Навчальна дисципліна «Кримінальне право»



 

Перелік теоретичних питань до комплексного державного екзамену

 

1. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

2. Державна зрада.

3. Умисне вбивство.

4. Залишення в небезпеці.

5. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

6. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини.

7. Зґвалтування.

8. Порушення недоторканності житла.

9. Крадіжка.

10. Грабіж.

11. Розбій.

12. Вимагання.

13. Шахрайство.

14. Незаконне полювання.

15. Бандитизм.

16. Незаконне заволодіння транспортним засобом.

17. Хуліганство.

18. Незаконні виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

19. Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві.

20. Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу.

21. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу.

22. Посягання на життя працівника правоохоронного органу члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця.

23. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань.

24. Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку.

25. Зловживання владою або службовим становищем.

26. Перевищення влади або службових повноважень.

27. Одержання хабара.

28. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти.

29. Дезертирство.

30. Найманство.


Зміст комплексного державного екзамену

 

Тема 1 . Поняття, система, предмет, завдання і принципи кримінального права України. Наука кримінального права

Поняття кримінального права як самостійної галузі права і як науки.

Кримінальне право як галузь права. Ознаки кримінального права. Соціальна обумовленість кримінального права. Співвідношення кримінального права і кримінальної політики.

Кримінальне право як засіб охорони соціальних цінностей і встановленого в суспільстві правопорядку. Докорінна реформа кримінального права у зв'язку із створенням демократичної, правової держави, прийняттям Конституції України у 1996 році та Кримінального кодексу України 2001 року (який вступив в законну силу 1.09.2001 року). Необхідність реформування кримінального законодавства в Україні на сучасному етапі розвитку державності. Залежність реформи кримінального законодавства від реформування інших галузей права (кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого, адміністративного, господарського, цивільного та ін.). Внесення змін до чинного Кримінального кодексу України та їх необхідність.

Кримінальне право в системі права України. Кримінальне право і суміжні галузі права (кримінально-процесуальне право, кримінально-виконавче право, адміністративне право).

Система кримінального права. Загальна і Особлива частини. Поняття і система Загальної частини.

Наука кримінального права. Предмет і завдання науки кримінального права. 3в'язок науки кримінального права з суміжними науками (кримінологією, правовою статистикою, криміналістикою, судовою медициною, юридичною психологією, психіатрією та ін.). Кримінальний закон.

Вчення про злочин; вчення про покарання; кримінальне право зарубіжних держав; критичний підхід до використання літератури, яка видана до проголошення незалежності України.

Тема 2. Закон про кримінальну відповідальність та її підстава

 

Поняття кримінального закону України, його ознаки і значення. Задачі кримінального законодавства України. Кримінальний закон як єдине джерело кримінального права. Законодавство України про кримінальну відповідальність. Загальнопревентивна роль кримінального закону.

Структура (побудова) Кримінального кодексу України. Загальна і Особлива частини Кримінального кодексу України, їх єдність і взаємозв'язок. Структура статей Особливої частини Кримінального кодексу; диспозиції і санкції. Види диспозицій і санкцій. Кримінально-правові норми. Види кримінально-правових норм: визначальні (дефінітивні), роз'яснювальні, заохочувальні і норми-заборони.

Тлумачення кримінального закону: поняття і значення. Роль Верховного Суду України в тлумаченні кримінальних законів (прецедент тлумачення законів).

Неприпустимість аналогії в кримінальному праві.

Принципи чинності закону про кримінальну відповідальність: у часі, по території, за колом осіб, універсальний принцип дії закону.

Видача злочинців (екстрадиція). Дія міжнародних договорів на території України, що регулюють питання правової допомоги у розшуку злочинців, розкритті та розслідуванні злочинів.

Кримінальна відповідальність і кримінальне покарання.

Підстава кримінальної відповідальності. Фактична та юридична підстава кримінальної відповідальності. Питання про юридичну підставу кримінальної відповідальності в науці і законодавстві.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!