Порядок ведення первинного обліку, складання і подання звіту



ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом Генерального прокурора України

Від 28 листопада 2012 року № 121

(із змінами та доповненнями, внесеними згідно з наказами від 25.04.2013 року № 55,

від 11.02.2014 № 18, від 26.11.2014 №132)

І Н С Т Р У К Ц І Я

Зі складання звітності про роботу прокурора

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Звітність за формою № П «Про роботу прокурора» (далі – форма № П) передбачає відображення статистичних даних про результати роботи органів прокуратури. Звіт розроблено відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та наказів Генерального прокурора України за напрямами діяльності прокуратури. Структура звіту побудована за галузями прокурорської діяльності та орієнтована на відображення кінцевих результатів роботи прокурора.

1.2. Даний звіт є поштово-квартальнимі складається наростаючим підсумком.

1.3. Запровадження нової форми звітності про роботу прокурора зумовлено прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру» та необхідністю забезпечення належної реалізації прокурорами управлінських повноважень в умовах реформування законодавства.

1.4. Звіт за формою № П складається із восьми розділів, які передбачають облік роботи прокурора про здійснення:

1) представництва інтересів громадян та держави в судах;

2) нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування;

3) участі прокурорів у судовому розгляді кримінальних проваджень та перегляді судових рішень;

4) міжнародно-правового співробітництва у кримінальному провадженні;

5) нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

6) розгляду звернень громадян;

7) висвітлення діяльності органів прокуратури;

8) розгляду запитів на інформацію.

1.5. Органам прокуратури на місцях забороняється вводити додаткову звітність про роботу прокурора і змінювати передбачений цією Інструкцією порядок обліку даних та представлення звітів.

 

ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ПЕРВИННОГО ОБЛІКУ, СКЛАДАННЯ І ПОДАННЯ ЗВІТУ

 

2.1. Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військові прокурори регіонів, міські, районні, міжрайонні прокурори, військові прокурори гарнізонів організовують своєчасне, повне і достовірне внесення відомостей до програмного комплексу «Єдина система статистики та аналізу роботи органів прокуратури України» (далі – ЄССА) та подання звітності за формою № П відповідно до підпорядкованості щоквартально наростаючим підсумком.

2.2. В органах прокуратури система первинного обліку є джерелом одержання даних для складання звітності за формою № П. Первинний облік ведеться в електронному вигляді шляхом внесення до програмного комплексу ЄССА відомостей про прокурорську діяльність та її результати. Електронна система первинного обліку повинна відповідати вимогам законодавчих і нормативних актів та цієї Інструкції. Питання щодо технічної роботи системи визначаються окремо.

2.3. Внесення інформації до програмного комплексу розпочинається не пізніше наступного дня з часу настання певного факту. У такі ж строки здійснюється подальше доповнення або коригування відомостей (допускається тільки у межах звітного року).

2.4. Дані, що містяться в ЄССА, використовуються для аналізу результатів роботи та здійснення контролю за прокурорською діяльністю.

2.5. Документами первинного обліку роботи прокурорів є картки та книги, сформовані автоматично, на підставі відомостей, внесених користувачами в ЄССА. Джерелом відомостей про роботу прокурора є також наглядові провадження, номенклатурні справи, матеріали перевірок, процесуальні та інші документи.

2.6. При заповненні електронних карток користувачем повинна забезпечуватися повнота і достовірність обліку. Відомості до електронних карток необхідно вносити в обсязі, який забезпечить правильне формування відповідних таблиць звіту, незалежно від визначення технічною інструкцією окремих полів як «необов’язкових» (тобто тих, до яких інформація вноситься за її наявності).

2.7. Відомості до форм первинного обліку вносять працівники прокуратури, які виконали облікову роботу. Це правило поширюється на випадки виконання працівником функцій за різними напрямами діяльності.

2.8. Кожен користувач програмного комплексу несе персональну відповідальність за своєчасне, повне і достовірне відображення даних про виконану ним роботу в електронних формах обліку. Опрацювання, підсумовування облікових даних за звітний період на конкретному напрямі проводить працівник, за яким цей напрям визначено згідно з розподілом обов’язків.

