Декомпіляція комп’ютерних програм



Особа, яка правомірно володіє примірником комп'ютерної програми,має право без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму

декомпілювати комп'ютерну програму (перетворити її з об'єктного коду у вихідний текст) з метою отримання інформації, необхідної для досягнення її взаємодії із незалежно розробленою комп'ютерною програмою, за дотримання таких умов:

а) інформація, необхідна для досягнення здатності до взаємодії, раніше не була доступною цій особі з інших джерел;

б) зазначені дії здійснюються тільки щодо тих частин комп'ютерної програми, які необхідні для досягнення здатності до взаємодії;

в) інформація, отримана в результаті декомпіляції, може використовуватися лишедля досягнення здатності до її взаємодії з іншими програмами, але не може передаватися іншим особам, крім випадків, якщо це необхідно для досягнення здатності до взаємодії з іншими програмами, а також не може використовуватися для розробки комп'ютерної програми, схожої на декомпільовану комп'ютерну програму, або для вчинення будь-якого іншого дії, що порушує авторське право;

 

Поняття та види суміжних прав

Суміжні права - це права осіб на результати творчої діяльності, а саме на виконання творів, виробництво фонограм, відеограм, програм організації мовлення. Об'єктами СП є: виконання, фонограми, відеограми, програми (передачі) організації мовлення. ЦК розрізняє первинних суб'єктів СП (виконавець, виробник фонограми, виробник відеограми, організатор мовлення) та похідних суб'єктів (за браком доказів іншого суб'єктом суміжного права вважають особу, ім'я (найменування) якої зазначено у фонограмі, відеограмі, їх примірниках чи упаковці, а також під час передачі організації мовлення). Крім цього, суб'єктом СП може бути особа, яка набула таких прав відповідно до договору або закону. Майновими правами інтелект. власності на об'єкт СП є: правона використання об'єкта СП; виключне право дозволяти використання об'єкта СП; правоперешкоджати неправомірному використанню об'єкта СП (і забороняти таке використання); ін.

майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом. Використання СП здійснюється: 1) для виконання шляхом: а) доведення виконання до відома публіки під час його здійснення; б) записування виконання під час його здійснення; в) відтворення запису виконання будь-яким способом та у будь-якій формі; г) продажу та ін. відчуження, а також оренди оригіналу чи примірника запису виконання; д) забезпечення засобами зв'язку можливості доступу будь-якої особи до записаного виконання з місця та в час, обраних нею; 2) для фонограми та відеограми шляхом: а) відтворення будь-яким способом та у будь-якій формі відеограми, фонограми; б) продажу та ін. відчуження, а також оренди оригіналу чи примірника фонограми, відеограми; г) забезпечення засобами зв'язку можливості доступу будь-якої особи до фонограми, відеограми з місця та в час, обрані нею; 3) для передачі (програми) організації мовлення шляхом: а) здійснення (трансляція, ретрансляція), записування та відтворення запису передачі (програми) організації мовлення; г) представлення передачі (програми) організації мовлення публіці у місці, де встановлено вхідну плату.

Чинність майнових прав на об'єкти СП триває протягом 50 років з моменту першого запису виконання, вироблення фонограми, відеограми, першого здійснення передачі (програми) організації мовлення. Особисті немайнові права строком не обмежено, якщо ін. не встановлено законом. Знаком охорони СП, який проставляється на їх упаковці є ®, що розташовується біля імені власника СП.

 

Виникнення і здійснення суміжних прав

Статья 37. Виникнення і здійснення суміжних прав

1. Первинними суб'єктами суміжних прав є виконавець, виробник фонограми, виробник відеограми, організація мовлення.

2. Суміжне право виникає внаслідок факту виконання твору, виробництва фонограми, виробництва відеограми, оприлюднення передачі організації мовлення.

3. Для виникнення і здійснення суміжних прав не вимагається виконання будь-яких формальностей.

Виконавець, виробник фонограми, виробник відеограми для сповіщення про свої суміжні права на фонограмах, відеограмах і всіх їх примірниках, що розповсюджуються серед публіки на законних підставах, або їх упаковках можуть використовувати знак охорони суміжних прав. Цей знак складається з таких елементів:

латинська літера "P", обведена колом, - (зображення знака не наводиться);

імена (назви) осіб, які мають щодо цих фонограм (відеограм) суміжні права;

рік першої публікації фонограми (відеограми).

За відсутності доказів іншого, виконавцем, виробником фонограми чи відеограми вважаються особи, імена (назви) яких зазначені на фонограмі, відеограмі та їх примірниках або на їх упаковці.

4. Кабінетом Міністрів України можуть установлюватися мінімальні ставки винагороди за використання об'єктів суміжних прав та порядок їх індексації.

 

Суб’єкти суміжних прав


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 219; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!