях, кримінально-виконавчих інспекціях, підприємствах (установах, організаціях), які виконують судові рішення, підрозділах ДВС, відділеннях психіатричних лікарень, центрах і відділеннях стаціонарної судово-психіатричної експертизи).

8.11. У таблиці 13 «Нагляд за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян» урядку 1 відображаються зведені показники роботи прокурора за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, і складаються із суми чисел рядків 2 – 11 залежно від наявності піднаглядних об’єктів.

8.12. У рядку 2 виділяються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням законодавства в ізоляторах тимчасового тримання та спеціальних приміщеннях прикордонних військ.

8.13. У рядку 3 вказуються дані про роботу прокурора щодо здійснення нагляду в ізоляторах тимчасового тримання МВС, у рядку 4 – у місцях тимчасового тримання органів СБУ, у рядку 5 – у кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин органів внутрішніх справ, у рядку 6 – у спецприймальниках для тримання осіб, підданих адміністративному арешту.

8.14. У рядку 6 вказуються показники нагляду прокурора за додержанням законів у спецприймальниках для тих, хто відбуває покарання у вигляді адміністративного арешту.

8.15. У рядку 7 відображаються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням законів у спеціальних палатах протитуберкульозних та територіальних медичних закладів, у яких проходять стаціонарне лікування взяті під варту та засуджені особи.

8.16. У рядку 8 обліковуються результати нагляду за додержанням законів у психіатричних закладах.

8.17. У рядку 9 зазначаються показники роботи прокурора з питань нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод неповнолітніх у приймальниках-розподільниках для дітей, у рядку 10 – результати перевірок додержання законодавства у роботі шкіл та училищ соціальної реабілітації.

8.18. У рядку 11 відображаються показники роботи військових прокурорів щодо законності застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань на гауптвахтах.

8.19. У рядку 12 виокремлюються (з рядка 1) дані з питань нагляду за додержанням законів при застосуванні до неповнолітніх заходів примусового характеру при поміщенні та триманні в ізоляторах тимчасового тримання, кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин органів внутрішніх справ, пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, приймальниках-розподільниках для дітей, школах та училищах соціальної реабілітації.

8.20. У графі 1 вказуються лише особи, яких звільнено з ініціативи прокурорів згідно із п. 3 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про прокуратуру» із слідчих ізоляторів, виправних і виховних колоній усіх рівнів безпеки, арештних домів, виправних центрів, психіатричної лікарні з суворим наглядом та відділень психіатричних лікарень з посиленим та звичайним наглядом, ізоляторів тимчасового тримання, дисциплінарного батальйону, приймальників-розподільників, кімнат тимчасового затримання, гауптвахт та інших установ і місць, які зазначені у таблицях 12 – 13, а також осіб, знятих з обліку в кримінально-виконавчих інспекціях як незаконно поставлених у них на облік.

8.21. У цій графі не враховуються звільнені прокурором незаконно утримувані з карцерів, дисциплінарних ізоляторів, приміщень камерного типу (одиночних камер), тобто з приміщень, призначених для відбування дисциплінарних стягнень. Дані про осіб, звільнених із зазначених приміщень, повинні бути обліковані в таблиці 14.

8.22. У графі 2 відображається кількість розглянутих документів прокурорського реагування, за якими вжито заходів до усунення порушень закону.

8.23. У графі 3 відображається кількість працівників підприємств, установ i організацій, перелічених у рядках 2 – 12 таблиці 12 та 2 – 11 таблиці 13, яких за документами прокурорського реагування притягнуто до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності. У цій графі враховуються дані стосовно тих працівників відповідних установ, щодо яких видані накази.

8.24. У таблиці 14 у рядках 1 – 3 відображаються дані про осіб, звільнених з приміщень, призначених для відбування дисциплінарних стягнень. У графі 1 наводиться загальна кількість таких осіб, у графі 2 з графи 1 (у рядках 1, 2) виокремлюються дані стосовно неповнолітніх.

9. РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ (розділ 6 звіту форми № П)

9.1. У таблиці 15 «Розгляд і вирішення звернень (без дублікатів)» ураховуються всі скарги, заяви, листи та інші звернення громадян, народних депутатів України, юридичних і службових осіб, пов'язані з порушеннями закону, що надійшли до прокуратури (далі – звернення).

9.2. У цій таблиці не враховуються:

а) заяви та повідомлення фізичних або юридичних осіб про кримінальні правопорушення, які підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (далі – Реєстр);

б) скарги, які підлягають обліку в звіті військового прокурора (за винятком Головної військової прокуратури).

9.3. У числі вирішених скарг не враховуються дублікати (копії звернень від однієї особи з однаковим текстом), звернення, за якими припинено провадження на підставі ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» та ст. 8 Закону України «Про звернення громадян», а також інформаційні запити.

9.4. У графі 1 в рядках 1 – 22 відображаються загальні показники про розгляд звернень в органах прокуратури.

9.5. У рядку 1 обліковується загальна кількість прийнятих до провадження і вирішених у прокуратурі звернень.

9.6. Під вирішеним зверненням слід вважати задоволену, відхилену, а також іншу скаргу, у якій прокурором дано роз'яснення або прийнято інше рішення по суті.

