Рекомендації щодо складання іспиту. 33 страница



A. *Затульного

B. Нижнього сідничного

C. Стегнового

D. Великогомілкого

E. Верхнього сідничного

38. У хворого відзначається різка болючість шкіри в ділянці обличчя. Який нерв уражено?

A. * Трійчастий

B. Лицевий

C. Окоруховий

D. Блукаючий

E. Язикоглотковий

39. Хвора скаржиться на затруднене і болюче розгинання пальців і кисті, втрату чутливості шкіри задньої поверхні плеча, передпліччя і I-III пальців кисті. Який нерв пошкоджений?

A. * Променевий

B. Шкірний латеральний нерв передпліччя

C. М’язево-шкірний

D. Ліктьовий

E. Серединний

40. Хворий звернувся до лікаря зі скаргою на затруднене жування. При обстеженні виявлена атрофія правих скроневого і жувального м’язів. При відкриванні рота нижня щелепа відхиляється вліво. Який нерв пошкоджений?

A. * Рухова частина нижньощелепного

B. Лицевий

C. Лобовий

D. Верхньощелепний

E. Щелепно-під’язиковий

41. Хворий з гнійним запаленням середнього вуха скаржиться на розлади смаку в передніх 2/3 язика, і порушення слиновиділення. Який нерв пошкоджений?

A. * Барабанна струна

B. Барабанний

C. Великий кам’яний

D. Малий кам’яний

E. Язиковий

42. Хворий А. поступив в неврологічне відділення зі скаргами на болі в правій половині обличчя. При обстеженні виявлено зниження чутливості шкіри в цій ділянці, болючість при натисканні в над- і підочних точках, підборідді. Який нерв пошкоджений?

A. * Трійчастий

B. Лицевий

C. Під’язиковий

D. Додатковий

E. Шкірні гілки плечового сплетення

43. У хворого спостерігаються болі в ділянці кореня язика, зіві, піднебінних мигдаликів, верхньому відділі глотки, вусі, відсутність відчуття смаку в задній третині язика. Пошкодженням якого нерва викликані ці порушення?

A. * Язикоглоткового.

B. Блукаючого

C. Язикового

D. Барабанної струни

E. Великого кам’янистого

44. При обстеженні пацієнта з різаною раною в ділянці підколінної ямки виявлена відсутність чутливості присередньої частини задньої поверхні шкіри гомілки. Який нерв пошкоджено?

A. *Присередній шкірний нерв гомілки

B. Бічний шкірний нерв литки

C. Великогомілковий нерв

D. Малогомілковий нерв

E. Литковий нерв

45. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на неможливість відведення правої руки після раніше перенесеної травми. При обслідуванні пасивні рухи не обмежені. Виявлена атрофія дельтоподібного м’яза. Який нерв пошкоджено?

A. *Пахвовий

B. Променевий

C. Ліктьовий

D. Серединний

E. Надлопатковий

46. При обстеженні хворого з різаною раною в нижній третині передньої ділянки правої гомілки встановлено, відсутність розгинальних рухів в правому гомілковостопному суглобі. М’язи не пошкоджені. Цілісність якого нерва порушена?

A. *Глибокого малогомілкового

B. Загального малогомілкового

C. Поверхневого малогомілкового

D. Підшкірного

E. Великогомілкого

47. У хворого “кігтеподібна” кисть. Який нерв уражений?

A. * Ліктьовий.

B. Променевий.

C. Серединний.

D. М’язово-шкірний.

E. Пахвовий.

48. У хворого “п’яткова стопа”. Який нерв уражений?

A. * Великогомілковий.

B. Глибокий малогомілковий.

C. Поверхневий малогомілковий.

D. Сідничний.

E. Нижній сідничний.

49. Після перенесеної травми в ділянці плеча хворий не може розігнути кисть. При огляді відмічено також зниження больової і температурної чутливості в ділянці 2,5 пальців тильної сторони кисті з боку великого пальця. Який нерв пошкоджено внаслідок травми?