2.9. Відповідальність за організацію роботи з ведення первинного обліку покладається на керівників, які підписують звіт.

2.10. Показники первинного обліку роботи повинні формуватися відповідно до вимог, які встановлені цією Інструкцією.

2.11. Формами обліку роботи є електронні картки, а також побудовані на їх основі електронні книги:

- книга обліку роботи прокурора з досудового врегулювання спорів та участі в розгляді справ судами першої інстанції;

- книга обліку заяв прокурора в порядку наказного провадження;

- книга обліку участі прокурора в розгляді справ судами апеляційної та касаційної інстанцій;

- книга обліку внесених прокурором скарг та заяв на судові рішення;

- книга обліку роботи прокурора з нагляду за законністю проведення досудового розслідування;

- книга обліку розгляду апеляційних скарг прокурора на судові рішення з питань досудового розслідування;

- книга обліку роботи прокурора з нагляду за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів на стадії досудового розслідування;

- книга обліку клопотань про застосування запобіжних заходів;

- книга обліку роботи прокурора з нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності;

- книга обліку роботи з питань проведення негласних слідчих дій;

- книга обліку запитів (звернень) іноземних установ про надання правової допомоги;

- книга обліку запитів (звернень) українських установ про надання правової допомоги;

- книга обліку участі прокурора в розгляді кримінальних проваджень з обвинувальними актами;

- книга обліку участі прокурора в розгляді кримінальних проваджень з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

- книга обліку участі прокурора в розгляді кримінальних проваджень щодо застосування примусових заходів медичного та виховного характеру, а також у судовому розгляді питань, пов’язаних з виконанням вироків;

- книга обліку участі прокурора у розгляді справ апеляційною інстанцією;

- книга обліку участі прокурора у розгляді справ у касаційному порядку;

- книга обліку участі прокурора у розгляді справ Верховним Судом України;

- книга обліку участі прокурора у розгляді справ за нововиявленими обставинами;

- статистична картка на звернення;

- книга обліку скарг, заяв і звернень прийнятих на особистому прийомі;

- книга обліку роботи прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

- книга обліку роботи прокурора з висвітлення діяльності органів прокуратури;

- статистична картка на запит на інформацію.

2.12. Звіт про роботу прокурора складають особисто міські, районні, міжрайонні прокурори, військові прокурори гарнізонів на підставі даних первинного обліку, що сформовані в ЄССА.

2.13. В апаратах прокуратур регіонів, міст Києва і Севастополя, військових прокуратур регіонів звіти складають начальники управлінь і відділів (старші прокурори прокуратур) в обсязі своїх розділів. Звіти по управлінню і відділу підписують особисто начальники структурних підрозділів і подають їх у визначені терміни для складання і зведення звіту по апарату прокуратури.

2.14. Начальник відділу статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань зобов'язаний перед складанням зведеного звіту по апарату прокуратури обласного рівня забезпечити перевірку за даними ЄССАдостовірності показників наданого звіту управління чи відділу.

2.15. Керівники самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України на підставі наданих звітів управлінь (відділів) складають, підписують і візують у відповідного заступника Генерального прокурора України зведений звіт по самостійному підрозділу та надають його до управління організації ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та статистичної інформації у письмовому та електронному вигляді. Звіти надаються до цього управління разом з книгами первинного обліку, які роздруковані з ЄССА та сформовані на підставі її даних.

2.16. Міські, районні, міжрайонні прокурори, військові прокурори гарнізонів перед поданням звіту до прокуратури вищого рівня зобов'язані перевірити достовірність і повноту всіх показників, відображених у звіті, попередньо звіривши їх з книгами первинного обліку, які роздруковуються і долучаються до окремої номенклатурної справи.

2.17. Складений звіт у встановлені Інструкцією строки передається каналами електронного зв’язку до прокуратур обласного рівня, а прокурорами районів у містах з районним поділом – до міських прокуратур та підтверджується письмовим звітом.