9.7. У рядку 2 враховуються задоволені звернення (із вирішених), тобто ті, у яких прокурором вжито заходів до усунення порушень закону, внесено документи прокурорського реагування, подано позовну заяву; здійснено вступ у справу, порушену за позовами інших осіб, внесено апеляційну, касаційну скарги тощо. Інші дії по суті звернення (задоволення прохання про прийом заявника, ознайомлення з матеріалами перевірки, залучення до перевірки автора, надання інформації на запити тощо) не можуть розглядатися як задоволене звернення. Це стосується і звернення, за результатами розгляду якого внесено документ прокурорського реагування, що за своєю суттю не відповідає вимогам громадянина, а лише вноситься за результатами виявлених недоліків. У цьому рядку враховуються задоволені звернення без дублікатів. Число, яке відображене в рядку 2, є складовою частиною числа, вказаного в рядку 1.

9.8. У рядку 3 відображається (з рядка 2) кількість задоволених повторних звернень на раніше прийняті рішення тією ж прокуратурою. Під повторним слід розуміти звернення, яке надійшло до прокуратури на відмову в задоволенні раніше поданих скарг, листів, рішення за якими приймалися цією ж прокуратурою.

9.9. У рядку 4 обліковуються задоволені звернення із числа тих, що задоволені прокурором вищого рівня після перевірки правильності їх вирішення чи розгляду підпорядкованим прокурором.

9.10. У рядку 5 зазначається кількість скарг, які направлено до інших відомств для вирішення, у рядку 6 – у т.ч., що надійшли від народних депутатів України, у рядку 7 – кількість звернень, повернутих заявникам або залишених без розгляду.

9.11. У рядку 9 (у рядку 10 – у т.ч., що надійшли від народних депутатів України) ураховуються звернення, які направлено для вирішення підпорядкованим прокурорам або до іншої прокуратури. У разі направлення звернення до підпорядкованої прокуратури показник відображається незалежно від того, взято ці звернення на контроль прокурором вищого рівня чи ні. Якщо прокуратура вищого рівня не погоджується з результатом вирішення звернення і приймає його до свого провадження, то остання виключає це звернення із числа направлених підпорядкованим прокурорам (рядок 9) і враховує наслідки їх вирішення у своєму звіті.

9.12. Прокурор, який надіслав підпорядкованому прокурору скаргу (заяву) для перевірки з наступним поверненням звернення і наданням інформації про наслідки перевірки, не враховує це звернення у рядку 9. Результати його вирішення повинні бути відображені у відповідних рядках тільки після прийняття щодо нього остаточного рішення.

9.13. З метою уникнення подвійного обліку однієї скарги, заяви, листа, прокурор, який виконує доручення прокурора вищого рівня з перевірки звернення і підготовки інформації про наслідки його перевірки, це звернення у своєму звіті не враховує.

9.14. Показники рядка 10 обліковують лише структурні підрозділи Генеральної прокуратури України (п. 3.8 Інструкції про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України).

9.15. У рядку 11 (у рядку 12 – у т.ч., що надійшли від народних депутатів України) відображаються з рядків 1, 5, 9 звернення, розглянуті або вирішені прокурором з порушенням порядку розгляду, а саме:

а) направлені з порушенням 5 та 10-денного строку;

б) направлені для вирішення особі, дії якої оскаржуються, у тому числі й підпорядкованим прокурорам, які приймали рішення;

в) направлені для вирішення підпорядкованим прокурорам з встановленням контролю за підписами керівників структурних підрозділів апаратів прокуратур обласного рівня;

г) за якими надано відповіді неуповноваженою особою;

д) за якими прийнято рішення про відхилення скарги без складання мотивованого висновку;

є) не всі викладені у зверненні доводи повно та всебічно перевірено.

9.16. У рядку 13 показується залишок невирішених звернень на кінець звітного періоду. До їх числа не включаються звернення, направлені для вирішення підпорядкованим прокурорам і взяті на контроль. Від цих звернень слід відрізняти звернення, прийняті до провадження в даній прокуратурі, за якими направлено доручення підпорядкованим прокурорам про перевірку і надання довідки з поверненням звернення. Такі звернення, що перебувають на контролі та не вирішені по суті, повинні включатися до залишку звернень, які ще не вирішені.

9.17. Загальна кількість розглянутих і вирішених звернень складається:

а) в органах прокуратури, які не мають підпорядкованих органів, із звернень, указаних у рядку 8;

б) в апаратах прокуратур обласного рівня, у містах з районним поділом, Генеральній прокуратурі України – із звернень, зазначених у рядках 8 і 9;

в) загалом в органах прокуратури області та в державі в цілому із звернень, вирішених, направлених в інші відомства і повернутих заявникам або залишених без розгляду (рядок 8). Скарги і заяви, вказані в рядку 9 (направлені підпорядкованим або іншим прокуратурам), при цьому не підсумовуються з метою уникнення подвійного обліку одних і тих самих звернень, які пересилаються з однієї прокуратури до іншої.

9.18. У рядку 14 відображається загальна кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі, у тому числі в місцях застосування заходів примусового характеру.

9.19. З рядка 14 виокремлюється кількість громадян, прийнятих на особистому прийомі, в рядках:

а) 15 – Генеральним прокурором України, прокурорами обласного рівня, міськими, районними, міжрайонними та прирівняними до них прокурорами, з них у рядку 16 – в’язнів, які утримуються в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань;

б) 17 – прокурором обласного рівня, з них у рядку 18 – в’язнів, які утримуються в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань.


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!