A. *Променевий

B. Серединний

C. Ліктьовий

D. Аксілярний

E. Всі вищезгадані

50. Хворому, після травми в ділянці ліктьового суглоба, важко згинати 4 і 5 пальці кисті, зменшився в розмірах виступ мізинця. При огляді помічено також зниження больової і температурної чутливості в ділянці 4 і 5 пальців на долонній поверхні і 2,5 пальця на тильній поверхні зі сторони мізинця. Який нерв пошкоджено внаслідок травми?

A. *Ліктьовий

B. Променевий

C. Серединний

D. М'язово-шкірний

E. Присередній шкірний нерв передпліччя

51. Хворий скаржиться на приступоподібні боли в ділянці зубів верхньої щелепи і верхньої губи, що іррадіюють в підочну ділянку. При обстеженні відмічається порушення чутливості в ділянці верхньої губи, крил носа, щоки. Який нерв пошкоджено?

A. * Верхньощелепний

B. Додатковий

C. Лицевий

D. Очний

E. Нижньощелепний

52. Хворий К. скаржиться на болі в ділянці нижньої щелепи і підборідка, які іррадіюють в скроні та зовнішній слуховий прохід. Спостерігається болючість при надавлюванні на ділянку підборідного отвору. Який нерв пошкоджений?

A. * Нижньощелепний

B. Очний

C. Верхньощелепний

D. Лицевий

E. Додатковий

53. При огляді хворого спостерігається атрофія грудиноключичнососкоподібного м`яза і верхнього краю трапецевидного. Обмежено поворот голови в протилежну сторону. Який нерв пошкоджено?

A. * Додатковий

B. Блукаючий

C. Міжребровий

D. Плечове сплетення

E. Под`язиковий

54. При огляді хворого виявлено збіжну косоокість, відхилення очного яблока досередини і неможливість відвести очне яблуко дозовні. Який нерв пошкоджений?

A. * Відвідний

B. Окоруховий

C. Очний

D. Блоковидний

E. Зоровий

55. Хворий А. скаржиться на опущення верхньої повіки. Який нерв пошкоджений?

A. * Окоруховий

B. Відвідний

C. Блоковидний

D. Зоровий

E. Очний

56. У хворого на інфекційцій паротит спостерігається параліч мімічних м’язів, опущення правого кута рота. Яке ускладнення викликало ці порушення?

A. * Правосторонній неврит лицевого нерва

B. Лівосторонній неврит лицевого нерва

C. Правосторонній неврит трійчастого нерва

D. Лівосторонній неврит трійчастого нерва

E. Правосторонній неврит окорухового нерва

57. У хворого 36 років, при обстеженні, невропатологом була виявлена втрата чутливості шкіри і болючість надбрівноїділянки чола, виличної дуги і підборіддя справа. Функція якого нерва порушена?

A. *n. trigeminus

B. n. facialis

C. n. oculomotorius

D. n. trochlearis

E. n. abducens

58. Хворий 18 років звернувся до невропатолога зі скаргами на неможливість ставати на носок. При обстеженні була виявлена атрофія литкового м'яза, порушення чутливості шкіри в ділянці підошви. Функції якого нерва ноги порушені?

A. *n. tibialis

B. n. fibularis

C. n. Femoralis

D. n. cutaneus femoris lateralis

E. n. Saphenus

59. Після падіння на сідниці при ходьбі по льоду хворий 67 років звернувся до невропатолога зі скаргами на болючість м'язів задньої поверхні стегна, а також втрату чутливості шкіри цієї ділянки. Порушення функції якого нерва відбулося?

A. *n. ischiadicus

B. n. cutaneus femoris medialis

C. n. tibialis

D. n. fibularis

E. n. gluteus inferior

60. У прооперованого чоловіка 36 років, спостерігаються судорожні скорочення діафрагми. Блокаду якого нерва необхідно зробити, щоб ліквідувати це ускладнення?

A. *n. frenicus

B. n. vagus

C. n. splanchnicus major

D. n. accessorius

E. tr. Sympathicus

61 В дорожньо-транспортній пригоді у потерпілого пошкоджена нижня кінцівка, на рівні верхньої третини гомілки. Після чого на травмованій кінцівці стало неможливим розгинання стопи. Який нерв пошкоджений?