2.18. Прокурори районного рівня забезпечують своєчасність, повноту і достовірність внесення відомостей про результати прокурорської діяльності до ЄССА та несуть персональну відповідальність за достовірність відображених у звіті показників і своєчасність подачі звітності до прокуратур вищого рівня.

2.19. Звіт про роботу прокурора готується в двох примірниках і підписується особисто прокурором, який відповідає за достовірність і повноту відображених у звіті показників та своєчасність його подання прокурору вищого рівня.

2.20. Звіт подається без супровідного листа, за винятком, коли у супровідному листі потрібно надати необхідні пояснення.

2.21. Начальник відділу статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань організовує складання по області (регіону) зведеного звіту на підставі отриманої каналами електронного зв’язку звітності, порівняння його з надісланими паперовими звітами, інформацією, яка внесена до ЄССА, та включає до нього дані звіту по апарату прокуратури обласного рівня. Начальник даного відділу зобов’язаний забезпечити ретельну перевірку дотримання всіх контрольних та логічних рівностей.

2.22. Начальники управлінь і відділів (старші прокурори прокуратур) організовують до підписання звіту перевірку даних звітності з використанням відомостей, відображених у програмному комплексі ЄССА, та несуть відповідальність за їх достовірність. Відповідна робота проводиться без виклику прокурорів районного рівня.

2.23. Керівники самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України забезпечують перевірку за напрямами роботи своєчасності, повноти і достовірності внесення відомостей про результати прокурорської діяльності до програмного комплексу ЄССА у підпорядкованих прокуратурах.

2.24. Керівники прокуратур і підрозділів апаратів у межах компетенції забезпечують контроль за своєчасним та об’єктивним відображенням даних в ЄССА.

2.25. Керівники структурних підрозділів апаратів прокуратур вищого рівня контролюють за напрямами діяльності стан первинного обліку роботи у підпорядкованих прокуратурах та очолюваних підрозділах.

2.26. Коригування статистичних показників допускається під час формування та перевірки зведеного по області (регіону) звіту виключно на підставі листів прокурорів районного рівня та прирівняних до них спеціалізованих прокурорів.

2.27. Аналогічний порядок складання та здачі звітів поширюється на районних у містах прокурорів.

2.28. Коригування показників звіту допускається тільки у межах звітного року.

2.27. Військові прокурори гарнізонів подають звітність прокурору вищого рівня у строки, встановлені для прокуратур районного рівня.

2.28. Зведені звіти по області та відповідному регіону підписують особисто прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військові прокурори регіонів після візування їх заступниками прокурорів обласного рівня за напрямами роботи.

2.29. Прокурори обласного рівня, військові прокурори регіонів відповідають за належну організацію контролю за достовірністю даних про результати прокурорської діяльності.

2.30. Управління організації ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та статистичної інформації Генеральної прокуратури України на підставі звітів прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів складає зведений звіт за формою № П «Про роботу прокурора» у цілому по Україні, включаючи до нього показники звіту по апарату Генеральної прокуратури України. Один примірник зведеного звіту за півріччя та рік надсилається до Державної служби статистики України.

2.31. Звіти складаються тільки на бланках, форма яких затверджена відповідним наказом Генерального прокурора України.

2.32. Звітність за формою № П передбачає найменування таблиць. Для опрацювання звіту і наступної перевірки правильності підрахунків у формі звітності введено контрольний рядок, у якому підсумовуються всі числа у відповідних графах з першого до останнього рядка, включаючи дані, зазначені у розділах: «у тому числі» та «з них». Підрахунок даних і відображення їх у контрольному рядку є обов’язковим для всіх таблиць звіту.

2.33. При складанні звіту необхідно дотримуватись контрольних рівностей чисел. Якщо у звіті допущено відхилення від рекомендованих контрольних рівностей показників, то на полях звіту чи в окремій довідці необхідно пояснити причини.

2.34. У разі відсутності показника звітності відповідна позиція у звіті не заповнюється.

2.35. Звіт про роботу прокурора за формою № П реєструється, копіюється, надсилається та зберігається у письмовому та електронному вигляді згідно з чинними правилами діловодства.


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!