М. Київ-57, проспект Перемоги, 54/1,

ВСТУП

 

 

Практика ринкового господарювання підтверджує ту незаперечну істину, що ефективність будь-якої виробничо-господарсь­кої та комерційної діяльності залежить передусім від компетентності й досвідченості управлінських кадрів усіх рівнів, творчої активності, достатньо глибокого знання ними прикладної економіки, законодавчої бази й соціальних аспектів господарювання.

Ці вимоги й стали спонукальним мотивом навчального посібника, мета якого — надати студентам ґрунтовних і достатніх практичних навичок з основних розділів економіки підприємства, зокрема з аналізу, планування та забезпечення ефективності господарювання, а також сформувати комплексне розуміння й підхід до розв’язання повсякденних виробничо-господарських та організаційних проблем економічного управління підприємствами.

Посібник складено відповідно до типової навчальної програми курсу «Економіка підприємства» для економічних факультетів вищих закладів освіти України.

У другому переробленому та доповненому виданні внесено кон’юктурні зміни, зумовлені новим чинним законодавством і нормативними актами, нагромадженим досвідом ринкового господарювання підприємств, а також сучасними досягненнями еконо­мічної науки та практики.

Зміст посібника в логічній послідовності віддзеркалює структуру курсу. Так, у першій частині другого видання збірника розглянуто практичні задачі з: формування та використання матеріальних і нематеріальних активів, нормованих оборотних коштів та інших матеріальних цінностей; розрахунки й аналіз рівня продуктивності та оплати праці персоналу підприємства; визначення економічної та соціальної ефективності інвестиційно-інноваційних заходів науково-технічного й організаційного прогресу; проблеми економічного та інноваційного відтворення техніко-технологічної бази виробництва; оцінювання та вимірювання якості й конкурентоспроможності виготовлюваної продукції; управління виробничими витратами й ціноутворенням; обчислення інтегральної ефективності та результативності діяльності бізнес-структур господарювання.

У посібнику наведено велику кількість різних за складністю та змістом практичних задач, які побудовано на основі реальних показників діяльності вітчизняних підприємств, і розміщено одно­типними блоками за зростанням ступеня складності їх розв’язання. У другому виданні з метою формування у студентів самостійних навичок виконання економічних розрахунків перед кожним практичним розділом наведено основні формули та приклади розв’я­зання типових задач.

Друга частина збірника складається з практичних ситуацій щодо таких важливих напрямів виробничо-господарської діяльності підприємства, як обґрунтування організаційно-правових форм та управлінських структур; формування та ефективне використання ресурсно-виробничого потенціалу; здійснення комплексу організаційно-економічних заходів щодо підвищення результативності виробничо-господарської діяльності підприємства, забезпечення його економічної безпеки, реструктуризації, санації та інших складників антикризової системи господарювання. З навчальною метою за кожною ситуацією виокремлено її змістову характеристику й вимоги до аналізу.

Кількість і характер включених до збірника практичних задач і конкретних виробничо-господарських ситуацій дають змогу розв’язувати та аналізувати їх не тільки під час проведення аудиторних занять, а й самостійно при виконанні домашніх письмових завдань. Це сприятиме ґрунтовнішому засвоєнню навчальної дисципліни «Економіка підприємства».

Співавторами та авторами окремих розділів навчального посіб­ника є викладачі кафедри економіки підприємств Київського національного економічного університету: професор Г. О. Швиданенко — розділи 1, 7, 9, 10, 13—15; професор О. С. Федонін — розділи 1, 6, 12, 15; доцент В. М. Колот — розділи 2, 3; доцент В. Г. Васильков — розділ 7, 11; доцент І. А. Павленко — розділи 5, 8; асистент Н. В. Шевчук — розділ 4; асистент С. С. Данильченко — розділи 1—3, 9—10.

Пропозиції просимо надсилати за адресою:

м. Київ-57, проспект Перемоги, 54/1,

Київський національний економічний університет,

кафедра економіки підприємств.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!