Стаття 17. Обов'язки що випливають із свідоцтва



Власник свідоцтва повинен добросовісно користуватися правами, що випливають із свідоцтва.

Якщо знак не використовується або недостатньо використовується в Українi протягом трьох рокiв вiд дати публiкацiї вiдомостей про видачу свiдоцтва або вiд дати, коли використання знака було припинено, будь-яка особа має право звернутися до суду (арбiтражного суду) iз заявою про дострокове припинення дiї свiдоцтва.

 При вирiшеннi цього питання суд (арбiтражний суд) може взяти до уваги поданi власником свiдоцтва докази того, що знак не використовувався з незалежних вiд нього причин.

Строк чинності свідоцтва на торгову марку

Згідно з п. 3 ст. 5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" "Термін дії свідоцтва становить 10 років від дати подачі заявки до "установи" і продовжується "установою" за клопотанням власника свідоцтва щоразу на 10 років".

Оскільки захист бізнесу нерозривно пов'язаний із захистом торгової марки, важливо не забувати і вчасно продовжувати термін дії свідоцтва, так як він може бути припинений з першого дня періоду дії свідоцтва, за який не сплачено відповідний державний збір.

Термін дії повинен бути продовжений до кінця поточного періоду строку дії свідоцтва за умови сплати відповідного державного збору протягом шести останніх його місяців.

Припинення правової охорони торговельної марки.

 

Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" передбачає використання двох термінів, що вказують на втрату знаком правової охорони: "припинення дії свідоцтва" та "визнання свідоцтва недійсним". Слід наголосити, що у разі припинення дії свідоцтва його чинність припиняється на майбутнє, тобто використання знака до моменту його припинення є цілком правомірним. Водночас, у разі визнання свідоцтва недійсним повністю чи частково правова охорона знака вважається такою, що не набула чинності, а отже, використання знака з моменту реєстрації до моменту визнання свідоцтва недійсним є незаконним, а будь-які збитки, завдані таким використанням, підлягають відшкодуванню.

 

 

Стаття 18. Припинення дії свідоцтва

1. Власник свідоцтва в будь-який час може відмовитися від нього повністю або частково на підставі заяви, поданої до Установи. Зазначена відмова набирає чинності від дати публікації відомостей про це в офіційному бюлетені Установи.

2. Дія свідоцтва припиняється у разі несплати збору за продовження строку його дії. Документ про сплату збору за кожне продовження строку дії свідоцтва має надійти до Установи до кінця поточного періоду строку дії свідоцтва за умови сплати збору протягом шести останніх його місяців. 

Збір за продовження дії свідоцтва може бути сплачено, а документ про його сплату - надійти до Установи протягом шести місяців після встановленого строку. У цьому разі розмір зазначеного збору збільшується на 50 відсотків. Дія свідоцтва припиняється з першого дня періоду строку дії свідоцтва, за який збір не сплачено.

3. Дія свідоцтва припиняється за рішенням суду у зв'язку з перетворенням знака в позначення, що стало загальновживаним як позначення товарів і послуг певного виду після дати подання заявки

4. Якщо знак не використовується в Україні повністю або щодо частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг протягом трьох років від дати публікації відомостей про видачу свідоцтва або від іншої дати після цієї публікації, будь-яка особа має право звернутися до суду із заявою про дострокове припинення дії свідоцтва повністю або частково.

У цьому разі дія свідоцтва може бути припинена повністю або частково лише за умови, що власник свідоцтва не зазначить поважні причини такого невикористання. Такими поважними причинами, зокрема є:

- обставини, що перешкоджають використанню знака незалежно від волі власника свідоцтва, такі як обмеження імпорту чи інші вимоги до товарів і послуг, встановлені законодавством;

- можливість введення в оману щодо особи, яка виробляє товари або надає послуги, під час використання знака особою, що звернулася до суду, чи іншою особою щодо товарів і послуг, відносно яких висунута вимога про припинення дії свідоцтва.

Для цілей цього пункту використанням знака власником свідоцтва вважається також використання його іншою особою за умови контролю з боку власника свідоцтва.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!