Право загального користування земельними ділянками водного фонду



За загальним правилом, право загального землекористування здійснюється без спеціальних дозволів (ч.2 ст.38 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»). Щодо земель водного фонду законодавство (ч.5 ст.59 ЗКУ) передбачає такий виняток:

«5. Використання земельних ділянок водного фонду для рибальства здійснюється за згодою їх власників або за погодженням із землекористувачами.»

Перехід права на зд у разі набуття права на будинок, будівлю, споруду..

Ст. 120 ЗК - передбачає «автоматичний» перехід права власності на земельну ділянку у разі відчуження будівлі або споруди, що розташована на земельній ділянці (ця норма кореспондує положенням ст.377 ЦКУ):

У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Варто вважати, що ч.ч.1 та 2 ст.120 ЗКУ встановлюють виняток із загального правила, передбаченого ст.125 ЗКУ, про виникнення права власності з моменту «державної реєстрації права». Тобто в усіх випадках переходу права власності на жилий будинок, будівлю або споруду право на земельну ділянку виникає в набувача одночасно із виникненням права на зведені на ній об’єкти, навіть якщо право на земельну ділянку не було зареєстроване одночасно із правом на будинок, будівлю чи споруду.

Так, згідно з ч.2 ст.92 ЗК України права постійного користування земельною ді- лянкою із земель державної та комунальної власності набувають лише особи, коло яких вичерпно визначено цією статтею. Відтак, інші особи, крім зазначених, відповідно до діючого законодавства не вправі набувати прав постійного користування земельними ділянками. У зв’язку з цим виникає питан- ня щодо характеру того права, яке вони на- бувають при придбанні об’єктів нерухомого майна, які знаходяться на земельних ділян- ках, наданих у постійне користування.

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!