А розрах з покуцями і замовник.



А розрах з підзвітними особами.

Завдання: перевірка дотримання правил видання авансів; контроль за своєчасністю здавання авансових звітів; перевірка прав викор підзвітних сум і оформлення док, доданих до авансових звітів, а також своєчасності повернення невитрачених сум, виявлення незаконних і недоцільних з господ погляду витрат.

Джерела: накази і розпорядження по п-у, авансові звіти з прикладеними до них виправдувальними док про викор підзвітних сум, звіти касира з прикладеними ПКО і ВКО, Головна книга, баланс п-а, дані аналіт і синт обліку з рах 372. Аудитор перевіряє, чи підзв ос протягом 3 дн після повернення з відрядження або після виконання доручення подала авансовий звіт про викор підзвітних сум; чи до авансового звіту додані: посвідчення на відрядження, оформлене в установленому порядку (з відмітками про вибуття і прибуття), залізничний та ін квитки, копії товарних чеків, приймальні акти або розписки осіб, що прийняли від підзвітної особи придбані цінності.

А-р проводить арифм розрах аванс звіту, правильність і законність витрати кожної суми, зазначеної у звіті. Про перевірку робиться запис на бланку авансового звіту, після чого останній затверджує керівник п-а.

Аудитору слід встановити, чи визначено коло осіб, що мають право одержувати підзвітні суми. Далі аудитор вимагає здавання у бухгалтерію авансових звітів. До осіб, які не звітували за одержані гроші у підзвіт, застосовують заходи щодо погашення заборг з нарах з/п або через суд чи прокуратуру. Крім того, а-р з'ясовує, чи не було випадків видачі авансів за наявності заборгованості за попередньо одержані суми. Також слід перевірити, чи не видавався аванс у розмірі, що значно перевищує потребу.

Аудитор звіряє анал і синт облік з рах372, потім поч суцільну перевірку док.

 

ОЗ.

До ОЗ належать матеріальні необоротні активи, які п-о утримує з метою викор їх у процесі в-а або постачання товарів і послуг, надання в оренду, очікуваний строк корисного використання яких б 1 року. Керується ПСБО 7.  Обл ОЗ ведеться на рах 10.

Спочатку а-у слід впевнитися у правильності орг. анал обліку і визначити, чи всі ОЗ п-а закріплено за МВО. Джерела: акти приймання-здавання об'єктів, акти на списання, інвентарна картка, картка обліку руху ОЗ, інвентарний список, розрахунки амортизації, дані аналітичного і синтетичного обліку.

А-р перевіряє прав ведення інвентарних, своєчасне заповнення всіх реквізитів у них. Достовірність даних про наявність і рух ОЗ перевіряють зіставленням суми за інвентарною карткою із сумою, показаною в описі інвентарних карток. Вст відповідність даних аналіт обліку ОЗ їхньому залишку за рах10  на відповідні дати.

Мета: вст законності, правильності і своєчасного оформлення операцій за О

Методика проведення аудиту ОЗ вкл наступні етапи перевірки.

I. Перевірка руху ОЗ

1.1. Надходження ОЗ — перевіряється правильність відобр в обліку надходження ОЗ; правильність БО оприбуткування їх незалежно від форми власності п-а.

А-у необхідно перевірити чи ств комісія приймання ОЗ та оформлення її результатів, як оформлені договори купівлі-продажу ОЗ, протоколи договірних цін, правильність вказання первинної в-і в актах приймання-передачі ОЗ. Важливою умовою збереження ОЗ є проведення їх інвентаризації, тому в процесі контролю необхідно перевірити повноту та своєчасність її проведення, і правильність відобр результатів. А-р має перевірити чи правильно виділено ПДВ при придбанні ОЗ. А-у необхідно зосередити увагу на порядку формування первісної в-і окремих об’єктів ОЗ у випадках, коли в док, що супроводжують купівлю, зазначено в-ь не кожного об’єкта окремо, а кількох об’єктів разом. ПВ придбаних об’єктів вст пропорційно до справедливої в-і, виходячи з факт витрат на придбання.

Вибуття ОЗ

Здійсн за напрямками вибуття (списання, продаж, ліквідація, стихійне лихо).А-р повинен врахувати, що ОЗ підлягають списанню лише у тих випадках, коли відновити їх неможливо, ек недоцільно, або вони не можуть бути реалізовані.

При списанні ОЗ внаслідок фіз. зносу необхідно дослідити дотримання амортизаційних строків служби.

Передчасне списання ОЗ свідчить про порушення правил експлуатації машин та обладнання, безгосподарне ставлення до майна. У випадках безоплатної передачі і продажу ОЗ за ціною нижче ринкової а-р особливу увагу приділяє тим об’єктам, які реалізовано фіз. особам.

А-р під час вивчення операцій з ліквідації ОЗ повинен перевірити правильність списання фін рез від ліквідації недоамортизованої частини в-сті ОЗ.

А-р обов’язково вивчає чи було ств наказом керівника п-а постійно діючу комісію з ліквідації ОЗ, в якому складі, чи є в Актах підписи всіх членів комісії, причини і доцільність списання ОЗ.

Для виявлення доцільності списання Оз порівнюють дані Актів ліквідації з даними інвентарних карток та інвентарних списків, а також проводиться перевірка всіх записів, проведених в обліку від надходження до вибуття об’єкта, після цього перевіряється правильність розрахунку збитків від ліквідації ОЗ.