A. *Глибокий малогомілковий нерв.

B. Спільний малогомілковий нерв.

C. Великогомілковий нерв.

D. Поверхневий малогомілковий нерв.

E. Сідничний нерв

62 Після травми передньої поверхні верхньої третини передпліччя у хворого порушена пронація, ослаблене долонне згинання кисті і порушена чутливість шкіри 1,2,3-го та променевої сторони 4-го пальців долонної поверхні та шкіри нігтьової і серединної фаланг тильної поверхні 2,3,4 пальців. Який нерв уражений при порушенні вказаних функцій?

A. * Серединний нерв

B. Ліктьовий нерв

C. Променевий нерв

D. М’язово-шкірний нерв

E. Присередній шкірний нерв передпліччя

63 При запаленні глибоких лімфатичних вузлів пахвової ділянки хірург вимушений був розкрити глибоко розміщений гнійник. Однак, після операції у хворого виникло ускладнення: втратилась здатність згинати предпліччя в ліктьовому суглобі і порушилась шкірна чутливість передньо-латеральної поверхні передпліччя. Поранення якого нерва плечового сплетення відбулося при оперативному втручанні?

A. * М’язово-шкірного нерва

B. Ліктьового нерв

C. Променевого нерв

D. М’язово-шкірного нерв

E. Присереднього шкірний нерв плеча

64 Після ін’єкції в зовнішній верхній квадрант сідничної ділянки у хворого з’явилась болючість при відведенні стегна. Який нерв пошкоджується при введенні голки в сідничну ділянку?

A. * верхній сідничний нерв

B. внутрішній затульний нерв

C. нижній сідничний нерв

D. статевий нерв

E. сідничний нерв

65 У потерпілого - різана рана шиї, яка знаходиться уздовж заднього краю m. sternocleidomastoideus, послаблена чутливість шкіри задньої поверхні вушної раковини. Який нерв може бути ушкодженим?

A. *n. auricularis magnus

B. r. auricularis nervi vagi

C. nn. auriculares anteriores

D. n. auriculotemporalis

E. n. auricularis posterior

66 Після перенесеної травми в ділянці плеча хворий не може розігнути кисть. При огляді відмічено також зниження больової і температурної чутливості в ділянці 2,5 пальців тильної сторони кисті з боку великого пальця. Який нерв пошкоджено внаслідок травми?

A. *Променевий

B. Серединний

C. Ліктьовий

D. Пахвовий

E. М'язево-шкірний

67 Хворому проведена субтотальна субфасціальна резекція щитовидної залози. У післяопераційному періоді тривалий час зберігається охриплість голосу. Який нерв пошкоджено в ході операції?

A. *Зворотній гортанний нерв

B. Верхній гортанний нерв

C. Під’язиковий нерв

D. Язиковий нерв

E. Нижньощелепний нерв

68 Після травми передньої поверхні верхньої третини передпліччя у хворого затруднення пронації, послаблення долонного згинання кисті і порушення чутливості шкіри 1-3 пальців на долоні. Який нерв ушкоджено?

A. *n. medianus

B. n. musculocutaneus

C. n. ulnaris

D. n. cutaneus antebrachii medialis

E. n. radialis

69 Юнак з ножовим пораненням зовнішньої поверхні правого колінного суглоба нижче голівки малогомілкової кістки скаржиться на неможливість підняти праву ногу, не зачепивши підлогу. Під час огляду: стопа звисає, пальці зігнуті, тильне згинання неможливо, ступає спочатку кінчиками пальців, потім зовнішнім краєм стопи, а потім підошвою. Виявлено порушення чутливості на латеральній поверхні гомілки і стопи. Який нерв пошкоджено?

A. *Nervus peroneus communis

B. Nervus tibialis

C. Nervus cutaneus surae lateralis

D. Nervus peroneus superficialis

E. Nervus peroneus profundus

70 При обстеженні хворого невропатолог виявив підвищену больову чутливість шкіри на долонній поверхні І, ІІ, ІІІ і променевої сторони ІV-го пальців, середньої частини долоні та підвищення І-го пальця. Функція якого нерва пошкоджена?