Для підтвердження достовірності даних аналітичного обліку необхідно щоб обороти в ж-о № 4 А с-г відповідали підсумкам руху ОЗ в інвентарних картках, а залишки ОЗ за даними ж-о № ; А с-г відповідали залишкам синтет рах 10 в Головній книзі.

На закінчення А здійсн аналіз наявності та використання ОЗ. Під час якого а-ри викор такі прийоми аналізу як порівняння та співставлення.

При цьому порівнюються показники за зв та мин періоди, а також показники ін. п-в та в середньому по р-ну.

 

Аудит нарах аморт ОЗ.

Перевірка нарахування зносу(амортизації) на ОЗ — перевіряється застосування п-м норм зносу ОЗ відповідно до чинного законодавства; порядку нарахування п-м зносу(амортизації) ОЗ, застосування прискорених норм амортизації; правильність відобр в обліку зносу ОЗ залежно від форм власності.

ОЗ в процесі функціонування з часом зношуються. ПВ ОЗ п-в відшкодовується амортизаційними відрахуваннями за вст нормами. Для цього необхідно вст:

- чи правильно визначена ліквідаційна в-ь ОЗ та в-ь, яка підлягає А;- чи пр викор передбачений обліковою політикою метод А;- чи пр нарах А на повне поновлення в розмірі норм аморт відрахувань;

- чи пр нарах А за незакінченими або неоформленими актами приймання об'єктів б-цтва; - чи не допускається нарах А і зносу ОЗ по бібліотечних фондах, автомобільних шляхах заг користування та ін фондах, переведених в установленому порядку на консервацію.

Об'єктом А є окремі ОЗ, крім землі, продуктивної худоби, житлових будинків, споруд благоустрою, автодоріг, видавничої продукції. А нарах протягом строку корисного викор об'єкта ОЗ.

 

Аудит МШП.

Рах 22 призначено для обліку і узаг інф про наявність та рух МШП, що належать п-у та складають запаси. До МШП належать предмети, що викор протягом не б 1р або нормального операційного циклу, якщо він більший 1р, зокрема: інструменти, господарський інвентар, спец оснащення, спец одяг.

Аудитор особливу увагу звертає на закріплення МШП за конкретними ос в місцях їх зберігання і викор, на наявність на всіх п-х відповідного маркування, правильне оформлення ПД руху МШП. Потім переходять до перевірки суті здійснених операцій щодо руху окремих предметів. Слід вст, чи нема серед МШП ОЗ. Виявляють понаднормативні запаси МШП, що довгий час не мали руху.

Ретельній перевірці підлягають акти на списання МШП. У комісії зі списання МШП повинні брати участь фахівці, акт затверджується керівником. На предмет списання МШП має бути док, що підтверджує здавання їх у металобрухт або в утильсировину, інакше сума збитку відноситься на рахунок винних.

А-у потрібно з'ясувати прав кореспонденції рах, пов'язаних з рухом МШП, та нарах по них зносу, досліджуючи записи в регістрах синт обліку та їх документальне підтвердження. Помилки та відхилення аудитор відмічає у своїх робочих док.

Джерела інформації МШП такі: ПД, рах-фактури, накладні, залізничні накладні, ТТН, а також відповідні форми:

"Картка обліку МШП";"Акт вибуття МШП"; "Відомість обліку видачі (проведення) спецодягу, спецвзуття і запобіжного пристосування";"Акт на МШП".

А розрах з покуцями і замовник.

А-р поч. перевірку зі стану розрахунків з аналізу матеріалів інвентаризації розрахунків. Інвентаризація розрахунків полягає у виявленні факт залишків сум на рахунках. В акті результатів інвентаризації розрахунків слід вказати назви проінвентаризованих рах, записати суми непогодженої і простроченої ДтЗ та безнадійних боргів. За названими видами заборгованості до акта інвентаризації розрахунків має прикладатися довідка із зазначенням суми заборгованості, за що та числиться, з якого часу і на підставі яких док.

Аудит розрахункових операцій слід поч з аналізу правильності оплати за відвантажені матеріальні цінності, а також повноти списання відвантажених цінностей.

Під час перевірки необхідно вст, чи правильно відобр за статтями балансу відповідні залишки заборгованості. Для цього порівнюють залишки за кожним видом розрах на одну і ту саму дату за даними анал обліку із залишками за синт рах 36, Головною книгою і балансом. За наявності розходжень слід перевірити реальність і документальну обґрунтованість заборгованості за кожним покупцем чи замовником. Кожна сума ДтЗ на окремих рах розглядається з погляду виникнення боргу, причини і давності ств заборгованості, реальності її одержання.

Під час перевірки розр із покупцями всть, чи укладені договори поставки продукції, чи правильно вираховуються суми, належні п-у за прийняту покупцем продукцію. Перевіряють повноту і своєчасність розр покупців за прийняту ними продукцію. З цією метою проводять інвентаризацію розрахунків, висилають копії картки анал обліку розр при розрахунках з іногородніми покупцями. Підприємство-дебітор повертає картку протягом 10 днів із дня одержання. З покупцями з цього самого міста складається акт взаємозвірки.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 86; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!