A. *Серединний нерв.

B. Присередній шкірний нерв передпліччя.

C. Ліктьовий нерв.

D. Променевий нерв.

E. М'язево-шкірний нерв.

71 Хворий М. 43 років звернувся до невропатолога із скаргами на задишку і болі в грудній клітці, утруднення кашлевих рухів, гикавку. Які нерви ушкоджені?

A. *Діафрагмальні

B. Нутрощеві

C. Блукаючі

D. Симпатичні стовбури

E. Міжреберні

72 У хворого атрофія задньої групи м'язів гомілки. Який нерв уражений

A. *Великогомілковий

B. Стегновий

C. Глибокий малогомілковий

D. Поверхневий малогомілковий

E. Литковий

73 У хворого спостерігається асиметрія обличчя, особливо при спробах провести активне скорочення м'язів обличчя. Функція якого нерва порушена?

A. *Лицевого (його рухової порції).

B. Трійчастого - I гілки.

C. Трійчастого - IІ гілки.

D. Трійчастого - IІІ гілки.

E. Під'язикового

74 У пацієнта спостерігається обмеження згинання у ліктьовому суглобі, зниження тонусу двуголового м‘язу плеча та втрата чутливості шкіри на передньо-латеральній поверхні передпліччя. Функція якого нерва постраждала ?

A. * N. musculocutaneus

B. N. axillaris

C. N. medianus

D. N. ulnaris

E. N. radialis

75 Жінка 40 років звернулася із скаргами на неможливість розгинати стопу і пальці, що створює труднощі при ходьбі. Об’єктивно: ступня звисає, дещо повернена всередину, пальці її зігнуті (“кінська стопа”), чутливість втрачена на зовнішній поверхні гомілки і тильній поверхні стопи. Який нерв уражений?

A. *Спільного малогомілкового нерва

B. Великогомілкового нерва

C. Сідничного нерва

D. Стегнового нерва

E. Підшкірного нерва

76 В травматологічне відділення доставили підлітка, якому під час гри прищемили руку дверима вище ліктьового суглоба. При огляді лікар встановив відсутність шкірної чутливості на медіальній поверхні плеча кінцівки, що постраждала. Вкажіть з пошкодженням якого нерва пов'язана втрата чутливості шкіри вказаної області?

A. *n.cutaneus brachii medialis.

B. n.radialis.

C. n.musculocutaneus

D. n.ulnaris.

E. n. axillaris

77 При первинному обстеженні у хворого встановлена відсутність загальної чутливості передніх 2/3 язика. Смакова чутливість збережена. Який нерв уражено?

A. *Язикова гілка трійчастого нерву до її з'єднання з барабанною струною.

B. Під'язиковий нерв.

C. Язикова гілка трійчастого нерву після її з'єднання з барабанною струною.

D. Барабанна струна лицьового нерва.

E. Язикоглотковий нерв.

78 У хворого спостерігається сльозотеча, підвищене слиновідділення. Цей стан, в поєднанні з іншими симптомами, розцінюється як подразнення волокон одного з черепних нервів. Якого саме нерва і яких його волокон?

A. *Парасимпатичні волокна лицьового нерва.

B. Парасимпатичні волокна окорухового нерва.

C. Соматичні рухові волокна окорухового нерва.

D. Парасимпатичні волокна блукаючого нерва.

E. Соматичні рухові волокна лицьового нерва.

79 У хворого спостерігається перекошене обличчя, сухість ока. Пошкодження якого нерва можна запідозрити?

A. *Лицьового

B. Верхньощелепного

C. Нижньощелепного

D. Додаткового

E. Під'язикового

80 При огляді пацієнта з запаленням лицевого нерва відмічається сгладженість складок шкіри лоба, права очна щілина ширше лівої, сгладжена права носогубна складка, кут рота справа опущений, рот перекошений вліво. Функція яких м'язів порушена.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 523; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!